Czy Polska Federacja Fitness chce pomóc czy zarobić na pozwach?

Polska Federacja Fitness
Polska Federacja Fitness 7 stycznia na swoim profilu opublikowała o tym, że branża fitness organizuje pozew o odszkodowania oraz przeciwko wprowadzanym restrykcjom. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdźmy.
Czas czytania: 3 min

Polska Federacja Fitness 7 stycznia na swoim profilu opublikowała o tym, że branża fitness organizuje pozew o odszkodowania oraz przeciwko wprowadzanym restrykcjom. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdźmy.

Tysiące pozwów koordynowanych przez jedną kancelarię?

Wielu osobom wydaje się, że będzie to zorganizowane w formie pozwu zbiorowego, jednak to będą osobne pozwy od każdego podmiotu. Polska Federacja Fitness i jej założyciel Tomasz Napiórkowski twierdzą, że to działanie będzie skuteczniejsze niż pozew zbiorowy. Internauci mają jednak co do tego wątpliwości. Sprawdzamy jak wygląda wsparcie ze strony PFF i co trzeba zrobić aby dołączyć do grona osób objętych pomocą.

Nasze działania zostały poprzedzone szeroką opinią prawną, która będzie podstawą do dalszych czynności. Opinia prawna jest dostępna dla członków zarejestrowanych do PFF i do pozwu.Co zrobić, aby dołączyć do programu i pozwu ?Krok 1 – Zarejestrować swój podmiot na stronie PFF —> https://rejestracja.polskafederacjafitness.pl/rekrutacja…

W pierwszym kroku widzimy, że trzeba zarejestrować się na stronie i opłacić składki. W jakiej wysokości? To zależy od powierzchni klubu oraz ich ilości. Na początku mogły rejestrować się tylko większe podmioty jak sieci fitness klubów, a obecnie mogą rejestrować się również nawet klienci, trenerzy, instruktorzy fitness.

Ile to kosztuje?


Stawki za dołączenie do PFF zaczynają się od 600zł za 1 klub do 200m2 za rok. Obiekty powyżej 200m2 mają zapłacić 900zł.

  • 2 lub 4 obiekty to koszt 1200zł
  • 5-9 klubów to koszt 3600zł
  • 10 i więcej obiektów to koszt 6000zł

Krok 2 – Wysłać swoje zgłoszenie poprzez stronę: www.fitnessrazem.pl

Tutaj rejestrujemy się na dedykowanej stronie kancelarii prawnej pod ten projekt. Do wyboru są dwie opcje:

Czy tutaj ponosi się jakieś koszty? Jeszcze nie wiemy, ale prawdopodobnie tak za obsługę prawną. Jeśli tak to powstaje pytanie na co zostają przeznaczone środki, które wpłaca się przy rejestracji w Polskiej Federacji Fitness? Według nas aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości internautów w tym temacie powinno to być bardziej szczegółowo opisane. Koszty dołączenia wraz z całą obsługą prawną mogą być duże, a na jakikolwiek efekt będzie trzeba pewnie długo czekać.

Tomasz Napiórkowski prowadzi swoje kluby pod marką Orange Theory Fitness. Zapytany przez jednego z internautów na to na jakim etapie jest sprawa pozwów wspomnianej sieci nie udzielił odpowiedzi.

Mocno zastanawiającym zjawiskiem jest cisza wśród przedstawicieli większych sieciówek, które działają na terenie naszego kraju. Czy zamknięcie jest dla nich minimalizowaniem strat czy może korzystają z pomocy i tarcz finansowych? Podejrzewamy, że w maju wielu rzeczy się dowiemy ponieważ rozliczenia dotyczące tarcz właśnie wtedy będą się odbywać i minie 12 miesięcy od otrzymania pomocy, w której jednym z zapisów aby jej nie zwracać było utrzymanie działalności i ilości pracowników. To właśnie w maju spodziewamy się największej fali przejęć klubów i zamknięć.

Ciągle studia treningu personalnego pozostają bez oficjalnych przedstawicieli. Choć federacja odpowiada w imieniu całej branży to mamy wrażenie, że studia butikowe są mocno pomijane w tej kwestii, a ich działalność tak jak działalność studia tatuażu, czy usług kosmetycznych również opiera się głównie w kontakcie jeden na jeden. Uważamy, że takie studia nie powinny być zamknięte ani jednego dnia gdyż można tam utrzymać bardzo wysoki reżim sanitarny, odstępy czasowe między klientami, a ryzyko zarażenia jest minimalne.Artur Cichecki

Polecamy także:

https://megaforma.zakupstrone.pl/4-miliardy-straty-w-branzy-fitness-rzad-szykuje-sie-na-batalie/

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Moc niacyny – mocą Twojej skóry

Czas czytania: 3 min Przy obecnym rozwoju kosmetologii i idącej za tym medycyny estetycznej – istnieje cały szereg zabiegów i środków stosowanych w celu poprawy wyglądu i kondycji naszej skóry.