Chcą zabrać pomoc z tarczy i mają zamykać bez względu na PKD! Terror klubów fitness trwa.

Green-and-Black-Geometric-Techno-Technology-YouTube-Thumbnail-1-p5jupcx3q0egt0v5n31yg5eik4zxogrjc8sooq83y8
Czas czytania: 2 min

W całej Polsce trwają kontrole wszystkich jeszcze otwartych fitness klubów i siłowni. Policja ma polecenie wnioskowania o odbieranie przedsiębiorcom pomocy z tarczy antykryzysowej. W teorii tym co łamią obostrzenia, a w praktyce wszystkim.

Wirtualna Polska dotarła do komunikatu rozsyłanego do komendantów miejskich oraz powiatowych w Małopolsce.

“Panie i panowie komendanci KMP/KPP (komend miejskich i powiatowych policji – red.) W nawiązaniu do dzisiejszej wideokonferencji prowadzonej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Romana Kastera przekazuję dodatkowe polecenie Komendanta Głównego Policji gen. insp Jarosława Szymczyka. Proszę, aby we wszystkich kontrolowanych dziś działających siłowniach zabezpieczyć dokumentację dotyczącą stypendiów i wdrożyć procedurę sprawdzania odprowadzania składek do ZUS i US. b. Sposób, w jaki można szybko zweryfikować, czy kontrolowany podmiot otrzymał pomoc publiczną, przekazał państwu dzisiaj mailem naczelnik dw PG KWP w Krakowie. W przypadku potwierdzenia proszę wystąpić o cofnięcie dotacji do PFR z uwagi na niestosowanie się do obostrzeń”

to treść komunikatu, który w czwartek 8 kwietnia został rozesłany do wszystkich jednostek policji w Małopolsce. – źródło: wp.pl

Do redakcji Wirtualnej Polski trafił też wspominany w komunikacie mail naczelnika wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

“W nawiązaniu do odprawy w dniu dzisiejszym z Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie, dotyczącej kontroli podmiotów prowadzących działalność pomimo zakazów (siłownie itp.), przekazuję państwu adres strony internetowej, poprzez którą można w dość szybki sposób zweryfikować, czy kontrolowany podmiot otrzymał pomoc publiczną, a przy łamaniu warunków jej otrzymania może zostać jej pozbawiony lub nie otrzymać kolejnej transzy” – czytamy w mailu podpisanym przez nadkomisarza Piotra Szostaka. Policjant odsyła w mailu do strony sudop.uokik.gov.pl, prowadzonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Kontrole w całej Polsce.

Od czwartku policja kontroluje wszystkie otwarte siłownie, kluby fitness oraz kluby sportów walki. Do większości przyjeżdża nawet po kilkunastu policjantów wraz z sanepidem. Właściciele mówią, że to zależy od patrolu jak zostaną potraktowani. Jeden patrol jest milszy, a inny już niekoniecznie. Mimo przedstawienia stosownych dokumentów o tym, że klub działa legalnie i zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i prawem, policja nakazuje zamknąć placówkę. Jest to całkowite pogwałcenie praw jakie przysługują przedsiębiorcom w naszym kraju. Przedstawiciele szkoły sztuk walki informują, że oprócz policji mieli na głowie kontrolę celną, kontrolę skarbową, inspekcję przeciwpożarową oraz inspekcję sanepidu.

2 kwietnia weszło w życie nowe rozporządzenie dotyczące pandemicznych restrykcji w działaniu m.in. basenów, siłowni i klubów fitness. Rząd załatał w nim lukę, którą zostawił we wcześniej obowiązujących przepisach. Wcześniej w zajęciach w obiektach sportowych mogli brać udział wszyscy członkowie związków sportowych, więc Polacy zaczęli masowo się do nich zapisywać. Głośno było o Polskim Związku Przeciągania Liny, do którego w kilka miesięcy zapisały się tysiące osób.

Po zmianie przepisów od 2 kwietnia można organizować zajęcia jedynie dla sportu zawodowego, zawodników pobierających stypendia sportowe, zawodników będących członkami kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub reprezentacji paraolimpijskiej, uprawiających sport w ramach ligi zawodowej.

źródło:

https://wiadomosci.wp.pl/naloty-na-silownie-i-odbieranie-pomocy-z-tarczy-dotarlismy-do-rozkazu-dla-policji-6627648484199200a?fbclid=IwAR0n6cwvLiK9QVDRyKvu8p7bcGfm37b4HBaiK1OLJ3FQeYAxyMKyz0Xw79A&src01=6a4c8

W poniedziałek 12 kwietnia o godzinie 20.00 zapraszamy na LIVE z Mecenasem Jackiem Wilkiem. Wspólnie zastanowimy się co można w tej sytuacji zrobić.

Polecamy również:

https://megaforma.pl/branza-fitness-w-ogniu-total-fitness-just-gym-teraz-xtreme-fitness-gyms-masowe-zamkniecia-klubow-fitness-w-polsce/

Social Media

Najpopularniejsze

Zapisz się do newslettera

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty