A kiedy siłownia jest za daleko, trenujemy dalej – rekomendacje treningowe z YouTube

Czas czytania: 3 min

Pamiętacie nasze rekomendacje dotyczące aplikacji i platform treningowych? Dziś obiecany przegląd kilka ciekawych opcji treningowych na YT. Nie każdemu siłownia jest po drodze, zwłaszcza w obecnej ciężkiej sytuacji. W niektórych miastach żadna nie jest czynna, czasem po prostu najbliższa jest za daleko. Albo może nawet – ktoś po prostu nie lubi chodzić na siłownię. I co z tego? Trenować można nadal! Jeśli nie jesteś zwolennikiem platform, aplikacji i zakładania kont na stronach, zawsze pozostaje YT. Możesz znaleźć całkiem niezłe treningi, które są dostępne zupełnie za darmo i po prostu używać ich jako inspiracji. Ale żebyś nie zagubił się w gąszczu treningów, podsuwamy nasze rekomendacje.

Marta Hennig – Codziennie Fit

Ten kanał ma już swoją renomę! Marta prowadzi też bloga, udziela porad, rozpisuje treningi. Nie jest “no name”, bo wyczynowo uprawiała lekkoatletykę i od lat jest trenerką i instruktorką fitness. Jej filmiki charakteryzują się tym, że już w tytułach znajdujemy podpowiedź, co nas czeka – np. HIIT – krótki i intensywny. Filmów jest sporo, a do Marty zawsze można też napisać osobiście i zapytać o współpracę – takie filmy treningowe to skarby Internetu.

Gym Break – Szymon Gaś, Kasia Kępka

Kiedy naprawdę potrzebujesz (lub musisz) mieć małą przerwę od siłowni, nie musi to oznaczać przerwy od aktywności. Kasia i Szymon to dwójka specjalistów, których filmy poparte są wiedzą czerpaną z lat praktykowania zawodu trenera. Na początek macie jasną informację – np. Trening z… (tu następuje nazwa sprzętu; choćby trening z hantlami). Dzięki temu wiecie, który film odpalić, jeśli np. nie macie w domu żadnego sprzętu albo macie tylko gumy.

Podkręcamy metabolizm, nawet bez siłowni – Jillian Michaels

Nie tylko Polak potrafi. Międzynarodowe kanały są świetne, a ich dodatkowym atutem jest też to, że macie okazję potrenować z kimś, kogo prawdopodobnie nie spotkacie na co dzień. Często dzięki temu poznacie nowe ćwiczenia albo dowiecie się ciekawostek, których jeszcze w Polsce nie słyszeliście. Niekoniecznie musicie mówić po angielsku – trening to trening, wystarczy uważnie obserwować. Jillian to jedna z bardziej znanych trenerek z USA. Jej słynne programy uchodzą za takie, które podkręcają metabolizm. Zwykle to programy krótkie i intensywne, zatem dobre dla tych, którzy nie mają za dużo czasu, ale chcą się konkretnie spocić.

XHitDaily – pośladki JLo, brzuch Jessiki Alby – treningi z Marią Szarapową

Maria Szarapowa swój kanał na YT zbudowała… trochę wokół popularności celebrytów i ich niejednokrotnie idealnych kształtów. Podrzuca nam treningi wzorowane na tych, które wykonują gwiazdy – Miley Cyrus, Beyonce, aniołki Victoria’s Secret… Jest tego sporo i niektóre treningi są naprawdę świetne. Treningi mają różną intensywność i warto się z nimi zapoznać, choćby z czystej ciekawości.

To jak, ćwiczyliście już dziś? Jeśli nie, koniecznie odpalcie YT!

Polecamy także:

Aplikacje i platformy treningowe online – sprawdź, czy znajdziesz coś dla siebie – MEGAFORMA

Social Media

Najpopularniejsze

Zapisz się do newslettera

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty