Catering dietetyczny coraz popularniejszy w Polsce!

catering dietetyczny
Jeszcze kilka lat temu niewiele osób wiedziało na czym polega catering dietetyczny i co to jest tzw. dieta pudełkowa. Dziś bije rekordy popularności.
Czas czytania: 3 min

Na rynku istnieje ponad 500 firm oferujących catering dietetyczny z dostawą pod wskazany adres w Polsce. Rynek cateringu dietetycznego wciąż się rozwija, a liderzy obsługują nawet ponad 7000 osób dziennie.

Jeszcze kilka lat temu niewiele osób wiedziało na czym polega catering dietetyczny i co to jest tzw. dieta pudełkowa. Gdy pojawiły się pierwsze firmy cena była bardzo wysoka stąd tylko nieliczna grupa osób mogła sobie na taką przyjemność pozwolić. Początkowo oferta skierowana była do osób z nadwagą i osób z problemami zdrowotnymi. Wraz z pojawieniem się kolejnych firm i większej ilości pakietów do wyboru szybko zaczęli również korzystać z takiej usługi ludzie zapracowani, którzy nie mają czasu na gotowanie albo zwyczajnie tego nie lubią.

Więc co to jest catering dietetyczny, a inaczej dieta pudełkowa?
Jest to zestaw nazywany boxami 5 odpowiednio zbilansowanych posiłków o ustalonej kaloryczności. Można wybrać również pakiet 3 posiłków zazwyczaj taki pakiet nazywa się firma, który obejmuje śniadanie, obiad i kolację. Dostępna jest cała gama pakietów 1000kcal-3000kcal oraz pakiety indywidualne.

Najpopularniejsze diety w cateringach dietetycznych to:

– pakiet standard (czyli dieta oparta o zbilansowane posiłki)

– pakiet sport (gdzie zawartość białka jest wyższa niż w pakiecie standard i wybierają je osoby aktywne)

– pakiet wege (skierowany do osób, które ze swojego menu wykluczają mięso)

– dieta niskowęglowodanowa (ma mniejszą zawartość węglowodanów)

– detox sokowy (5 zbilansowanych soków warzywno-owocowych)

Oprócz tego możemy również znaleźć takie propozycje jak dieta dla kobiet w ciąży, dieta bez laktozy, dieta bez glutenu.

Popularność cateringów dietetycznych wciąż rośnie co dowodzi, że Polacy coraz częściej są świadomi jak ważne dla zdrowia jest odpowiednie odżywianie. Dzisiaj z cateringów dietetycznych nie korzystają już tylko osoby, które chcą zredukować swoją masę ciała, ale również wszyscy Ci, którzy chcą po prostu się dobrze odżywiać.

Ceny cateringów są bardzo zróżnicowane w zależności od rejonu Polski oraz jakości produktów i wahają się 40-70zł za dzień w zależności od kaloryczności.

Ktoś powie, że cena takich boxów jest wysoka. Stosując produkty wysokiej jakości nie da się uniknąć pewnego progu cenowego. Jednak jeśli przeliczymy ile na co dzień wydajemy na jedzenie w tym różnego rodzaju przekąski, których nawet nie wliczamy w nasze wydatki, zwracając uwagę również na dodatkowe koszty w postaci czasu jaki musimy poświęcić aby zrobić zakupy, przygotować posiłki i posprzątać, koszt paliwa by dojechać do sklepu, gaz, prąd to może się okazać, że nie wydajemy więcej niż na gotowe zestawy i o nic nie musimy się martwić.

Wykluczenia w cateringu dietetycznym.

Wiele osób martwi się, że dostanie coś czego nie lubi. Obecnie większość dobrych cateringów ma już opcję wykluczeni więc możemy zaznaczyć, że czegoś nie lubimy i wtedy ten produkt zostanie zamieniony na cos innego. Posiłki są bardzo różnorodne natomiast zdarzają się takie danie, które nie wszystkim odpowiadają co przy większej skali produkcji jest nieuniknione. Mimo wszystko można się przekonać, że dieta wcale nie musi być monotonna i niesmaczna. Większość klientów cateringów dietetycznych jest pozytywnie zaskoczona smakiem oraz dużym wyborem posiłków, które zupełnie nie przypominają rygorystycznych diet.

Pakiety zamawia się na wybraną ilość dni. W zależności od firmy może to być dowolna ilość dni bądź pakiety na 10-20 dni. Klient może sam wybrać pakiet, ale w większości cateringów dostępny jest również dietetyk, który w razie potrzeby doradzi co będzie dla nas najlepsze.

Już w pierwszym tygodniu klienci odczuwają zmiany w samopoczuciu, mają poczucie lekkości co spowodowane jest odpowiednim doborem makroskładników czy ilości błonnika. Odczuwają mniejsze zmęczenie, lepiej się wysypiają, a w kolejnych tygodniach widzą już efekty na wadze i ubywa im centymetrów w pasie.

Podsumowując wadą cateringów dla niektórych osób może być zbyt wysoka cena oraz pojawianie się posiłków których nie lubimy. Zaletami może być duża oszczędność czasu ponieważ catering wyklucza zakupy i planowanie posiłków oraz pełnowartościowe posiłki.

Cateringi dietetyczne w ofercie mają zazwyczaj dzień próbny. Proponujemy więc wybrać catering z okolicy, zamówić i przekonać się na własnej skórze czy to dla Ciebie dobre rozwiązanie. Ostrzegamy, że do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja i później może być ciężko Ci zrezygnować.

Jeśli masz jakieś doświadczenia z cateringami dietetycznymi podziel się nimi z nami w komentarzu i udostępnij artykuł znajomym, którzy wciąż się zastanawiają czy to dobre rozwiązanie dla nich.

Polecamy także:

5 najczęstszych błędów w trakcie diety
Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju