Jesteś aktywny? Pożyjesz długo i zdrowo!

GettyImages-1061745418-e91c3dd01a0f4dc3a8a80f12222a0644
Czas czytania: 2 min

Aktywni żyją dłużej. To nie slogan, my tego nie wymyśliliśmy! My to po prostu wiemy, to wynik wielu badań. I dlatego zapraszamy Was do lektury.

Badania tego typu regularnie są powtarzane na świecie i za każdym razem wyniki zaskakują. My akurat chcemy się odnieść do tych, gdy zespół duńskich naukowców przebadał biegaczy – i na podstawie tych badań okazało się, że regularnie uprawiana aktywność fizyczna (dowolna aktywność o średniej intensywności) potrafi przedłużyć życie nawet o kilka lat.

Nie na próżno najzdrowsze kraje, jak i te posiadające najdłuższą średnią długość życia to te, które charakteryzują się również wysokim poziomem aktywności w społeczeństwie. W badaniu brało udział ponad 20 tysięcy osób w wieku między 20 a 93 rokiem życia, więc jak sami rozumiecie jego wyniki są bardzo miarodajne.

Pamiętajmy, że cały czas rozmawiamy o rekreacji, nie zaś o sporcie zawodowym. Wysoka intensywność treningu i duża jego częstotliwość, jaką osiągają zawodowcy, ma negatywny wpływ na zdrowie jeśli nie idzie w parze z intensywną i skuteczną regeneracją. Jednak średniej intensywności aktywność, na jaką jest sobie w stanie pozwolić każdy z nas, bardzo pomaga w przedłużeniu życia, a także w utrzymaniu dobrego zdrowia.

Korzystny wpływ aktywności na długość życia wynika z tego, iż pobudzamy nasze komórki, a także poprawiamy absorpcję tlenu, a przede wszystkim – uwalniamy endorfiny, które poprawiają nasz stan psychiczny i rozładowują stres.

Dlatego jeśli jeszcze nie mieliście argumentu, by zacząć już dziś… To teraz nie ma już na co czekać. Do zobaczenia na treningu.

Polecamy także:

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Podaruj sobie trochę optymizmu!

Czas czytania: 4 min Serotonina jest jednym z najważniejszych neuroprzekaźników w mózgu odpowiedzialnym za np. kontrolę nastroju i samopoczucia, humor, czy procesy zasypiania, a także ma wpływ na potrzeby

Powroty – UNSTOPPABLE

Czas czytania: 2 min Czy są wśród nas fani zajęć grupowych fitness? Wiemy, że tak. A jeśli tak, to na pewno z radością przyjmiecie fakt, że już 2.10.2021 odbędzie

Prozdrowotne właściwości miodu

Czas czytania: 2 min Któż z nas nie lubi miodu? Jego słodki smak i zapach budzi w nas skojarzenia z dzieciństwa. Ma dobroczynne właściwości dla naszego organizmu, dlatego warto