Balans w życiu – ten artykuł Cię przekona

pracoholizm_01
Czas czytania: 2 min

Wielu ludzi tak bardzo jest pochłoniętych pracą oraz licznymi obowiązkami, że zapomina o zachowaniu balansu. Poświęcają czas na wszystko, tylko nie na swoje własne zdrowie. Brak czasu na trening, zdrową dietę, relaks. Efektem są problemy zdrowotne. Przekonał się o tym Jonathan Frostick, którego wpis na linkedin wywołał poruszenie.

“Nie tak zaplanowałem moją niedzielę” – napisał na LinkedIn Brytyjczyk Jonathan Frostick, konsultant banku HSBC. Jego krótki wpis zebrał już ponad 200 tys. reakcji na LinkedIn oraz 20 tys. komentarzy. Poruszył serca wysyłając przesłanie czego się nauczył umierając.

“Nie tak zaplanowałem moją niedzielę. To było standardowe popołudnie, około 16:00. Wcześniej poranna kawa, wycieczka do lokalnego parku, zakupy i późny lunch.

Usiadłem przy biurku o 16:00, by przygotować się na tydzień pracy. I nagle nie mogłem oddychać. Czułem ucisk w klatce piersiowej, w lewym ramieniu poczułem coś, co mogę opisać tylko jako falowanie, w karku, moje uszy “strzelały”. Nie zobaczyłem jednak światła w tunelu, a życie nie przeleciało mi przed oczami. Zamiast tego pomyślałem:REKLAMAhttps://f2244758080207648aa8245ea42cccf6.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

1. *****, muszę spotkać się jutro z moim managerem, to nie jest komfortowe.

2. Jak mam zabezpieczyć finansowanie dla x (praca)

3. Cholera, nie zaktualizowałem swojego testamentu.

4. Mam nadzieję, że moja żona nie znajdzie mnie martwego.

Doszedłem do sypialni, żebym mógł się położyć i zwróciłem uwagę swojej żony, która zadzwoniła na pogotowie.

Od tamtej pory, leżąc tutaj, podjąłem następujące decyzje, zakładając, że nie umrę:

1. Nie będę więcej spędzał całego dnia na Zoomie.

2. Zmienię swoje podejście do pracy.

3. Nigdy więcej nie mam zamiaru użerać się już z żadnym syfem w pracy – życie jest za krótkie. Dosłownie.

4. Schudnę 15 kg.

5. Chcę, żeby każdy dzień w pracy liczył się, inaczej ją zmienię.

6. Chcę spędzać więcej czasu z rodziną.

Oto, czego nauczyłem się prawie umierając”

Brak kontroli nad swoim życiem zawodowym może doprowadzić do rozwoju pracoholizmu, który staje się coraz większym problemem zdrowotnym w skali globalnej. Praca dla większości z nas stanowi ogromną wartość. Dzięki niej możemy realizować potrzebę samorealizacji, która jest dla Nas ważna. Osiągnięcia, sukcesy oraz nabyte nowe umiejętności niewątpliwie pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Tak, jak w przypadku każdej działalności, tak i w tej zawodowej powinno się jednak pamiętać o zachowaniu umiaru.

Jonathan Frostick poruszył ważny problem balansu a także istoty zdrowia. Pod komentarzem wypowiedziało się wiele osób, które również przytoczyły swoją historię. Często tak bardzo skupiamy się na pracy, że zapominamy o najistotniejszych rzeczach. Brak czasu na trening, niewłaściwe nawyki żywieniowe, zaniedbywanie balansu w życiu doprowadzają do braku równowagi wewnętrznej, nadwagi a także licznych chorób.

Polecamy także:

Co jest ważniejsze w budowaniu masy mięśniowej. Dieta czy trening? – MEGAFORMA

Social Media

Najpopularniejsze

Zapisz się do newslettera

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty