Amerykańska sałatka COBB

Amerykańska sałatka COBB
Oryginalna amerykańska sałatka cobb zawiera w składzie między innymi boczek i ser pleśniowy. Jeśli chcesz zrobić zdrowszą i mniej kaloryczną wersję tej sałatki to przygotowaliśmy dla Ciebie fit wersję sałatki Cobb. Skąd wzięła się nazwa sałatki? Eat Cobb to skrót od: Egg Avocado Tomatoe Chicken Onion Bacon Blue Cheese.
Czas czytania: < 1 min

Oryginalna amerykańska sałatka cobb zawiera w składzie między innymi boczek i ser pleśniowy. Jeśli chcesz zrobić zdrowszą i mniej kaloryczną wersję tej sałatki to przygotowaliśmy dla Ciebie fit wersję sałatki Cobb. Skąd wzięła się nazwa sałatki? Eat Cobb to skrót od: Egg Avocado Tomatoe Chicken Onion Bacon Blue Cheese.

Składniki:

  • 150g filetu z kurczaka
  • 5g oliw z oliwek

Ulubione przyprawy: do wyboru

  • 1 jajo kurze ugotowane na twardo
  • Pół awokado (ok 70g)
  • Garść pomidorków koktajlowych
  • ¼ czerwonej cebuli
  • Sałata lodowa

Opcjonalnie: grzanki

1.Filet z kurczaka przypraw ulubionymi przyprawami i oliwą. Grilluj z każdej strony po kilka minut. Gotową ugrillowaną  bądź upieczoną pierś z kurczaka pokrój w paski.

2.Pomidorki koktajlowe pokrój w połówki a cebulę posiekaj w paski. Połówkę awokado obierz i również pokrój w paski. Ułóż wszystkie składniki wraz z gotowanym jajkiem i kurczakiem na sałacie lodowej. Dodaj domowy sos winegret: łyżka oliwy z oliwek, łyżka soku z cytryny, łyżeczka miodu, sól oraz opcjonalnie grzanki.

Amerykańska sałatka COBB

Polecamy również:

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

A gdyby tak trochę pokory…

Czas czytania: 3 min Zdawać by się mogło, że nie jest niczym dziwnym, iż człowiek ze swej natury lubi być chwalony, doceniany i podziwiany. Bez względu na branżę, w

Udręka to niesłychana, kiedy bolą nas kolana…

Czas czytania: 4 min Ileż to razy w przypadku sportowców, osób aktywnych, czy nawet niespecjalnie usportowionych ludzi można usłyszeć: bolą mnie kolana. Staw kolanowy w ludzkim organizmie jest niewątpliwie

Głowa to podstawa!

Czas czytania: 3 min Kiedy trenujemy, czynnie uprawiamy sport i po prostu dbamy o swój wygląd i muskulaturę, często martwimy się o przysłowiowe spadki mięśniowe, kontuzje, czy ewentualnie serce.