Najtańszy czy najdroższy catering dietetyczny. Który wybrać?

1
Czas czytania: 3 min

Czy warto wybierać catering dietetyczny kierując się ceną? Sprawdź jakie są różnice między drogim a tanim cateringiem.

Cateringi dietetyczne zyskały w Polsce na dużej popularności. Jest to wygodna opcja dla osób zabieganych nie mających czasu na gotowanie zdrowych posiłków lub dla osób które potrzebują dietetycznej pomocy w procesie odchudzania. Cateringi oferują gotowe posiłki pakowane w pudełkach i dostarczane pod drzwi. Większość cateringów posiada dietetyka który układa menu i dokładnie oblicza gramaturę produktów dla poszczególnych kaloryczności. Możemy się więc spodziewać, że w pudełkach znajdziemy zbilansowaną zdrową żywność pakowaną na wagę z wyliczoną kalorycznością. Dzięki temu, sami nie musimy już liczyć kalorii ani martwić się gotowaniem i robieniem zakupów.

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Ceny cateringów są różne. Możemy znaleźć te tańsze w przedziale 30-40zł ale również takie które kosztują nawet do 80zł za dzień. Od czego zależy więc cena takiego cateringu? Poniżej przygotowaliśmy dokładne obliczenia poszczególnych kosztów produkcji takiego cateringu. Sprawdź co składa się na cenę diety pudełkowej.

Co składa się na cenę cateringu dietetycznego?

 • Kupno sprzętu gastronomicznego i wyposażenia kuchni (często spłacane w miesięcznych ratach)
 • Wynajem lokalu i przystosowanie lokalu
 • Wynagrodzenie dla kucharzy i pomocy kuchennej
 • Wynagrodzenie dla dietetyka
 • Odzież robocza i ochronna (rękawiczki, czepki, fartuchy)
 • Produkty spożywcze
 • Opakowania, folia i torebki
 • Kupno lub wynajem samochodów dostawczych z chłodnią
 • Wynagrodzenie dla kierowców
 • Paliwo i koszty związane z serwisowaniem samochodów firmowych
 • Opłacenie specjalistycznego programu dla cateringów
 • Woda, gaz, prąd
 • ZUS i podatki
 • Usługi księgowego

Jak to wygląda w praktyce?

Catering dietetyczny który średnio kosztuje 65zł na dzień składa się z:

 • kosztu produktów spożywczych wynoszący średnio 19,50zł (30% ceny cateringu)
 • kosztu dostawy posiłków pod drzwi wynoszący średnio 9,75zł (15% ceny cateringu)

Łącznie daje nam to kwotę średnio 29,25zł za same produkty oraz koszt dostawy. W pozostałych 35,75zł muszą się mieścić wszystkie pozostałe koszty z powyższej listy związane z prowadzeniem działalności.

Skoro sam koszt produktów i dostawy średnio wynosi 29,25zł to czy catering dietetyczny oferujący swoje usługi w cenach 30-40zł ma prawo bytu? Z całą pewnością nie. Na pewno za taką cenę nie możemy oczekiwać dobrej jakości ani profesjonalnej obsługi klienta.

Więcej na temat cateringów dietetycznych oferujących posiłki właśnie w takiej cenie obejrzymy w Uwadze w odcinku „Wykupili catering dietetyczny i czują się oszukani” z dnia 30 listopada. Program „Uwaga!” nagrał obszerny reportaż na temat cateringu dietetycznego który kryje się pod aż czteroma nazwami i pochodzi z Trójmiasta. Do programu zgłosiły się osoby niezadowolone z usług tego cateringu. Posiłki albo nie dojeżdżają w ogóle do klienta, albo w bardzo słabej jakości. Klienci skuszeni niską ceną i dużymi rabatami zamawiają catering a na końcu doświadczają wielkiego rozczarowania. Tak jak twierdzi była klienta tego cateringu “skusiła mnie cena, tego dnia był rabat minus 35 procent.”

Jeśli więc chcemy aby nasz catering dietetyczny składał się z różnorodnych i zdrowych produktów dobrej jakości – to nie wybierajmy najtańszego cateringu ani takiego który oferuje duże rabaty!

Wyższa cena cateringu dietetycznego będzie się wiązała z dobrą jakością produktów i profesjonalną obsługą. Natomiast zanim wybierzesz catering dietetyczny tylko na podstawie ceny poświęć kilkanaście minut na mały research.

Sprawdź opinie i oceny!

Zanim zdecydujesz się na catering dietetyczny sprawdź w internecie opinie na jego temat. Opinie możesz znaleźć bezpośrednio wpisując w Google nazwę cateringu, na stronie internetowej lub fanpage’u cateringu lub na takich stronach jak dietly.pl albo cateromarket.pl. Koniecznie sprawdź opinie na co najmniej kilku różnych stronach. Dzięki temu masz pewność, że będą one rzetelne.

Cena ma znaczenie

Biorąc pod uwagę koszty związane z prowadzeniem działalności cateringu dietetycznego oraz produkcji diety pudełkowej stworzenie 5 smacznych i zdrowych posiłków dobrej jakości nie będzie możliwe jeśli zdecydujemy się na catering w cenie 30-40zł za dzień. Dodatkowo rosnąca inflacja spowodowała, że niektóre produkty spożywcze zdrożały nawet o 30%! Znaczący wzrost cen z pewnością odbije się również na cenie cateringu który nie szczędzi na dobrej jakości produktach.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju