A kiedy pojawia się wolny dzień… Kilka pomysłów na aktywny weekend

lol
Czas czytania: 2 min

W maju mamy kilka dni wolnego z okazji przedłużonego weekendu, w czerwcu jest podobnie. Zależnie od pogody, od tego czy wyjeżdżamy, różnie spędzamy ten czas. Jednak to pierwszy weekend od dawna, kiedy oprócz spacerowania i odwiedzania się nawzajem mamy szerokie możliwości skorzystania z wielu usług. Spróbujmy zrobić coś aktywnego!

Weekend czerwcowy w tym roku ma taką przewagę nad majowym, że wszystko jest otwarte. Można pojechać nad morze czy w góry, można pójść do restauracji. A jak spędzić ten czas zdrowo i aktywnie? Przecież wszystko już czynne, nie tylko restauracje!

Zachęcamy Was, by niezależnie od tego, czy weekend jest dla Was czasem dla rodziny, znajomych, czy spędzacie go zupełnie sami, trochę się poruszać…

  • kluby fitness i siłownie są czynne – niektóre 24h, niektóre w ograniczonych godzinach, często też nie odbywają się zajęcia fitness, ale trening można zrobić
  • baseny wreszcie otwarte – można skorzystać z basenu, można też wybrać się rodzinnie do aqua parku, by świetnie i sportowo spędzić czas
  • spacery zawsze są w modzie! To, że przez ostatnie miesiące stanowiły naszą główną aktywność jeszcze nie oznacza, że nie możemy ich kontynuować. Jest piękna pogoda, więc wszelkie sporty outdoorowe od nordic walking po bieganie są jak najbardziej wskazane.
  • krótka wycieczka to też dobry pomysł – nie musisz wyjeżdżać na cały weekend, by skorzystać z pogody i wolnego czasu. Wyskocz za miasto i zrób sobie długi spacer… Na pewno pozwoli Ci to odpocząć od codzienności.
  • nawet na weekendowym wyjeździe nie rezygnuj z aktywności – korzystaj z pogody, znajdź lokalny basen jeśli jest za zimno, by popływać w morzu, słowem: zrób coś, by się ruszyć.

Dlaczego kładziemy taki nacisk na aktywny weekend?

Ponieważ przez ostatni rok siedzieliśmy w miejscu, nie ruszaliśmy się za dużo, rezygnowaliśmy z aktywności mniej lub bardziej świadomie; bo nie było możliwości “legalnego” uprawiania sportu.

Dlatego kiedy ją odzyskaliśmy, koniecznie trzeba wykorzystać. Zupełnie nie chodzi tu o powrót do formy – bardziej o zdrowie i kondycję, także tę psychiczną.

Polecamy także:

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju