45 minut seksu (intensywnie!) pozwoli Ci spalić pączka – dziś Tłusty Czwartek!

Czas czytania: 3 min

Kto z nas nie wspomina Tłustych Czwartków z dzieciństwa i młodości, kiedy zjadało się pączki na ilość i przechwalało się między sobą, kto ile pączków pochłonął jeszcze przed południem… a obżarstwo, którego w tym jednym dniu roku nawet rodzice nie krytykowali, trwało do wieczora? Ale potem przyszły czasy bycia fit i robienia formy. Jak tam dziś? Zjesz pączka? Powiemy Ci, jak go spalić i jak w przyszłym roku zarobić na więcej pączków, a to wszystko w przyjemny sposób! Doczytaj do końca 😉

Pączek – niewinne ciastko. Wcale nie jest jakiś wielki, przynajmniej ten tradycyjny. Mimo to… Smażone w głębokim tłuszczu, zwykle ozdobione lukrem i często nadziane, tradycyjnie różanym, ale dziś już praktycznie każdym nadzieniem… Są pączki z czekoladą, ajerkoniakiem, bananami, dżemem różnych smaków. Są też oponki, co prawda bez nadzienia, ale za to nadal pieczone w głębokim tłuszczu. Narobiliśmy smaka?

Tradycyjny pączek “polski” waży ok. 70-80 gram. Oczywiście, znajdziemy pączki king size, a także mini pączki, często pieczone na twarogu i bez nadzienia. Pączki za granicą to zwykle oponki – i najczęściej bez nadzienia. Nasze tradycyjne mają w standardzie od 410-450 kcal/sztukę. Zależy od nadzienia i tego, czy mówimy o pączku z lukrem, czy z cukrem pudrem, czy może z inną polewą. Bardzo słabe makro, mówiąc delikatnie, bo zwykle to ponad 50 g węglowodanów i około 25 g tłuszczu (z czego połowa to kwasy tłuszczowe nasycone). Dlatego też sportowcy i aktywni unikają jak ognia. Ale przychodzi TEN DZIEŃ. Kolejka po pączki na 5 km, a Ty nadal chciałbyś się w niej ustawić…

I co z tego? Czy jeden pączek w Tłusty Czwartek zepsuje Twoją formę? No nie. Nie szalejmy. Jeden pączek to jeden mały cheat i jeśli trenujesz sumiennie i nie przeszkodzi to w Twojej dalszej diecie, to naprawdę nic się nie stanie. Ale jeśli masz wątpliwości, proszę! Google i aplikacje sportowe podpowiadają nam, nie tylko dziś, co trzeba robić, żeby spalić pączka! Jednego… jeśli zjesz ich więcej, sam wiesz jak to działa.

Celebrujecie Tłusty Czwartek? Jeśli tak, to sprawdźcie w tabeli, co robimy “po” słodkim obżarstwie… Do tabeli dodajemy 45 min seksu, który spali pączka i poprawi nastrój – rekomendujemy mocno.

A jak się uda, za rok wpadnie 500 plus i będzie więcej kasy na smakołyki…

Smacznego!

Polecamy także:

Jak pokonać przestój w odchudzaniu? – MEGAFORMA

Social Media

Najpopularniejsze

Zapisz się do newslettera

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty