Kosmiczne ceny karnetów na siłowniach? Ludzie oburzeni.

ile kosztuje karnet na siłownię
Jedna z osób na fejsbukowej grupie wrzuciła cennik siłowni, która oferuje karnet miesięczny za 299zł. Padło pytanie czy ktoś się spotkał z wyższą ceną na swojej siłowni. Jak się okazuje jest wiele naprawdę tanich siłowni. Czy cena decyduje o tym czy ludzie będą chodzić do klubu? Większość ludzi jest oburzona tak wysokim kosztem karnetu i decyduje się na wybór innych klubów.
Czas czytania: 3 min

Jedna z osób na fejsbukowej grupie wrzuciła cennik siłowni, która oferuje karnet miesięczny za 299zł. Padło pytanie czy ktoś się spotkał z wyższą ceną na swojej siłowni. Jak się okazuje jest wiele naprawdę tanich siłowni. Czy cena decyduje o tym czy ludzie będą chodzić do klubu? Większość ludzi jest oburzona tak wysokim kosztem karnetu i decyduje się na wybór innych klubów.

299zł za karnet to czyste zdzierstwo?

Ile kosztuje karnet na siłownię?

Przeglądając popularne kluby fitness można zauważyć dużą rozbieżność cen, które wahają się między 49zł dochodząc do 350zł za miesiąc. Skąd tak duża różnica w cenach? Patrząc z boku może wydawać się, że to bardzo podobne kluby z dobrym sprzętem do ćwiczeń i salami fitness do zajęć grupowych. Przekonanie ludzi o jak najniższej cenie często powoduje spadek jakości świadczonych usług. Siłownie, które charakteryzują się bardzo niską ceną karnetów są bezobsługowe i trzeba podpisać umowę na dłuższy okres by uzyskać niską cenę. Wielu osobom to jednak nie przeszkadza. W tych siłowniach w godzinach szczytu zdarza się, że trzeba czekać na wolne miejsce do ćwiczeń ze względu na duże obłożenie, powstaje ścisk w szatniach, a w mniejszych miejscowościach spotykamy ludzi z którymi wolimy nie mieć kontaktu.Drogo nie znaczy dobrze.

Kilka komentarzy z wspomnianej grupy gdzie ukazał się post:


“Komuś chyba po coronie w głowę stało. W UK za takie pieniądze masz wszystko z saunami,basenami itp.”

“Patrząc po tej ulotce to musi być napewno mega klub premium.”

“A to razem z posiłkami i sumplami taka kwota?”

“U mnie jest siłownia za 119 zł bez limitu”

“Mi wczoraj powiedziałeś to myślałem ze ich pojebało ale na szczęście mamy inny wybór chodź mam sentyment do tej siłowni bo tam były moje pierwsze kroki No ale z takimi cenami to wybieram inny plan pozdrawiam”

“Podobnie chciałem wyjechać na długi weekend na 3 dni to za 3 osoby wyszło mi 2100 zł to dołożę tys i mam wczasy w albani…”

“Ja place 89 zł siłownia i fitness bez limitów kupiony karnet w przedsprzedaży tzn. dwa miesiące przed otwarciem”

“U mnie 130zl karnet miesięczny a 99zl też miesięczny przy umowie że się będzie chodzić pół roku co najmniej”


Jak możemy zauważyć nie wszyscy są w stanie zaakceptować wysoką cenę karnetu. Ludzie są oburzeni ile kosztuje karnet na siłownię. Akurat co do konkretnie tej siłowni to nic nie wskazuje na to by wysoka cena była uzasadniona. Często za wysoką ceną stoi lokalizacja, ekskluzywny wystrój czy możliwość skorzystania z usług trenera personalnego w cenie karnetu, a oprócz tego sauna, basen czy nawet fizjoterapia.

Wysoka cena nie zawsze wiąże się z wysoką jakością czego przykładem mogły być ostatnio podboje influencerek w świecie mody, które oferowały swoim odbiorcom odzież niskiej jakości z własnymi metkami w wygórowanych cenach. To samo dzieje się często z suplementami diety, które w otoczce świetnego marketingu są w stanie kosztować nawet 10 razy więcej niż inne produkty o identycznym składzie mniej znanych firm.Podwyżki cen karnetów po ponownym otwarciu branży fitness?

Wiele klubów rozważało taką możliwość jednak obserwując rynek widzimy, że niewiele z nich się na takie kroki zdecydowało. Sądzimy, że dopiero od przyszłego roku ceny usług w branży fitness pójdą znacznie w górę. Wszystko będzie drożało, ale w tej branży może nastąpić zmiana polityki cenowej, a branża wejdzie bliżej sektora medycznego niż jak do tej pory jest kojarzona rozrywkowego. Z jednej strony to dobry krok w kierunku uświadamiania społeczeństwa o ważnym miejscu w życiu każdego człowieka na aktywność fizyczną, z drugiej natomiast dla wielu wizyta w klubie fitness to tylko rekreacja i sposób na spędzanie wolnego czasu wśród znajomych osób. Ciekawi jesteśmy ile będzie kosztował karnet na siłownię w 2022 roku.

Podsumowując, wyższe ceny karnetów zależą głównie od grupy docelowej, którą obiera sobie dany klub fitness oraz usług jakie oferuje. Wpływa na to również lokalizacja, wyszkolony personel, popularni trenerzy oraz instruktorzy. Warto jednak zweryfikować skąd się bierze wysoka cena w kubie ponieważ nie zawsze jest to związane z jakością premium i zwyczajnie możemy przepłacać.

Polecamy również:

Artur Cichecki

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju