Herbalife w opałach. Co kryją w sobie drogie suplementy diety?

Herbalife
W ponad 50 przypadkach opisanych w literaturze naukowej naukowcy łączą spożywanie produktów Herbalife z uszkodzeniami wątroby [1]. W jednym nawet połączono zgon młodej kobiety, która stosowała te produkty. Opublikował profil dietetykanienazarty, który prowadzi dietetyk Arkadiusz Matras.
Czas czytania: 2 min

W ponad 50 przypadkach opisanych w literaturze naukowej naukowcy łączą spożywanie produktów Herbalife z uszkodzeniami wątroby [1]. W jednym nawet połączono zgon młodej kobiety, która stosowała te produkty. Opublikował profil dietetykanienazarty, który prowadzi dietetyk Arkadiusz Matras.

Suplementy w MLM?W Polsce ostatnio pojawiło się wiele firm stosujących MLM czyli marketing wielopoziomowy, które oferują różnego rodzaju suplementy diety oraz porady żywieniowe. Osoby, które udzielają tych porad w większości nie mają odpowiedniego wykształcenia, a jedynie szkolenia, które prowadzi firma wprowadzająca produkty na rynek.

Sprzedaż odbywa się w bardzo prosty sposób gdyż najczęściej polecenia zaczynają się od rodziny i bliskich znajomych, a później znajomi znajomych korzystają z takich produktów. Polecający je mają z tego prowizję i budują swoją sieć sprzedażową/polecającą.

Prezentacja w formie edukacyjnej ma na celu przedstawienie Ci tego jak działa Twój organizm i na co warto zwrócić szczególną uwagę. Później odbywa się analiza składu ciała, która pokazuje Ci w jak złym zazwyczaj stanie jest Twój organizm, a suplementy i proponowana zmiana trybu życia Ci go naprawią.

Warto zaznaczyć, że ta zmiana trybu życia sama w sobie niesie już bardzo wiele pozytywnych skutków, a suplementy są jedynie dodatkiem. Nie są magiczną recepturą, która zdziała cuda.

Wysokie ceny suplementów?


Ceny tych suplementów są mocno wywindowane. W porównaniu z tradycyjnymi ogólnodostępnymi są kilka razy droższe. Jednak nie opakowane w “kurację” i lekcję zdrowego żywienia.

“Większym problemem jest to o czym donoszą naukowcy. W Szwajcarii, Hiszpanii czy Izraelu opublikowano kilka prac, w których łączono przypadki uszkodzenia wątroby ze stosowaniem Herbalife. Kiedy pacjent trafiał do szpitala i robiono mu potrzebne badania – nie diagnozowano żadnych specyficznych chorób wątroby (np. wirusowego zapalenia wątroby), ale w szpitalu nie stosował supli i… stan wątroby się poprawiał (np. zmniejszało się stężenie ALT czy AST).U 8 takich pacjentów zrobiono tzw. dechallenge, czyli po tym jak się poprawiło znów podawano ten sam suplement i… znów się pogarszało.” – pisze na swojej stronie dietetykanienazarty

Gdzie można kupić suplementy?

Wiele suplementów, które oferują firmy MLM można kupić w aptekach czy sklepach z suplementami zdecydowanie taniej. Ich skład również może być bardziej przyjazny dla zdrowia jeśli firma jest znana i ma odpowiednie certyfikaty.

Problemem jest łatwowierność ludzi i dobrze skonstruowany mechanizm sprzedażowy. Często aby zakupić dany produkt musisz dołączyć do klubu. Inaczej cena będzie wyższa, a przecież nie chcesz przepłacać.

“No i tu też trzeba wspomnieć o kluczowym problemie. Według Najwyżej Izby Kontroli, rynek suplementów diety w Polsce należy ocenić jako obszar wysokiego ryzyka zdrowotnego [5]. Możesz dzisiaj wrzucić do kapsułki mąkę z bakteriami, złożyć wniosek powiadomienia do Głównego Inspektoratu Sanitarnego i tak naprawdę od jutra zaczynasz kosić lamusów na siano sprzedając im „suplement na odchudzanie”. Serio, tak to działa.” – dietetykanienazarty

Całość wpisu można przeczytać tutaj:

https://www.facebook.com/DietetykaNieNaZarty/posts/4618685658160899

Polecamy również:

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju