Najlepsza dieta 2020 według U.S. News & World Report

cottage-cheese-4042632_1920
Od zeszłego roku zbyt wiele się nie zmieniło ponieważ na szczycie listy te same diety. Oceniano łącznie 39 diet, a najgorszą okazała się dieta Dukana i dieta ketogeniczna, która jest bardzo popularna w Polsce.
Czas czytania: 3 min

Od zeszłego roku zbyt wiele się nie zmieniło ponieważ na szczycie listy te same diety. Oceniano łącznie 39 diet, a najgorszą okazała się dieta Dukana i dieta ketogeniczna, która jest bardzo popularna w Polsce.

Dzięki temu, że wyniki nie zmieniają się jak w kalejdoskopie możemy być pewni, że diety, które znajdują się na szczycie listy to sprawdzone modele żywieniowe, którym można zaufać.

1 Miejsce w rankingu zajmuje dieta śródziemnomorska.

W ostatnich latach panuje trend na dietę śródziemnomorską, a jej pozytywny wpływ na zdrowie wykazują kolejne badania. Zdrowe tłuszcze, dużo owoców i warzyw. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest to dieta naprawdę godna polecenia, którą swobodnie można obrać jako swój styl żywienia.

2 miejsce zajmuje dieta DASH

Dieta, której zadaniem jest dbanie o układ krwionośny ma wiele wspólnego z dietą śródziemnomorską i jest to dieta specjalistyczna. Pomaga w niefarmakologicznym leczeniu ciśnienia. Występują w niej owoce, warzywa, węglowodany złożone, ryby, orzechy i nasiona roślin strączkowych., chude produkty mleczne. Dodatkowo zaleca się obniżenie soli do około 5g na dobę.

3 miejsce to fleksitarianizm

Widzimy, że coraz więcej ludzi zwiększa ilość roślin w swojej diecie i ogranicza mięso. Dieta ta nie wyklucza całkowicie mięsa natomiast stanowi dobrą alternatywę dla wegetarianizmu i weganizmu, która pozwala na stosowanie mięsa od czasu do czasu. Dieta dobra dla zdrowia i dla ogólnego dobra planety. Zwłaszcza gdy w sieci coraz częściej pojawiają się materiały gdzie zwierzęta hodowlane są trzymane w bardzo złych dla nich warunkach i skandalicznie traktowane.


Na końcu tej listy więc diety, które zostały uznane za najgorsze to:

38 miejsce dieta ketogeniczna

W Polsce ostatnio bardzo popularna, która coraz częściej pojawia się w wynikach wyszukiwania. Znalazła rzeszę wiernych wyznawców, utworzyły się bardzo duże grupy społecznościowe na portalach wokół niej. W środowisku dietetyków jest ona mocno krytykowana. Ci, którzy jej szukają liczą zazwyczaj na szybkie efekty w postaci utraty zbędnych kilogramów. Przy stosowaniu jej w początkowej fazie można takie rezultaty osiągnąć natomiast po powrocie do swojego standardowego stylu odżywiania te kilogramy bardzo szybko wrócą, często z nawiązką. Dieta ketogeniczna to specjalistyczna dieta lecznicza, której nie powinno się stosować na własną rękę bez konsultacji z dietetykiem lub lekarzem.

39 pozycja to dieta Dukana

Często mylona z dietą ketogeniczną. W pewnym momencie zyskała tak dużą popularność, że nie sposób było jej nie zauważyć. Główną zasadą diety dukana jest jedzenie produktów białkowych, które mają pomóc w radykalnej redukcji masy ciała i oczyścić organizm. Składa się ona z czterech etapów. Jej miejsce na liście mówi samo za siebie więc również nie proponujemy stosować jej bez wcześniejszych konsultacji ze specjalistą.

Poniżej przedstawiamy pełną listę.

Najlepsze diety 2020 – ranking „U.S. News”:

1. Dieta śródziemnomorska

2. Dieta DASH

2. Dieta fleksitariańska

4. Dieta WW (Weight Watchers – ‘Strażników Wagi’)

5. Diet MIND

5. Mayo Clinic Diet

5. Volumetrics Diet

8. Dieta TLC

9. Dieta nordycka (Nordic)

9. Dieta Ornisha

9. Dieta wegetariańska

12. Fertility Diet (dieta na płodność)

12. Dieta Jenny Craig

14.  Dieta Dalekiego Wschodu (Asian Diet)

15. Dieta przeciwzapalna doktora Weila (Dr. Weil’s Anti-Inflammatory Diet)

15. Dieta nutritariańska

17. Dieta wegańska

18. Dieta Engine 2

18. Dieta South Beach

20. Dieta Biggest Loser

20. Dieta o niskim indeksie glikemicznym

20. Dieta Nutrisystem

20. Dieta Zone (strefowa)

24. Dieta makrobiotyczna

24. Dieta SlimFast

26. Program HMR

27. Dieta Optavia

28. Dieta alkaliczna

29. The Fast Diet

29. Dieta Paleot

31. Dieta Raw Food

32. Dieta Atkinsa

33. Dieta Whole30

34. Dieta „keto”

35. Dieta Dukana

Źródło: health.usnews.com

Polecamy także:

Lidl i dieta ketogeniczna? W sieci zrobiło się głośno.

Social Media

Najpopularniejsze

Zapisz się do newslettera

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty