Idealny trener dla każdego klienta

perfect-trainer
Czas czytania: 3 min

Ideały nie istnieją. Tłumaczyliśmy Wam to nawet ostatnio, tydzień temu – pisząc artykuł, w którym próbowaliśmy uspokoić tych, którzy uważają, że piękne zdjęcia na Instagramie pokazują rzeczywistość. Ale ogłosiliśmy konkurs na trenera roku, a trenerem roku powinien zostać bardzo dobry trener. Prawda? A zatem: czy istnieje trener idealny? Jak gościa wytropić? Jak już się go znajdzie, czego oczekiwać? Próbujemy rozjaśnić temat!

Trener idealny naprawdę NIE istnieje. Każdy z nas ma inne potrzeby i osoba, która świetnie motywuje Twojego znajomego i pomaga mu zrobić formę życia, może zupełnie nie sprawdzić się we współpracy z Tobą. Dlatego też każdy z nas powinien wybierać trenera wedle własnych potrzeb i celów. Zanim zapytasz koleżankę, z kim trenuje i czy go poleca, odpowiedz sobie na kilka pytań:

  • Po co Ci trener? Chcesz trenować, by schudnąć? Ukształtować sylwetkę? Przygotować się do maratonu? – Każda z tych form wymaga innej pracy i innego rodzaju treningu. Prawdopodobnie nie każdy trener będzie w stanie Cię poprowadzić.
  • Jak często i gdzie chcesz ćwiczyć? Chcesz spotykać się z trenerem na siłowni? Jeśli tak, to gdzie jest najbliższa otwarta – dziś niestety jest to nieoczywiste. A może ma przyjeżdżać do Ciebie? Albo będziecie trenować w terenie? Czy zależy Ci tylko na rozpisce planu? – Zależnie od odpowiedzi będziesz szukać trenera, który mieszka niedaleko, jest zmotoryzowany, w ogóle oferuje taką usługę, jak dojazd do klienta – to również pomoże Ci wybrać.
  • Czego oczekujesz od trenera? Ma być tylko partnerem treningowym, czy może chcesz też, by doradzał dietetycznie? Pisał całą dietę? Wysłuchał Cię, bo jesteś straszną gadułą? Doradzał? To nie są śmieszne pytania! Wielu trenerów wręcz automatycznie nastawia się na długie rozmowy z klientami, a wielu klientów tego potrzebuje. Zastanów się; czego szukasz u swojego trenera?
  • Jaki budżet przeznaczasz na treningi? To też bardzo ważne. Niektórzy trenerzy mają bardzo wysokie ceny – często są tego warci, ale mogą być poza Twoim zasięgiem. Z kolei ci, którzy biorą 20-30 zł… Warto mocno sprawdzić ich referencje, bo niestety, często są to trenerzy, którzy nie mają zbyt dużej wiedzy czy doświadczenia – warto to po prostu zweryfikować.

Kiedy odpowiesz sobie na te pytania, to właściwie możesz nie potrzebować już rekomendacji. Właśnie stworzyłeś profil idealnego dla siebie trenera – a przynajmniej jego podstawowych cech, wzbogaconych o informacje z zakresu Twojego budżetu. Mając te informacje, łatwiej dobierzesz przynajmniej pewne grono kandydatów, którzy wpasują się w Twoje oczekiwania. Następnie koniecznie sprawdź ich referencje – jeśli masz możliwość, porozmawiaj z ich klientami, zapytaj o doświadczenia. Sprawdź, jak się z taką osobą dogadujesz – spędzicie razem trochę czasu pracując nad wspólnym celem, więc to naprawdę ważne, byście mieli łatwość komunikacji.

I pamiętaj – trener idealny to nie zawsze ten z sześciopakiem i rzeszą fanek. Za to zawsze – ten, który potrafi rozmawiać ze swoim klientem i odpowiednio mu doradzi.

Polecamy także:

Instagram vs. rzeczywistość – postępy w treningu siłowym i robieniu formy – MEGAFORMA

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty