Dobrze wyglądać – co to znaczy dla Ciebie? Czyli co może popsuć źle dobrana dieta.

sh_286151345-de3cea21939ede3599ad78ccda7a42bf
Czas czytania: 2 min

Pięknie wyrzeźbione ciało, idealna sylwetka, szeroki uśmiech i modne ciuchy – ideały, o których już niejednokrotnie pisaliśmy na naszym portalu. Ideały rodem z social mediów, czyli – wybaczcie, jeśli Was to rozczaruje – takie trochę nieistniejące ideały… Ale czy to naprawdę wszystko jeśli chodzi o dobry wygląd? Co przychodzi Ci do głowy, gdy mówisz: chciałbym (chciałabym) wyglądać dobrze? Dobrze. Czyli jak?

Tak, wszyscy już wiedzą, że piękne ciało to kwestia ciężkiej pracy i wielu treningów. O tym piszemy niemalże w każdym artykule. Wiemy też, że czasem social media lubią lekko zakłamywać rzeczywistość za pomocą magicznych filtrów. Mimo to wszyscy lubią poddawać się tej magii – ale my dzisiaj nie o tym.

Oprócz sylwetki jest jeszcze wiele aspektów pięknego wyglądu – i niestety dość łatwo je popsuć przy okazji dążenia do pięknej sylwetki. Jeśli zobaczysz któreś z niepokojących syndromów wymienionych niżej – skontaktuj się z dietetykiem lub lekarzem, by pomógł Ci zbilansować dietę, uzupełnić ją o odpowiednie suplementy i na czas zapobiec dalszym problemom. Co może popsuć źle dobrana dieta?

  • włosy i paznokcie – aspekty szczególnie ważne dla Pań, ale też ważne z punktu widzenia zdrowotnego – dla wszystkich. Często w wyniku drastycznej redukcji kalorii nasze włosy stają się matowe i łamliwe, a paznokcie – cienkie i kruche.
  • skóra – przy źle dobranej diecie skóra staje się cienka, blada, “papierowa”; czasem też przesuszona, podatna na zadrapania. Często też stajemy się bardziej podatni na siniaki, drobne ranki; twarz bywa blada, oczy podkrążone.
  • twarz – poza podkrążonymi oczami, czasem pojawiają się wypryski, a także zmienia się cera – np. robi się bardzo sucha lub odwrotnie – przetłuszczona.

Jeśli zauważysz któryś z tych syndromów, a wcześniej nie miałeś problemów z tymi aspektami wyglądu – warto zastanowić się nad swoją dietą. Łatwo zgubić równowagę; trudniej będzie o nią zawalczyć z powrotem. Odpowiednia suplementacja, przywrócenie zdrowej diety i regularna aktywność na pewno pomogą. Jednak warto pamiętać, że piękny wygląd to nie tylko ładna sylwetka – to także pozostałe aspekty zdrowotne, które łatwo nadwątlić… Dlatego w odchudzaniu, jak w każdej innej rzeczy, trzeba być ostrożnym.

Polecamy także:

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju