Leczą kompleksy wstawiając prawie nagie zdjęcia?

Zdjęcie Cytowany Kawa Post na Facebooku
Instagram to obecnie platforma, która wręcz kreuje życie wielu milionów ludzi. Kiedy zapytamy nastolatkę kim chciała by zostać, śmiało odpowiada, że influencerką. Często świat instagrama nie wygląda już tak kolorowo w rzeczywistości. Prawie nagie zdjęcia idealnych sylwetek często kryją zniszczoną psychikę.
Czas czytania: 2 min

Instagram to obecnie platforma, która wręcz kreuje życie wielu milionów ludzi. Kiedy zapytamy nastolatkę kim chciała by zostać, śmiało odpowiada, że influencerką. Często świat instagrama nie wygląda już tak kolorowo w rzeczywistości. Prawie nagie zdjęcia idealnych sylwetek często kryją zniszczoną psychikę.


Kiedy spojrzymy na branże fitness prezentowaną na instagramie często możemy odnieść mylne wrażenie, że to raczej branża erotyczna niż zdrowotna. Piękne pośladki, idealny biust oraz kształtne usta przyciągają obserwujących jak magnes. Nie wszyscy oczywiście idą tą drogą, ale statystycznie takie zdjęcia cieszą się największą popularnością. Jeśli zasięg się zwiększa to oczywiście influencerzy chętnie z tej opcji korzystają.

Nie tylko w branży fitness jest stosowana taka praktyka. Również w branży modowej możemy zauważyć taki trend jak w wielu innych. Czy jednak jest w tym coś złego? Jeśli profil jest przeładowany półnagimi zdjęciami to może być niesmaczne jednak to subiektywne odczucie. Może to również nie zachęcać większych firm do współpracy z taką osobą. Często są wybierane osoby z mniejszymi zasięgami jednak prezentujące inne bardziej wartościowe treści.

Czy ludzie pokazując swoje ciało leczą w ten sposób kompleksy? W pewnym stopniu tak. Jak się okazuje wiele super modelek ma kompleksy, a tworząc sesje z profesjonalnym fotografem często zyskuje w ten sposób pewność siebie, czuje się bardziej kobieco.

Zawodniczki fitness również borykają się z takimi problemami. Często słyszą, że są zbyt umięśnione, męskie i nie wszystkim się to podoba. Można słuchając takich opinii popaść w kompleksy. Wrzucając zdjęcia swojej sylwetki można jednak uzyskać też pozytywny odbiór, dodać innym motywacji, a to z kolei przyczynia się do zwiększenia motywacji samych autorów takich zdjęć. Często osoby, które wypracowały świetną formę mają nadszarpniętą psychikę i musiały zmierzyć się z wieloma problemami po drodze zanim osiągnęły swój cel.

Na instagramie wszystko zazwyczaj wygląda pięknie i kolorowo jednak droga do celu mogła być bardzo wyboista czego już nie widać.

Co Wy sądzicie na ten temat?

Przeczytaj także:

Artur Cichecki

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Głowa to podstawa!

Czas czytania: 3 min Kiedy trenujemy, czynnie uprawiamy sport i po prostu dbamy o swój wygląd i muskulaturę, często martwimy się o przysłowiowe spadki mięśniowe, kontuzje, czy ewentualnie serce.

Full body workout – trening dla każdego?

Czas czytania: 2 min Najbardziej znany trening w świecie siłowni – full body workout, czyli trening całego ciała. Jak uważacie, jaki procent społeczeństwa wykonuje ten właśnie trening? Ma swoich