Branża fitness się otwiera to jest FAKT. 81% jest wykluczona z tarczy!

GIS - branża mogła by bezpiecznie funkcjonować (1)
Zdaniem GIS jest to postulat kompleksowo przygotowany i przy drobnych zmianach zgodziłby się, że branża mogła by stosunkowo bezpiecznie funkcjonować.
Czas czytania: 2 min

W dniu dzisiejszym odbyło się Posiedzenie Zespołu Roboczego ds. Branży Fitness. Rozmowa dotyczyła wytycznych dla branży fitness związanych z trwającą “pandemią”.

Tomasz Napiórkowski założyciel Polskiej Federacji Fitness powiedział krótko:
Branża fitness się otwiera to jest fakt. My zrobiliśmy wszystko żeby opóźnić to otwarcie ponieważ przedsiębiorcy już nie mają wyboru…

Dr Paweł Grzesiowski mówił o tym, że postulaty powinny dotyczyć zarówno mniejszych obiektów jak również dużych obiektów i przede wszystkim powinny być wykonalne. Ważną sprawą jest również możliwość monitorowania wszystkiego włącznie zakażeniami.

Nie wystarczy opisać wszystkiego w ładny sposób procedurami trzeba egzekwować wszystkie zapisy. Istnieje potrzeba wewnętrznej kontroli przestrzegania procedur wśród pracowników. To pozwoli wykazać w przypadku kontroli właściwe postępowanie.

To jest bardzo dobry materiał wyjściowy do dalszej pracy” podsumował dr Paweł Grzesiowski.

Główne hasło Polskiej Federacji Fitness z którym się absolutnie zgadzamy to: “Polski nie stać na lockdown, Polskę stać na reżim sanitarny“.

Tomasz Napiórkowski jako przedstawiciel branży fitness posiłkował się pakietem slajdów na których przedstawił, że ponad 81% podmiotów nie kwalifikuje się do tarczy 6.0, a tylko niecałe 19% kwalifikuje się do wsparcia PFR 2.0
Cała pomoc, którą otrzyma branża fitness to jedynie 20% strat całej branży.

ARGUMENTY BADAWCZE

Aktywność fizyczna w klubach fitness będzie bardzo pozytywnie wpływać na odporność.Według statystyki PFF aż 96% grupy odbiorców klubów fitness jest wyłączona z grupy ryzyka! W wyjątkowym przypadku można zalecić wyłączenie tych 4% z możliwości korzystania z usług klubów fitness na określony czas. Kluby fitness nie są źródłem zakażeń ze względu na wzorowe przestrzeganie reżimu sanitarnego. Został również obalony mit za niskich sufitów i braku odpowiedniej wymiany powietrza. Sposób dotarcia do klubu fitness, który był pretekstem do zamknięcia branży również okazał się mitem ponieważ jak wykazują statystyki tylko 15% klientów porusza się transportem publicznym. Rząd sugerował, że to większa ilość.

Statystyka Polskiej Federacji Fitness grupy odbiorców klubów fitness.

W lipcu po otwarciu swoje karnety wznowiło tylko około 40% klientów stąd przypuszczenia, że w tym okresie może być podobnie. Nawet jeśli ta liczba będzie wyższa to na pewno nie diametralnie.

Został przedstawiony proponowany reżim sanitarny zgodnie z którym branża miała by ponownie ruszyć. Nie rozważając nad kwestiami prawnymi, z którymi PFF się nie zgadza to jasno zaznacza, że branża fitness się otworzy na takich właśnie proponowanych zasadach.

Główny Inspektorat Sanitarny zapoznał się z przedstawionym reżimem sanitarnym. Ma kilka sugestii jednak przekaże je pisemnie w ciągu najbliższych dni. Zdaniem GIS jest to postulat kompleksowo przygotowany i przy drobnych zmianach zgodziłby się, że branża mogłaby stosunkowo bezpiecznie funkcjonować.

GIS ma przesłać resztę informacji w najbliższych dniach jednak zaznacza, że będzie zwracał uwagę na ilość zakażeń wśród pracowników branży bo to może dać obraz całej sytuacji.


Polecamy również:

https://megaforma.zakupstrone.pl/otwieramy-konferencja-polskiej-federacji-fitness/
Artur Cichecki

Social Media

Najpopularniejsze

Zapisz się do newslettera

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Rodzaje jogi

Czas czytania: 4 min Joga to piękna filozofia i piękny sport. Nie zawsze musisz być zwolennikiem tej filozofii, by uprawiać jogę jako zdrowy i uniwersalny sport. A jednak zanim

Placuszki dyniowe

Czas czytania: < 1 min Sezon na dynię ruszył już w pełni! Dynia jest bardzo uniwersalnym warzywem i smakuje również świetnie na słodko! Polecamy przygotować dynię w wolny dzień i

Fit carbonara z szynką i pieczarkami

Czas czytania: < 1 min Tradycyjna wersja obfituje w śmietanę z dodatkiem boczku. Ale na co dzień nie musisz rezygnować z takich rarytasów jak carbonara. Wypróbuj jej zdrowszą wersję z