Lidl i dieta ketogeniczna? W sieci zrobiło się głośno!

lidl dieta ketogeniczna
Lidl korzysta z rzetelnych źródeł informacji, sprawdzonych ekspertów i stawia na edukację społeczeństwa w kwestii odżywiania. Przeprowadził szereg kampanii marketingowych w tym opartą na niemarnowaniu żywności. Od dzisiaj rusza oferta firmy Roleski z serią produktów KETO co wywołało poruszenie w mediach społecznościowych.
Czas czytania: 3 min

Lidl korzysta z rzetelnych źródeł informacji, sprawdzonych ekspertów i stawia na edukację społeczeństwa w kwestii odżywiania. Przeprowadził szereg kampanii marketingowych w tym opartą na niemarnowaniu żywności. Od dzisiaj rusza oferta firmy Roleski z serią produktów KETO co wywołało poruszenie w mediach społecznościowych.

Dieta ketogeniczna ma swoich zwolenników, a nawet można by się pokusić o stwierdzenie wyznawców jak również swoich przeciwników.


W gazetce możemy przeczytać:
“Dieta ketogeniczna szybko zyskuje na popularności. Nie tylko wśród sportowców, ale również wśród początkujących entuzjastów diety. Wysokotłuszczowe posiłki można jeść w każdej ilości i o każdej porze dzięki produktom Roleski z linii KETO. “

Faktem jest, że dieta ketogeniczna zyskuje coraz więcej zwolenników co widać w wynikach wyszukiwania w przeglądarkach oraz na grupach społecznościowych, które są z każdym tygodniem liczniejsze. Zainteresowanie tą dietą jest duże ponieważ w przekonaniu ludzi istnieje jeszcze głęboko zakorzeniony mit, że to węglowodany są głównym źródłem problemów z utratą wagi, a w rzeczywistości tak nie jest.

Czy dieta ketogeniczna jest popularna wśród sportowców? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że sportowcy w większości przypadków spożywają jednak duże, a nawet bardzo duże ilości węglowodanów, które są im potrzebne do ciężkich treningów.

Kontrowersje budzi stwierdzenie, że posiłki wysokotłuszczowe można jeść w dowolnej ilości i o każdej porze. Można bo kto by nam zabronił? Jednak czy ma to dobry wpływ na zdrowie, sylwetkę i samopoczucie człowieka?

Nie do końca. We wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek i jeśli odbiorca reklamy faktycznie będzie stosować dowolne ilości produktów tego typu to wpłynie negatywnie na kwestie sylwetkowe jak również zdrowotne. Należy pamiętać, że bez względu na to czy dieta jest z wysoką zawartością węglowodanów czy z wysoką zawartością tłuszczy decydującym czynnikiem warunkującym przyrost lub spadek masy ciała jest bilans kaloryczny.

Na popularnym profilu dietetycznym Dietetyka #NieNaŻarty możemy przeczytać:
“Wracając do tematu Lidl Polska i Roleski – dotarłem do składu sosów jogurtowych i keczupów i są naprawdę spoko. Śmiało można te produkty polecić jako zdrowszą alternatywę dla konwencjonalnych sosów i keczupów.

Sposób reklamy jest co najmniej kontrowersyjny i osobiście moje zaufanie do Lidl Polska zostało nieco nadszarpnięte. Wierzę jednak, że to jednorazowa akcja promocyjna i w kolejnych gazetkach znów poczytamy o Piramidzie Żywienia, czy już teraz nowszego Talerza Zdrowego Żywienia.”

Według nas działania lidla są zrobione zgodnie ze sztuką marketingową i nic co zawarte w gazetce promocyjnej nie jest kłamstwem. Jednak przedstawione w niej informacje mogą zostać źle zinterpretowane przez klientów co wywołało dyskusję w mediach społecznościowych. Dieta ketogeniczna jest ogólnie konktrowersyjnym tematem w środowisku dietetyków, a gdy zaczyna docierać do dużego grona odbiorców warto by była przedstawiona w sposób zrozumiały.

Dieta ketogeniczna to dieta lecznicza i została opracowana z zamiarem leczenia min. padaczki. Pozytywne skutki możemy zauważyć również w leczeniu takich chorób jak Alzheimera czy Parkinsona. Opiera się na niskiej podaży węglowodanów na rzecz tłuszczów, które są w większości oraz białka.

Jeśli planujemy dietę, powinna być ona dostosowana do nas opierając się o zmianę nawyków żywieniowych zamiast trwać w rygorystycznych systemach, których nie jesteśmy w stanie na dłuższą metę utrzymać.

Artur Cichecki

Polecamy także:

Najlepsza dieta wg US News World Reports


Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty