Jarek Kwit – ciężka praca i wiedza gwarantują sukces

1-960x675
Czas czytania: 2 min

Na co dzień jest popularnym trenerem personalnym w Lublinie. Pomimo pracy na etacie, znalazł swój sposób na rozwój biznesu a także swojego zespołu. Na temat zawodu trenera postanowiliśmy porozmawiać z Jarkiem Kwitem, który przekazał kilka ważnych wskazówek i sugestii innym trenerom personalnym

Jarku od jak dawna jesteś trenerem personalnym?

Jestem trenerem od kilkunastu lat ale mniej więcej od 8 lat zajmuje się tym zawodowo. Kiedyś nie było takiego zapotrzebowania na taki zawód jak trener personalny. Pisało się kartkę z dietą (kurczak z ryżem), trening (poniedziałek – klata, środa- plecy, piątek – nogi) i jakoś ludzie trenowali. Niestety wielu trenerów nadal bazuje na takich rozpiskach. Jednak nauka dawała coraz więcej wiedzy i możliwości. Pochłonęło mnie to całkowicie. I tak stałem się w końcu trenerem. To był długi proces.

Jak wyglądały Twoje pierwsze początki?

Początki były dość trudne ponieważ cały czas uważałem, że wiem zbyt mało aby brać na siebie odpowiedzialność za zdrowie ludzi. Myślę, że przez taki trochę brak wiary w swoje możliwości dość długo zwlekałem z decyzją aby być trenerem zawodowym. Wcześniej pomagałem ludziom nieodpłatnie. Byli to głównie znajomi i osoby z bliskiego otoczenia. Nadal uważam, ze wiem mało ale cały czas próbuje z tym walczyć i gdy tylko mam okazje lub gdy znajdę ciekawe szkolenie dokształcam się.

Co stanowiło dla Ciebie największe wyzwanie w momencie kiedy zaczynałeś?

Chyba pogodzenie dotychczasowej pracy z nowym zajęciem. Nie sądziłem, że będę miał tak dużo dodatkowego zajęcia w postaci treningów personalnych.

W Lublinie jesteś bardzo popularnym trenerem. Masz wyrobioną markę. Czy trenowanie podopiecznych jest Twoją jedyną pracą?

Póki co jeszcze nie. Jestem informatykiem ale już chyba tylko z nazwy.

Jak w takim razie łączysz pracę na etacie z pasją i życiem prywatnym?

No właśnie trzeba w pewnym momencie zadać sobie pytanie. Praca czy rodzina? Nie da się w pewnym momencie pogodzić tego wszystkiego. Trzeba trzymać się tego, co jest pasją i jednocześnie daje poczucie bezpieczeństwa rodzinie.

Jakie widzisz błędy u początkujących trenerów?

Wielu nowych młodych trenerów uważa, że wiedzą już wszystko. Brak im pokory. Biorą po skrzydła osoby z problemami z którymi nie potrafią sobie poradzić. Najzwyczajniej brak im albo wiedzy albo doświadczenia. Jednak na szczęście nie dotyczy to wszystkich, to moje jednostkowe spostrzeżenia. Bardziej martwią mnie trenerzy, którzy starają się pracować w tym zawodzie, bo gdzie indziej im nie wyszło uważając, ze bycie trenerem to „nic trudnego” wystarczy założyć koszulkę z odpowiednim napisem.

Jak oceniasz rynek trenerów personalnych w Polsce? Gdybyś mógł dać kilka wskazówek trenerom to co by to było?

Jest coraz więcej na prawdę dobrych trenerów, którym warto zaufać. Przy tak mocno rozwijającej się branży myślę, że dobrym pomysłem jest wyspecjalizowanie się w jakiejś dziedzinie 

Cały czas rozwijasz swój biznes. Jakie masz plany na kilka najbliższych lat?

Zamierzam jeszcze mocniej rozwinąć swoją markę. Zbudować dużo większa grupę trenerów pracujących w kwitteam. Planuję zatrudnić kolejnych dietetyków i zdecydowanie przenieść dużą cześć sił do pracy online bo widzę tu dość duże możliwości.

Wiem, że wydałeś popularnego e-booka. Dlaczego akurat zdecydowałeś się na tematykę pośladków?

Można powiedzieć, że specjalizuje się w kształtowaniu kobiecych sylwetek. Pracuję z zawodniczkami oraz kobietami dbającymi o siebie amatorsko. Podczas tych wszystkich lat pracy zauważyłem jedną niezmienną tendencję. Zdecydowana większość kobiet pragnie wysmuklić nogi i ujędrnić pośladki. Korzystając ze zdobytych przez te wszystkie lata doświadczeń, postanowiłem dać kobietom jedno narzędzie dzięki któremu będą mogły spełnić swoje sylwetkowe marzenie. I tak oto powstał e-book.

Polecamy także:

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju