Ksiądz-kulturysta nadal trenuje! Sprawdzamy, co słychać u nietypowego duchownego

Kim jest ksiądz kulturysta?
Czas czytania: < 1 min

Stereotypowy ksiądz raczej nie jest typem sportowca, a na pewno nie kulturysty. Spędza czas na modlitwie, prowadzi spokojny, samotny styl życia. Artur Kaproń pokazuje, że można inaczej. Kim jest i dlaczego jest tak wyjątkowy?

Kim jest Artur Kaproń?

Artur Kaproń od 2002 roku jest katolickim księdzem. Obecnie pełni funkcję proboszcza w Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Osiecznicy, w diecezji legnickiej. To jednak nie posługa kapłaństwa przyniosła mu popularność. Duchowny jest… zapalonym kulturystą! Pracuje jako trener personalny w jednym z wrocławskich klubów fitness. Rozpisuje treningi i układa diety. Jego podopieczni doceniają wiedzę i fachowość swojego trenera, czego wyraz dają w komentarzach i opiniach w mediach społecznościowych Kapronia. Ksiądz prowadzi aktywne konta na Facebooku i Instagramie, gdzie regularnie publikuje zdjęcia swojej sylwetki.

Ksiądz w… zawodach sylwetkowych!

Największą popularność ksiądz Artur Kaproń zdobył jednak w 2017 roku, kiedy wziął udział w zawodach sylwetkowych w Mrozach i zdobył tam 4. miejsce. Jego roznegliżowane zdjęcia obiegły Internet, co nie spodobało się przełożonym duchownego. Uznali oni, że tego typu aktywność nie przystoi kapłanowi. Duchowny opublikował przeprosiny, w których przyznał, że udział w zawodach nie był dobrym pomysłem. Od tego czasu publikował w social mediach mniej postów związanych z treningami. Ksiądz zastąpił je publikacjami dotyczącymi wiary katolickiej.

Ksiądz w mediach społecznościowych

Z czasem jednak konta na Facebooku i Instagramie ponownie ożyły i duchowny wrócił do pokazywania swojej największej pasji. Posty na profilach księdza pojawiają się coraz częściej. Dziś możemy tam znaleźć zdjęcia z postępami treningowymi księdza Kapronia, posty motywacyjne, filmiki z planami treningowymi. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój pięknej pasji i jeszcze więcej inspirujących postów.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju