Czy giganci to nadal giganci – karty benefitowe i ich przyszłość

benefit-cc-1
Czas czytania: 3 min

Multisport, FitProfit, FitSport, a do tego dawny OK System, czyli dzisiejszy Medicover Sport… Jest tego trochę. Dawni giganci, od których jeszcze niedawno zależało być lub nie być niektórych klubów. Jak ma się ich kondycja po ponownym otwarciu?

Benefit Systems, firma operująca kartami Multisport, jest po głośnej sprawie związanej z wysoką karą od UOKiK. Nieprzychylni wróżyli im klęskę i bankructwo, jednak znany gigant kart profitowych działa z powodzeniem. Prognozuje się, że około 60% firm zrezygnowało z usługi multisport lub też zawiesiło swoje karty pracownicze. Ciekawostką pozostaje, ile z nich zdecyduje się na powrót.

Vanity Style, firma operująca systemami Fit Profit i Fit Sport, wraca na rynek ze swoimi pakietami. Choć rozmiarowo są dużo mniejsi od Benefit Systems, niestety ich także dotknęły straty. Po tak licznych okresach zamknięcia prawdopodobnie będzie trzeba raz jeszcze tłumaczyć każdemu prawie pracodawcy, jak ważne są benefity pracownicze w postaci kart sportowych, a także jak ważna jest aktywność fizyczna. Poniekąd kolejny raz zaczynamy od nowa przekonywać, by z tej aktywności korzystać, zaś uśpieni pracownicy siedzący na home office mogą nie być zbyt chętni, by od razu biec na siłownie.

Kolejny rynkowy gigant to dawny OK System, dzisiaj Medicover Sport. Mają nieco łatwiejszą sytuację niż poprzednicy, ponieważ w DNA firmy tkwi zdrowie – Medicover rozpoznawalny jest na rynku medycznym i na pewno może pochwalić się ogromnymi budżetami i inwestycjami. Jak wiemy, przez okres lockdown firma podjęła intensywną ekspansję, zostając m.in. właścicielem sieci Fitness World czy Holmes Place. W odróżnieniu od poprzedników, firma zatem nie czekała na rozwój wypadków, a wzięła sprawy w swoje ręce.

Mamy też jednak stosunkowo nowego gracza – obecną na rynku od jakiegoś czasu kartę PZU Sport. Karta ta ma działać podobnie jak Multisport i wbrew powszechnym plotkom istnieje już od kilku lat. Po prostu teraz właśnie PZU zdecydowało się na ekspansję.

Cóż to starcie gigantów przyniesie naszemu fitnessowemu rynkowi? Śledzimy z zainteresowaniem. Z jednej strony obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój Medicover Sport, który nie obawia się też natychmiast wypowiadać umowę Benefit Systems w klubach, które przejmuje. Niewątpliwie będą to straty dla Benefit, który jednak nie pozostaje dłużny i w swoich, również licznych, obiektach, nie honoruje pakietów Medicover.

Czy czeka nas nowy podział rynku? Kto będzie dyktował warunki? Na pewno rozwój wypadków będzie co najmniej ciekawy. Nie zapominajmy bowiem, że właściciele klubów, zarówno sieciowych, jak i indywidualnych, mocno uniezależnili się od kart zewnętrznych. W obliczu strat ostatnich miesięcy właściciele przestali tak bardzo polegać na kartach zewnętrznych. Może to przynieść zupełnie nową perspektywę… Skupienia na sprzedaży członkostw własnych zamiast opierania się na wątpliwych zyskach od partnerów zewnętrznych. Trzymamy kciuki.

Polecamy także:

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju