Czy warto mieć trenera online?

czy warto mieć trenera online
Pandemia ograniczyła działalność wielu branż, oraz przyspieszyła postęp technologiczny. Coraz więcej nowoczesnych systemów wdrażanych jest do życia codziennego. Branża fitness szczególnie mocno się o tym przekonała. Obostrzenia wprowadzone przez rząd praktycznie całkowicie uniemożliwiły funkcjonowanie siłowni. Wielu trenerów postanowiło zatem przenieść się do sieci i tam pomagać podopiecznym, ale czy warto mieć trenera online?
Czas czytania: 3 min

Pandemia ograniczyła działalność wielu branż, oraz przyspieszyła postęp technologiczny. Coraz więcej nowoczesnych systemów wdrażanych jest do życia codziennego. Branża fitness szczególnie mocno się o tym przekonała. Obostrzenia wprowadzone przez rząd praktycznie całkowicie uniemożliwiły funkcjonowanie siłowni. Wielu trenerów postanowiło zatem przenieść się do sieci i tam pomagać podopiecznym, ale czy warto mieć trenera online?

Współpraca z trenerem online

Trener personalny online – kto to jest?

Trener personalny online, to szkoleniowiec świadczący swoje usługi na odległość. Początek współpracy powinien wyglądać tak samo jak u specjalisty przeprowadzającego treningi na siłowni. Na początku powinien wykonać dokładny wywiad, oraz zapytać min. o stan zdrowia, przebyte choroby, preferencje treningowe i żywieniowe, przeciwskazania od lekarza czy o przebyte urazy oraz kontuzje.

Różnicą jest brak bezpośredniego kontaktu, komunikacja opiera się na rozmowie telefonicznej, oraz korzystaniu z komunikatorów internetowych. Instruktor online zazwyczaj ma przygotowane specjalne programy, które ułatwiają współprace. Ale czy warto mieć trenera online? Przecież nie wiadomo z kim masz do czynienia.

Dobrym pomysłem jest znalezienie potencjalnego trenera w wyszukiwarce, sprawdzenie opinii o nim, oraz zapoznanie się z jego ofertą. Jeżeli nie odpowiada Ci jakaś osoba, możliwe, że nie jest to kwestia braku kompetencji, ale po prostu oferuję coś innego, niż oczekujesz. W Internecie jest wielu dobrych szkoleniowców i to, że swój biznes przenieśli do sieci, absolutnie nie oznacza, że są za słabi na pracę na żywo.

Czy warto mieć trenera online – plusy i minusy

Wszystkie usługi mają swoje zalety i wady. To, co Ci nie odpowiada, sprawia, że ktoś inny jest usatysfakcjonowany. Zakup usług różni się tym od kupna produktu, że nie jest możliwy jego zwrot. Buty, które Ci się nie spodobają, możesz odesłać i wybrać nowe, jeżeli jednak pójdziesz do kosmetyczki, fryzjera, czy trenera personalnego i nie będzie to zadowalające, pozostanie tylko zaprzestanie korzystania z usług.


Plusy współpracy online:

  • Dostępność w czasie pandemii .
  • Trening i dieta przygotowane przez specjalistę.
  • Oszczędność czasu.
  • Dla osób wstydliwych, współpraca online gwarantuje większy komfort.
  • Kontakt z trenerem w dowolnym czasie.
  • Większa motywacja, niż podczas samodzielnej pracy.

Wady współpracy online:

  • Trudność w odnalezieniu odpowiedniego specjalisty.
  • Możliwość natknięcia się na niewykwalifikowane osoby.
  • Trudniej objaśnić technikę ćwiczeń przez Internet, niż na treningu stacjonarnym.
  • Brak interakcji międzyludzkich może być demotywujący.

Dla kogo trener online?

Trening z trenerem online nie będzie odpowiadał każdemu, ale na pewno jest duże grono osób, które nie tylko wybiorą ten sposób komunikacji w czasie pandemii, ale również pozostaną z nim na dłużej. Biznesy, które jeszcze niedawno w teorii nie nadawały się do internetu, całkowicie przeniosły się do się do sieci. Może, więc trening online przypadnie Ci to do gustu ?

Świetną opcją będzie to przede wszystkim dla tych, którzy potrzebują impulsu z zewnątrz, którym ciężko wykonać ćwiczenia z własnej woli. Trener będzie wtedy im o tym przypominał i motywował, aby dać z siebie jak najwięcej.

Jeżeli należysz do grona osób pracujących dużo, które nie chcą poświęcać dodatkowo czasu na dojazdy, oraz stanie w korkach, to trener personalny online jest właśnie dla Ciebie. Będziesz mieć możliwość umówić się o dogodnej porze, a z nowo nadesłanymi planami zapoznasz się w wolnej chwili.

Podsumowanie

Czy warto mieć trenera online? Nie da się na to odpowiedzieć jednoznacznie. Na pewno jest to atrakcyjna forma współpracy w momencie ograniczonego dostępu do siłowni. Pamiętaj, że ruch i zdrowa dieta są fundamentami, które sprawią, że Twój organizm będzie funkcjonował poprawnie. Wybór pomiędzy treningami online, oraz na żywo to kwestia indywidualna, na pewno warto spróbować oferty internetowej i przekonać się, czy taka forma Ci odpowiada.

Jeśli artykuł okazał się pomocny udostępnij go znajomym.

Polecamy także:

Czy aktywność fizyczna to zdrowie?

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju