36 Minut treningu? Zdrowie, aktywność i profilaktyka

1634550799037
Czas czytania: 3 min

Październik jest miesiącem profilaktyki raka piersi. To bardzo ważne, ale też trudne zagadnienie i dziś możemy zacytować artykuł sieci 36 Minut. Znacie ich? To zupełnie niezwykła sieć klubów które pracują na w pełni skomputeryzowanym sprzęcie firmy Milon. Fizjotrener prowadzi Cię przez cały proces treningowy, a mimo że trwa on jedynie 36 Minut, to uda Ci się konkretnie wzmocnić całe ciało. Chcecie wiedzieć więcej o tej sieci? Już niebawem Wam opowiemy.

Na początek parę słów o firmie. 36 Minut to koncept, który przeznaczony jest dla wszystkich osób świadomie dbających nie tylko o kondycję, ale i zdrowie. Nie musi zastępować treningu na siłowni – może go uzupełniać. Zaś dla tych, którzy niekoniecznie chcą trenować na siłowni kilka razy w tygodniu – może służyć jako kompletny trening. Dzięki pełnej komputeryzacji sprzętu jako klienci możecie świadomie śledzić tempo, zakresy ruchu, kontrolować obciążenie – zatem nawet, jeśli na siłowni czujecie się lekko zagubieni, na pewno odnajdziecie się w klubach 36 Minut. Co ciekawe, sieć jest nie tylko nastawiona na treningi, ale też na ogólnie pojętą profilaktykę zdrowotną i świadome dbanie o siebie. Dlatego też wypowiedzieli się m. in. w temacie profilaktyki raka piersi, o którym piszemy w kontekście miesiąca profilaktyki, który przypada na październik. Przy okazji możecie zobaczyć, czy taki koncept treningowy jest dla Was. Zachęcamy!

Poniższa publikacja pochodzi z profilu LinkedIn firmy 36 Minut. Niedługo opowiemy Wam o nich więcej.

Choć nasza wiedza na temat profilaktyki i diagnostyki raka piersi rośnie, czego dowodem jest okrzyknięcie października miesiącem świadomości raka piersi (ang. Breast Cancer Awareness Month), nadal jest to najczęściej występujący nowotwór u kobiet na świecie.

Statystki są bardzo niepokojące – według danych opracowanych przez OECD w 2020 r. z powodu tej choroby zmarło ponad 40 na 100 tys. Polek. Co roku choroba ta jest diagnozowana u prawie 1,7 mln pań. Najczęściej chorują kobiety po 50. roku życia, ale rak piersi lub sutka jest rozpoznawany także u młodszych osób oraz – z czego rzadko zdajemy sobie sprawę ­– u mężczyzn. 

Eksperci bezustannie podkreślają wagę regularnych badań w celu odpowiednio wczesnego wykrycia zmian nowotworowych, bo rak piersi rozpoznany w stadium przedinwazyjnym – w przeciwieństwie do innych chorób nowotworowych – jest chorobą wyleczalną! 

Ważna jest także profilaktyka – szereg badań dowodzi, że czynniki związane ze stylem życia: niepalenie tytoniu, zbilansowana dieta, ograniczone spożycie alkoholu i aktywność fizyczna zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory. Organizacje zajmujące się zapobieganiem nowotworom i ich leczeniem (m.in. Center for Disease Control, National Cancer Institute i American Cancer Society) zauważają, że aktywność fizyczna jest związana lub może być związana z niższym ryzykiem zachorowania na raka. Ruch wspomaga również proces leczenia, powodując, że jest ono bardziej efektywne, i powrotu do formy po chorobie.

Cieszymy się, że 36 MINUT jako marka popularyzująca zdrowy styl życia, którego fundamentem jest aktywność fizyczna, ma swój udział w kształtowaniu zdrowych nawyków i wspomaganiu pacjentów w powrocie do formy. 

Na potwierdzenie tych słów przytaczamy wypowiedź Marcina Bąbelka, certyfikowanego fizjotrenera i szkoleniowca w klubach 36 MINUT:
„Jednym z głównych zadań fizjoterapii jest pomoc pacjentom w powrocie do formy po zabiegach operacyjnych, przebytych urazach czy chorobach. W ostatnim czasie coraz większą wagę przykłada się do działań fizjoterapeutycznych również wśród pacjentów z problemami onkologicznymi.
Odpowiednio dobrana aktywność fizyczna wspiera leczenie chorób nowotworowych, a w procesie rekonwalescencji ruch jest głównym narzędziem wspomagającym powrót do formy fizycznej i psychicznej. Treningi 36 MINUT mogą wspomagać taką rekonwalescencję w kierunku: wzrostu siły mięśniowej, poprawy kondycji krążeniowo-oddechowej, poprawy elastyczności mięśni i zakresów ruchu w stawach. 
Dzięki stałej obecności fizjotrenera minimalizujemy ryzyko błędów popełnianych podczas ćwiczeń. Istotna jest też pozytywna atmosfera w klubie, która dla osób po chorobie nowotworowej ma szczególny wpływ na motywację i psychikę”. 

Polecamy także:

Piekielnie skuteczna metoda na przeziębienie. Sama natura 🙂 – MEGAFORMA

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju