Najprzyjemniejsza DIETA odchudzająca? SEKS!

Czas czytania: 2 min

źródło: kobieta.pl

Wyznawać miłość i okazywać sobie uczucia powinno się nie tylko w walentynki. 14 luty jednak ma w sobie wyjątkową magię. Czułe gesty, spojrzenia, prezenty oraz przepyszne kolacje, najczęściej przygotowane we dwoje. Znamy to prawda…? Tego dnia można pozwolić sobie na wiele i o nic się nie martwić… bo dodatkowe kalorie zawsze można spalić… najlepiej w łóżku 🙂

Już podczas namiętnego pocałunku możesz stracić ok. 100 kcal. A przeciętny seks to utrata od 200 do 400 kcal. Przeciętny, bo im bardziej intensywny, to i utrata kalorii większa. Wcale nie chodzi przy tym o wykonywanie udziwnionych pozycji, lub kochanie się kilka razy dziennie (chyba, że masz ochotę).

Jeśli jednak zależy ci na tym, żeby spalić dużo, dużo więcej, trudno, musisz się bardziej przyłożyć i wykazać zdecydowanie większą aktywnością w seksie.

W jaki sposób odchudzać się przy pomocy seksu?

  1. Pamiętaj o zachowaniu deficytu kalorii. Nie schudniesz jeśli będziesz więcej zjadać niż spalać. Tu nie ma złotej recepty.
  2. Kochaj się w pozycjach stojących i siedzących, w których twoje biodra będą musiały bardziej się napracować.
  3. Zmieniaj pozycje. Seks w pozycji misjonarskiej jest co prawda wygodny, ale jak wiecznie będziesz stroną bierną, trzeba będzie się dodatkowo nagimnastykować na treningu. Eksperymentuj, próbuj. Różnorodność wpłynie nie tylko pozytywnie na Twoją figurę, ale też na związek,
  4. Staraj się wydłużyć grę wstępną i sam akt seksualny. Nie zapominaj o namiętnych pocałunkach w trakcie. 
  5. Często uprawiaj seks oralny,
  6. Kochaj się przy otwartym oknie/lub na świeżym powietrzu,
  7. Przyspieszaj i zwalniaj, zwalniaj i przyspieszaj. To metoda, jaką możecie zastosować w każdej pozycji,

Czy wiesz, że:

1 minuta stosunku spala około 40 kcal w przypadku obu płci. Emocjonująca, długa gra wstępna to około 50 kcal na minutę, jeżeli włączymy w nią namiętne pocałunki. Są to wartości uśrednione, które zwiększają się wraz ze wzrostem intensywności odczuwanych doznań.

Orgazm to kolejne kilkadziesiąt kalorii – średnio 60-100; w przypadku korzystania z gadżetów erotycznych możemy spalić dodatkowe kilkadziesiąt kalorii.

Czy wiesz jakie są najlepsze pozycje seksualne na odchudzanie?

  1. Pozycja od tyłu

Pracują głównie ramiona i uda. Ale nie tylko dlatego to jedna z ulubionych pozycji kobiet i mężczyzn.

Dla mężczyzn: w pozycji stojącej unieś stopy na palcach, a wykonasz dodatkowy trening nóg.

Dla kobiet: staraj się utrzymywać równowagę, opierając się przede wszystkim na ramionach.

2. Pozycja na stojąco

Pracują ręce i nogi.

Dla mężczyzn: ta pozycja jest bardzo intensywnym treningiem dla twoich ramion, szyi, a nawet nóg.

Dla kobiet: pozycja spowoduje uaktywnienie nóg, pośladków, ramion, karku i pleców, a jeśli wykonasz dodatkowy wysiłek, aby podciągać się w górę i w dół, będzie to jeszcze bardziej wyczerpujące.

3. Odwrócony jeździec

Pracuje mięsień czworogłowy, pośladki. 

Dla mężczyzn: jeśli użyjesz rąk, będziesz pracował nad bicepsami.

Dla kobiet: pracujesz nad tymi samymi grupami mięśni, co w standardowym przysiadzie – ścięgna udowe, pośladki, łydki, a nawet ramiona, jeśli umieścisz je na kolanach dla lepszej stabilności.

To tylko przykład pozycji, które pomogą spalić większą ilość kalorii. Pamiętaj, że podobne kombinacje możesz zrobić w każdej pozycji.

Polecamy także:

Jaglanka z owocami – MEGAFORMA

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty