Łzy szczęścia i brak słów. Kiedyś to było dla mnie nieosiągalne. Wywiad z Martyną Stępień.

Martyna Stępień
Kiedyś to było dla mnie nieosiągalne Jeździłam na zawody oglądałam sylwetki od strony widza .Wtedy nawet nie myślałam ze kiedyś to ja tam właśnie stanę. W sumie to zaczęło się Poznałam chłopaka Kamila jesteśmy nadal w tym roku stuknie 10 lat razem i dużo startów zaliczyliśmy wspólnie. Namówił mnie do treningów siłowych spodobało mi się to bardzo bardzo i wtedy pojawił się pomysł na start.1 Mój start to było ostatnie miejsce ,zmotywowało mnie to jeszcze bardziej do działania jak widać.
Czas czytania: 5 min

Kiedyś to było dla mnie nieosiągalne Jeździłam na zawody oglądałam sylwetki od strony widza .Wtedy nawet nie myślałam ze kiedyś to ja tam właśnie stanę. W sumie to  zaczęło się Poznałam chłopaka  Kamila jesteśmy nadal w tym roku stuknie 10 lat  razem i dużo startów zaliczyliśmy wspólnie. Namówił mnie do treningów siłowych spodobało mi się to bardzo bardzo i wtedy pojawił się pomysł na start.1  Mój start to było ostatnie miejsce ,zmotywowało mnie to jeszcze bardziej do działania jak widać.

Sprawdzone gumy treningowe

Startujesz już od długiego czasu. Ciężką pracą doszłaś do super wyników i zostałaś Mistrzynią Polski. Zgarnęłaś oprócz tego wiele innych medali. Czy dasz radę wymienić je wszystkie? 

Tak te ważniejsze pewnie ze dam radę wymienić. 

 • 2017 federacja IFBB- Fiwe Warszawa kategoria welness zloty medal 
 • 2018IFBB-Mistrzostwa Polski kategoria welness srebrny medal
 • Mistrzostwa Śląska kategoria welness srebrny medal 
 • Puchar Baltyku kategoria fitness sylwetkowe moja obecna 2x srebro 
 • 2019 IFBB kat. Fitness sylwetkowe MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI zloty medal
 • Mistrzostwa Polski zloty medal
 • Kamienna Rzeźba zloty medal
 • Słodkiewicz Classic zloty medal 
 • Mistrzostwa Europy Top 10
 • Ostatni start w 2019 start w federacji NPC SANMARINO PRO QUALLIFIER srebrny medal
  2020 federacja Npc Kat.Figure sezon wiosenny 
 • Mistrzostwa Polski brązowy medal 
 • pro Qualifier srebroSezon jesienny
 • 2020-pro Quallifier srebro 
 • 2021 kat figure Mistrzostwa Polski zloto
 • Pro Quallifier srebro


Piszę pisze i nawet nie wiedziałam że aż tyle tego jest.

Twoja sylwetka spoglądając na zdjęcia wydaje się bardzo umięśniona i charakteryzuje się bardzo niskim poziomem tkanki tłuszczowej. Na pasjonatach sportów sylwetkowych robi ogromne wrażenie. Czy uważasz, że zwykłym ludziom się to podoba? Dostajesz jakieś negatywne komentarze?

Tak moja sylwetka jest umięśniona i podobno charakteryzuje się niskim bf, (niskim poziomem tkanki tłuszczowej – red.) ale ja podchodzę do siebie krytycznie i zawsze jest dużo do zmiany.  Zawsze sobie powtarzam robię formę dla siebie nie dla innych. Lubię kiedy na scenie widać wyraziste mięsnie a przede wszystkim dla mnie sylwetka musi być estetyczna i ma scenie i na co dzień. Ludziom podobają się szczupłe sylwetki nie jakieś dowalone Ja mam tak samo ,dlatego lubię jak w ubraniu wyglądam na zwykła dziewczynę. Wtedy słyszę komentarze tu taka malutka a na scenie dużo dużo większa. Zawsze powtarzam scena to światła pozowanie bronzer ,pompa mięśniową, a rzeczywistość nie do końca taka sama. A hejterow wiadomo nie brakuje ale najczęściej wypowiadają się osoby które nie maja zielonego pojęcia o tym sporcie , albo po prostu chcieliby sami cos w swoim życiu zmienić a nie potrafią. 

Jak się zaczęła Twoja przygoda ze sceną? Skąd pomysł na starty w zawodach? 

Kiedyś to było dla mnie nieosiągalne. Jeździłam na zawody oglądałam sylwetki od strony widza .Wtedy nawet nie myślałam że kiedyś to ja tam właśnie stanę. W sumie to  zaczęło się tak, że poznałam mojego chłopaka  Kamila – w tym roku stuknie 10 lat  razem i dużo startów zaliczyliśmy wspólnie. Namówił mnie do treningów siłowych spodobało mi się to bardzo bardzo i wtedy pojawił się pomysł na start.1  Mój start to było ostatnie miejsce ,zmotywowało mnie to jeszcze bardziej do działania jak widać.

Sporty sylwetkowe wymagają żelaznej dyscypliny. Jak udaje Ci się to łączyć z życiem prywatnym? 

Ten sport to już część mojego życia Kocham go ponad wszystko .Zawsze jest ze jeżeli chcesz coś zrobić to potrafisz . Nauczyłam się planować swój czas tak aby oprócz przygotowań był czas na życie prywatne . I chyba wychodzi mi to całkiem nieźle.

Wcześniej startowałaś w federacji IFBB (PZKFITS), obecnie zdobyłaś pierwsze miejsce na zawodach NPC IFBB Pro League. Skąd taka zmiana?

Chciałam spróbować swoich sił w NPC nie ukrywam ze jest troszkę trudniej sylwetki tutaj maja niski bf , natomiast w IFBB często mówiono mi ze nie mogę mieć takiej separacji  a ja po prostu lubię być malutka  i ,,docięta”  Moim marzeniem jest zdobycie karty Pro lubię mieć cele  podnosić poprzeczkę i uparcie iść do mety.

Wybierasz się na zawody Mr. Olympia Amateur! Jak do tego doszło? 

Całkowity spontan. Ostatnie zawody w Warszawie miały być ostatnie. Planowałam dłuższą przerwę w startach… po powrocie do domu nawet od razu sprzedałam strój żeby nie kusiło. 2 dni po… Mój trener oznajmił “Co ty na to gdyby znalazł się sponsor który pokryje część kosztów…” Oczywiście moja głowa pełna myśli…nawet nie maogłam zasnąć bo jakbym mogła nie skorzystać z takiej okazji skoro to moje marzenia…  Poranek byl piekny okazało się że firma Polned pomoże w wyjeździe i kosztach związanych ze startem.. łzy szczęścia….. po prostu brak słów… kocham to i dla mnie jest to bardzo ważne ze mogę tam lecieć  stanąć na tej scenie i walczyć z najlepszymi. Zwykły Kowalski powie zwykłe zawody. ale nasze grono wie ile to wszystko znaczy.  Więc jeszcze raz dziękuję Norbertowi Zloty Trener i firmie Polned obiecuje dać z siebie wszystko i nikogo nie zawieść.

Ten sport jak każdy sport zawodowy wymaga sporej ilości nakładów pieniężnych. Czy finansujesz wszystko sama czy współpracujesz z jakimiś firmami, które Cię wspierają w dążeniu do spełniania marzeń?

Nie nawiązałam stałej współpracy z żadną firmą do tej pory. Poświęcam się głównie temu co robię. Chcę podjąć współpracę z firmą, która będzie mi bliska i będzie zgodna z moimi zasadami. Znalazły się jednak firmy, które mnie wspierają w dążeniu do spełniania marzeń za co im z całego serca dziękuję!

Czy masz jakieś zawodniczki, które są dla Ciebie inspiracją? 

Tak oczywiście, że mam zawodniczki, które mnie inspirują. Są to min. Cyd Gillon,  Natalia Solteiro,Rahel  Cucchia i wiele innych a to czołowa trojka.

Jak oceniasz aktualnie branżę fitness? Czy środowisko na przestrzeni lat się zmieniło w niej? Był moment wielkiego bum na sporty sylwetkowe, a teraz mamy wrażenie, że trochę zainteresowanie spadło.

 Wydaje mi się że nadal jest bum bo starty stały się modne, każdemu wydaje się że to takie proste. Robi fejm otoczkę na social mediach planowanego startu a na końcu okazuje się. że jednak do skutku nie doszło robienie formy.  Tak naprawdę ten sport pokazuje czy mamy charakter sportowca pokorę, zawzięcie i czy też umiemy się poświęcić. zmobilizować się  i działać czy tez nie. Dla mnie Prawdziwy zawodnik to człowiek który jest sobą uśmiechnie się pogada i mimo przegranych weźmie wszystko na klatę i będzie walczył dalej. Jednym słowem konsekwentnie dąży do celu.

Jakie są Twoje dalsze plany sportowe na przyszłość?

Póki co mój plan to Hiszpania za kilka dni i póki co to jest jedyny plan. Co będzie dalej czas pokaże.

Największy wybór suplementów w niskich cenach.

Polecamy również:

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju