Kiedy Branża Fitness walczy o przetrwanie, a PAP ma problemy ze słuchaniem – sprostowanie do posiedzenia PFF

Czas czytania: 2 min

W tym tygodniu (16.02) odbyło się kolejne posiedzenie Sejmowej Komisji ds. Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Bezpośrednio po spotkaniu większość dużych mediów obiegła informacja o rzekomej propozycji otwarcia branży fitness dn. 11.03, na dwa próbne tygodnie. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to, że wedle informacji prasowej otwarcie miałoby nastąpić jedynie dla ozdrowieńców i osób zaszczepionych na COVID-19. W branży przez chwilę zawrzało.

My również udostępnialiśmy artykuł z “Fakt” dotyczący możliwości otwarcia branży tylko dla ozdrowieńców i zaszczepionych. Komentarze były bardzo różne – większość jednak zdecydowanie negatywnych.

Skoro szczepionka jest dobrowolna, a większość z nas nie ma nawet pewności, czy COVID-19 ma już za sobą, czy też nie (i na ile epidemia jest tematem z góry zaplanowanym…), nie można ograniczać w ten sposób możliwości uprawiania sportu. Na szczęście jednak nastąpiło sprostowanie, również ze strony PAP. Propozycja Polskiej Federacji Fitness dotyczyła nie tego, aby siłownie otworzyć dla ozdrowieńców i zaszczepionych, a otwarcia na dwa tygodnie próbne w zaostrzonym reżimie sanitarnym, dla wszystkich (z zachowaniem zasad, które obowiązywały między 6.06.2020 a 17.10.2020), a dodatkowo umożliwić właścicielom klubów wpuszczanie osób zaszczepionych i ozdrowieńców poza wyznaczonym limitem.

To oznaczałoby dobre nowiny – bo wówczas na teren siłowni można byłoby wpuścić większą ilość trenujących. Jedyną wątpliwością pozostaje, czy warto będzie się otwierać na dwa próbne tygodnie? Przykładem są kina – w tej chwili teoretycznie otwarte, a jednak wiele kin nie zdecydowało się ruszyć. Zebranie kadry, ogrzanie budynku, dogadanie się z właścicielem nieruchomości, jak ma wyglądać czynsz, uruchomienie i zatowarowanie recepcji z ryzykiem, że za dwa kolejne tygodnie znowu może nas spotkać zamknięcie wydaje się nie tylko ryzykowne, a w niektórych przypadkach wręcz nierozsądne. Na pewno będzie wymagało od właścicieli solidnego rachunku, czy warto działać.

Z niecierpliwością czekamy na decyzje rządu w tej kwestii, obawiając się, że im dłużej jest ona odwlekana, tym więcej klubów niestety już się nie otworzy.

Polecamy także:

Pierwszy w Polsce Flash Mob Fitness! Zrobili trening w Złotych Tarasach. – MEGAFORMA

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty