Aplikacje i platformy treningowe online – sprawdź, czy znajdziesz coś dla siebie

Czas czytania: 4 min

Pandemia zrobiła swoje i zamknęła nas w domach mniej lub bardziej. Niektórzy mają możliwość wykonania treningu outdoor czy na siłowni – inni, z różnych przyczyn, nie mogą. Łatwiej jest znaleźć wymówkę, kiedy trenujemy sami niż z kimś – to akurat każdy wie. Ale jeśli trening jest wirtualny, to taki właśnie staje się też trener, a to już moze być wystarczającą motywacją. Dlatego dziś mamy dla Was bardzo krótki i konkretny przegląd stron i platform treningowych online, które mogą Wam się przydać, gdy będziecie zastanawiać się, skąd czerpać inspiracje treningowe. Podrzucamy dziś 4, które uznaliśmy za najpopularniejsze wśród użytkowników. Wybraliśmy też te, które prowadzone są wyjątkowo profesjonalnie i z dużą biblioteką materiałów. Sprawdź, czy znajdziesz coś dla siebie!

FitAnka – po prostu Ania

Anna Dziedzic, znana klientom jako FitAnka, prowadzi swoją platformę online już od dawna. Niewątpliwie jednak stała się jeszcze popularniejsza w czasach pandemii. Na platformie można wybrać rodzaj subskrypcji od miesięcznej po roczną i korzystać z mnóstwa gotowych treningów, ułożonych i poprowadzonych przez topowych trenerów, instruktorów, specjalistów fitness. Oprócz platformy, dla klientów dostępna jest również aplikacja mobilna. Znajdziecie w niej ponad 250 treningów, ale też popularne wyzwAnia oraz przepisy. Dla kogo polecamy? Dla osób, które lubią energię zajęć grupowych i potrzebują przewodnika w trakcie treningu, który będzie ich motywować. Dla tych, którzy lubią przepisy online i czują się zmotywowani, gdy mają konkretny cel do osiągnięcia (wyzwAnia). Do platformy dołączyć może każdy.

Yes2Move – platforma treningowa Benefit Systems

Jeśli korzystasz z karty MultiSport lub jesteś klubowiczem któregoś z klubów spółki Benefit Systems (pełna lista klubów dostępna na stronie Benefit Systems), mogłeś już zetknąć się z platformą Yes2Move. Jest to portal, na którym już od pierwszego lockdownu udostępniane są treningi live, codziennie według grafiku. Dodatkowo dostępna jest biblioteka treningów online, z której można skorzystać w dowolnym momencie. Platforma została stworzona na początku pierwszego lockdown, ale Benefit Systems pracował nad nią dużo wcześniej. Polecamy dla osób, którym brakuje zajęć grupowych, także Les Mills, zwłaszcza tych prowadzonych na żywo – można przez chwilę poczuć się jak na sali fitness. Znajdziecie tam wszelkie formy zajęć grupowych, a także coraz więcej porad trenerskich i kursów czy porad treningowych. Do platformy dołączyć może każdy, zaś klubowicze posiadający aktywny karnet mogą z niej korzystać w ramach opłaty za członkostwo.

XtremeGo – platforma Xtreme Fitness&Gyms

XtremeGo/Xtreme App to aplikacja treningowa oraz platforma treningowa, które powstały już przed lockdown, a w trakcie ostatniego roku bardzo się rozwinęły. Na tle poprzednich aplikacji wyróżnia ich to, że oprócz zajęć znajdziemy tam też treningi, złożone z pojedynczych ćwiczeń – więc jeśli ktoś nie jest fanem treningu grupowego, także znajdzie tam coś dla siebie. Aplikacja i portal są tak skonstruowane, że poćwiczymy z nimi na każdym poziomie zaawansowania. Polecamy nie tylko dla fanów zajęć grupowych ale także dla każdego, kto lubi mieć zawsze usystematyzowany trening – wystarczy odpalić odpowiedni program i można działać. Do platformy może dołączyć każdy, zaś klubowicze posiadający aktywny karnet mogą z niej korzystać w ramach opłaty za członkostwo.

Diet & Training by Ann – aplikacja Anny Lewandowskiej

Diet & Training by Ann staje się coraz popularniejszą aplikacją. Forma jest bardzo wygodna – w ramach subskrypcji można nie tylko korzystać z bogatego i cały czas poszerzającego się zbioru treningów, ale też z porad i przepisów na fit posiłki. Bardzo ciekawą funkcją jest robienie listy zakupów, która ułatwi przygotowanie się do gotowania z aplikacją. Treningi prowadzone są różnorodnie i przez różnych trenerów, podobnie zresztą jak w pozostałych aplikacjach. Polecamy dla tych, którzy wolą aplikacje od stron internetowych oraz dla każdego, dla kogo dieta jest co najmniej tak samo ważna jak trening.

Ciąg dalszy nastąpi, już za tydzień – wtedy znajdziecie u nas top treningi na YouTube.

Tymczasem, polecamy także:

Pierwszy w Polsce Flash Mob Fitness! Zrobili trening w Złotych Tarasach. – MEGAFORMA

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty