Dlaczego warto wrócić do klubów fitness? Czy są bezpieczne?

White-Black-Photo-Grid-Job-Post-Vacancy-Facebook-Post-p2j5s4dmfcif01hcot74ci2ne5tm5ajci1xkleilmo
Wiele osób przekonało się obecnie do treningu w zaciszu domowym. To ciekawa i wygodna alternatywa dla treningu w klubie. Jednak powrót do klubu fitness daje wiele ciekawych możliwości i wbrew opinii mediów jest całkowicie bezpieczny.
Czas czytania: 3 min

Wiele osób przekonało się obecnie do treningu w zaciszu domowym. To ciekawa i wygodna alternatywa dla treningu w klubie. Jednak powrót do klubu fitness daje wiele ciekawych możliwości i wbrew opinii mediów jest całkowicie bezpieczny.

Jeszcze całkiem niedawno słuchaliśmy argumentów takich jak za niskie sufity, dojazd komunikacją miejską na trening, przyspieszony oddech w szatni i wiele absurdalnych powodów dla których kluby fitness mają być zamknięte z powodu pandemii, której nie ma. Tak się złożyło, że dobrą kontrę w postaci twardych danych mogła przedstawić Polska Federacja Fitness, która mocno zbijała stanowisko rządu, która takie statystyki miała pod ręką jak np. środek komunikacji do klubów fitness. Okazało się, że niewielki procent ludzi, którzy uczęszczają do klubów porusza się komunikacją miejską. Akcja #niskiesufity również pokazała, że siłownie to nie piwnice, a wielkopowierzchniowe profesjonalnie przystosowane kluby mające często 10 krotnie lepszą wentylację niż sklepy spożywcze, które są cały czas otwarte.

Kluby fitness są całkowicie bezpieczne.

Warto zaznaczyć, że kluby fitness są całkowicie bezpieczne ponieważ przez szum medialny i demonizowanie branży fitness wiele osób ma obawy czy można spokojnie wracać do klubu. Nie ma dowodów na to, że w klubie może dojść do szybszego zarażenia niż np. w sklepie. Kluby fitness od wielu lat już są dobrze dostosowane do wysokich wymogów sanitarnych więc obecna sytuacja to nic nadzwyczajnego. Kluby, które funkcjonują pomimo zakazu przestrzegają reżimu sanitarnego. Może być to trochę uciążliwe dla klientów, ale w obecnej sytuacji zdecydowanie jest to lepsza opcja niż zamknięcie.

Kluby fitness to miejsca w których dba się o zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Choć to pierwsze jest ważne to na ten moment warto wziąć pod uwagę nawet bardziej zdrowie psychiczne. Zły nastrój, który wisi w powietrzu może prowadzić do depresji i stanów lękowych. Poczucie osamotnienia, dezorientacja i brak możliwości normalnego funkcjonowania może powodować długotrwałe skutki zdrowotne. Kluby fitness to miejsca gdzie można zadbać o lepszy nastrój, rozładować emocje i nadmiar energii. Podczas aktywności odczuwamy redukcję stresu psychicznego, który jest destrukcyjny na dłuższą metę dla naszego organizmu.

“Czarno na białym” TVN o branży fitness

W materiale “Czarno na białym” TVN widać wyraźnie jak są przygotowane kluby, jaką mają wentylację i dużą powierzchnię. Uwzględniony tam jest głównie trening siłowy bo z tym większości kojarzy się fitness klub zamiennie nazywany siłownią. Jednak branża fitness to coś o wiele więcej niż pokazuje ten materiał. Przez wiele lat ta branża przeszła ogromną przemianę i dzisiaj jest to holistyczne podejście do człowieka. Trening, który łączy ze sobą fizjoterapię, taniec, sztuki walki, nowe technologie.

To pomoc w likwidowaniu dolegliwości bólowych związanych min. z pracą siedzącą czy ze zbyt małą aktywnością fizyczną. To nauka ruchu od podstaw. Dzisiaj już na siłownię nie przychodzą tylko osoby, które chcą dobrze wyglądać choć walka z nadwagą i kompleksami jest wyraźnie widoczna. Dzisiaj to ludzie, którzy chcą się poczuć lepiej, którzy mają świadomość, że ruch to zdrowie. Każdy może mieć inny cel wizyty w klubie fitness dlatego jest to tak piękne i ważne miejsce dla społeczeństwa.

W dobie pandemii, której nie ma choć wirus jest obecny powinniśmy tym bardziej czcić takie miejsca i odwiedzać je regularnie. Dzięki temu nasz układ odpornościowy staje się silniejszy, a my możemy czuć się bardziej bezpieczni i łatwiej sobie radzić z wszelkiego rodzaju chorobami.

Warto więc wspierać otwarte kluby fitness, warto podkreślać, że kluby fitness to bezpieczne miejsca.

Przeczytaj również:Artur Cichecki

Social Media

Najpopularniejsze

Zapisz się do newslettera

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty