Cyrk dalej trwa! Wicemienister mówi, że nie widzi możliwości by otwierać kolejne branże!

Olga Semieniuk powiedziała, że nie widzi możliwości by otwierać kolejne branże. Jeśli liczba zakażeń będzie rosnąć, dotychczasowe restrykcje mogą zostać zaostrzone.
Czas czytania: 2 min

Olga Semieniuk powiedziała, że nie widzi możliwości by otwierać kolejne branże. Jeśli liczba zakażeń będzie rosnąć, dotychczasowe restrykcje mogą zostać zaostrzone.

W TVP1 wiceminister zapytana została czy będzie nowy lockdown. Jak mówiła, nic nie jest przesądzone, a we wtorek odbędzie się kolejne spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego.

“Jeszcze za wcześnie, by informować społeczeństwo o kolejnych decyzjach. Zgodnie z zapowiedzią premiera, te 14 dni od 12 lutego, to ten czas, kiedy będą przygotowane kolejne prognozy przez Radę Medyczną w kontekście dwóch kolejnych tygodni. Nie mierzymy dalej, niż 10-14 dni”

Zaznacza wiceminister rozwoju.

Mówi, że mając na uwadze potencjalną trzecią falę (my nie wiemy nawet kiedy się skończyła 2 fala) i wzrost zakażeń “będziemy mówić o tym by doprowadzić do spadku mobilności ludzi, więc tutaj pewnie będziemy mówić o stokach narciarskich, hotelach.” Dodała, że resort rozwoju chciałby wdrażać kolejne protokoły bezpieczeństwa dla gastronomii czy branży fitness, ale na ten moment nie jest to możliwe.

Aktualne obostrzenia?

Rozporządzenie przewidujące restrykcję obowiązujące do 28 lutego zakłada, że mogą być otwarte kina, teatry, filharmonie i opery, baseny i stoki narciarskie. Hotele i pensjonaty mogą udostępniać gościom połowę swoich miejsc noclegowych. W dalszym ciągu nie mogą działać siłownie i kluby fitness, a gastronomia może sprzedawać posiłki tylko na wynos.

źródło: businessinsaider.com.pl


Co ciekawe w Polsce aktualnie otwarte jest około 200 obiektów związanych z branżą fitness, dance. Przechodzili masowo kontrole i żaden klub nie został zamknięty ponieważ całkowity zakaz prowadzenia działalności gospodarczej jest nielegalny. Potwierdzają to już oficjalnie liczne sądy mimo wszystko sanepid i policja nadal wykonuje rozkazy, które mają na celu nękanie legalnie pracujących ludzi w celu uniemożliwienia im prowadzenia swoich firm. Jeśli urzędnicy państwowi wykonują przestępcze polecenia co nie jest już domysłem i spekulacjami, ale oczywistym potwierdzonym faktem to sami dopuszczają się popełniania przestępstw, a już na pewno przekroczenia swoich uprawnień.

Dziwimy się mocno jak można mówić, że siłownie może zostaną otwarte w kwietniu jeśli wcale nie muszą być zamknięte. Racjonalnie myślącemu człowiekowi to się chyba już nie mieści w głowie!

Dajcie znać w komentarzach co sądzicie bo mamy wrażenie, że czegoś tutaj nie rozumiemy.

Przeczytaj także ostatnie wpisy:

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty