Butikowe studio czy ogromna siłownia?

unnamed (2)
Czas czytania: 2 min

Mamy do wyboru, do koloru, ogrom siłowni, klubów, studio… Czasem sami nie wiemy, gdzie się udać. Pytanie, gdzie będzie się lepiej trenować i czemu. Małe zestawienie zalet i wad poniżej – opinia subiektywna.

Siłownia/Klub fitness

Duże siłownie i kluby fitness typu sieci to jedna z opcji treningowych. Ich ogromne zalety to dostępność, przystępność cenowa, masa zajęć grupowych i kompletna oferta. Przy tym sprzętu jest zazwyczaj na tyle dużo, że dla nikogo nie zabraknie i na pewno nikt nie będzie stał w kolejce. Minusy to fakt, że niekiedy siłownie nie są zadbane (olbrzymią powierzchnię ciężko utrzymać w ryzach porządkowych), a trenerzy skupiają się tylko i wyłącznie na swoich klientach, więc raczej nie znajdą czasu na to, by podejść, zagadnąć, zatroszczyć się o każdego klienta. Cięzko jest przeforsować zmiany, bo muszą przejść wszystkie szczebelki, ale jednocześnie oferta jest tak kompleksowa, że zmiany te rzadko są potrzebne.

Kameralna siłownia/mały klub

Kluby zwane potocznie “osiedlowymi”, czyli tak naprawdę po prostu małe (lub mniejsze), niesieciowe kluby, to kolejny rodzaj klubów dostępnych dla Was. Ich niewątpliwą zaletą jest kameralność, często bezpośredni kontakt z właścicielem czy osobą zarządzającą. Minusem – na pewno mniejszy budżet niż w dużych, sieciowych klubach, a więc często też mniejszy wybór sprzętu i czasem uboższa oferta zajęć grupowych. Jeśli nie lubisz, gdy każdy Cię zna, lepiej wybierz klub sieciowy. Ale jeśli chcesz witać się z klientami, pracownikami i czuć się kumplem każdego – mniejsze siłownie to będzie Twój drugi dom.

Studio fitness/pilates/jogi/treningu personalnego

To ostatni typ. Małe, butikowe kluby czy studio nakierowane na konkretny cel. Studio pilates, w którym znajdziesz dokładnie różne formy pilatesu. Studio jogi, w którym poznasz wszelkie rodzaje jogi. Studio treningu, w którym trener prowadzi trening, ale sam nie poćwiczysz. To idealne miejsca dla osób, które wiedzą, czego chcą i do czego zmierzają. Jeśli wiesz, czego szukasz – wybierz odpowiednią formę aktywności i znajdź swoje studio. Tam właśnie poznasz wszelkie warianty, jakie tylko możesz sobie wyobrazić.

Polecamy także:

Alergia, a nietolerancja pokarmowa – wiedz, że to różnica – MEGAFORMA

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju