Pandemia ograniczyła działalność wielu branż, oraz przyspieszyła postęp technologiczny. Coraz więcej nowoczesnych systemów wdrażanych jest do życia codziennego. Branża fitness szczególnie mocno się o tym przekonała. Obostrzenia wprowadzone przez rząd praktycznie całkowicie uniemożliwiły funkcjonowanie siłowni. Wielu trenerów postanowiło zatem przenieść się do sieci i tam pomagać podopiecznym, ale czy warto mieć trenera online?

Trener personalny online – kto to jest?
Trener personalny online, to szkoleniowiec świadczący swoje usługi na odległość. Początek współpracy powinien wyglądać tak samo jak u specjalisty przeprowadzającego treningi na siłowni. Na początku powinien wykonać dokładny wywiad, oraz zapytać min. o stan zdrowia, przebyte choroby, preferencje treningowe i żywieniowe, przeciwskazania od lekarza czy o przebyte urazy oraz kontuzje.
Różnicą jest brak bezpośredniego kontaktu, komunikacja opiera się na rozmowie telefonicznej, oraz korzystaniu z komunikatorów internetowych. Instruktor online zazwyczaj ma przygotowane specjalne programy, które ułatwiają współprace. Ale czy warto mieć trenera online? Przecież nie wiadomo z kim masz do czynienia.
Dobrym pomysłem jest znalezienie potencjalnego trenera w wyszukiwarce, sprawdzenie opinii o nim, oraz zapoznanie się z jego ofertą. Jeżeli nie odpowiada Ci jakaś osoba, możliwe, że nie jest to kwestia braku kompetencji, ale po prostu oferuję coś innego, niż oczekujesz. W Internecie jest wielu dobrych szkoleniowców i to, że swój biznes przenieśli do sieci, absolutnie nie oznacza, że są za słabi na pracę na żywo.

Czy warto mieć trenera online – plusy i minusy
Wszystkie usługi mają swoje zalety i wady. To, co Ci nie odpowiada, sprawia, że ktoś inny jest usatysfakcjonowany. Zakup usług różni się tym od kupna produktu, że nie jest możliwy jego zwrot. Buty, które Ci się nie spodobają, możesz odesłać i wybrać nowe, jeżeli jednak pójdziesz do kosmetyczki, fryzjera, czy trenera personalnego i nie będzie to zadowalające, pozostanie tylko zaprzestanie korzystania z usług.
Plusy współpracy online:
- Dostępność w czasie pandemii .
- Trening i dieta przygotowane przez specjalistę.
- Oszczędność czasu.
- Dla osób wstydliwych, współpraca online gwarantuje większy komfort.
- Kontakt z trenerem w dowolnym czasie.
- Większa motywacja, niż podczas samodzielnej pracy.
Wady współpracy online:
- Trudność w odnalezieniu odpowiedniego specjalisty.
- Możliwość natknięcia się na niewykwalifikowane osoby.
- Trudniej objaśnić technikę ćwiczeń przez Internet, niż na treningu stacjonarnym.
- Brak interakcji międzyludzkich może być demotywujący.
Dla kogo trener online?
Trening z trenerem online nie będzie odpowiadał każdemu, ale na pewno jest duże grono osób, które nie tylko wybiorą ten sposób komunikacji w czasie pandemii, ale również pozostaną z nim na dłużej. Biznesy, które jeszcze niedawno w teorii nie nadawały się do internetu, całkowicie przeniosły się do się do sieci. Może, więc trening online przypadnie Ci to do gustu ?
Świetną opcją będzie to przede wszystkim dla tych, którzy potrzebują impulsu z zewnątrz, którym ciężko wykonać ćwiczenia z własnej woli. Trener będzie wtedy im o tym przypominał i motywował, aby dać z siebie jak najwięcej.
Jeżeli należysz do grona osób pracujących dużo, które nie chcą poświęcać dodatkowo czasu na dojazdy, oraz stanie w korkach, to trener personalny online jest właśnie dla Ciebie. Będziesz mieć możliwość umówić się o dogodnej porze, a z nowo nadesłanymi planami zapoznasz się w wolnej chwili.
Podsumowanie
Czy warto mieć trenera online? Nie da się na to odpowiedzieć jednoznacznie. Na pewno jest to atrakcyjna forma współpracy w momencie ograniczonego dostępu do siłowni. Pamiętaj, że ruch i zdrowa dieta są fundamentami, które sprawią, że Twój organizm będzie funkcjonował poprawnie. Wybór pomiędzy treningami online, oraz na żywo to kwestia indywidualna, na pewno warto spróbować oferty internetowej i przekonać się, czy taka forma Ci odpowiada.
Jeśli artykuł okazał się pomocny udostępnij go znajomym.
Polecamy także:
