Odszkodowania dla branży fitness? Wątpliwa szansa. Ludzie wolą się otworzyć 18 stycznia!

branża fitness się otwiera
Widać pobudzenie do działania, ale po wcześniejszych mocno nagłośnionych akcjach czują się zrezygnowani. Twierdzą, że ewentualne spory o odszkodowania mają wątpliwą szansę powodzenia. Z drugiej strony jednak sugerują, że łatwiejszą drogą będzie otwarcie całej branży w jednym momencie.
Czas czytania: 3 min

Na fanpage Polskiej Federacji Fitness ukazał się komunikat “Czas odwołać lockdown! Branża fitness organizuje pozew o odszkodowania oraz przeciwko wprowadzonym restrykcjom”.


Poniżej przedstawiamy treść:

“Po kilkutygodniowych analizach prawnych, spotkaniach z licznymi kancelariami,Oraz dokładnej weryfikacji potencjalnych szans – ponownie uruchamiamy projekt pozwu przeciwko obowiązującym restrykcjom orazKwestii odszkodowawczej. Podczas pierwszego lockdown’u projekt został wstrzymany z uwagi na zbyt małą liczbę zgłoszeń, natomiastDziś sytuacja wygląda znacznie lepiej. Na ten moment mamy zgłoszonych kilkaset obiektów do w/w inicjatywy, gotowych do podjęcia walki.Niniejszym zachęcamy wszystkich zainteresowanych do dołączenia do w/w inicjatywy. Coraz więcej sądów wydaje pozytywne wyroki, na wzór wyroku WSA w Opolu.Z oficjalnych informacji przekazywanych przez rząd, otwarcie branży może nastąpić na przełomie marca i kwietnia… ale i ten termin nie może być pewny. Nikt z Nas nie może dłużej czekać, dlatego podjęliśmy decyzję dot. pozwu.Nasze działania zostały poprzedzone szeroką opinią prawną, która będzie podstawą do dalszych czynności. Opinia prawna jest dostępna dla członków zarejestrowanych do PFF i do pozwu.Co zrobić, aby dołączyć do programu i pozwu ?Krok 1 – Zarejestrować swój podmiot na stronie PFF —> https://rejestracja.polskafederacjafitness.pl/rekrutacja…W przypadku jakichkolwiek pytań dot. Rejestracji, pytania prosimy kierować na:Adres email: agnieszka.roszkiewicz@polskafederacjafitness.plTel.: +48 735 227 240Krok 2 – Wysłać swoje zgłoszenie poprzez stronę: www.fitnessrazem.plW przypadku pytań co do wymaganych danych w zgłoszeniu na stronie www.fitnessrazem.pl, prosimy kierować je bezpośrednioDo kancelarii LWW – Łyszyk, Wesołowski i Wspólnicy:Adres email: pozewzbiorowyfitness@lww.plTel.: +48 22 390 36 36Wiele podmiotów z branży fitness znajduje się w grupie, która albo kwalifikuje się tylko i wyłącznie do tarczy 6.0, albo nie kwalifikuje się do wsparcia wcale.Mimo niektórych wprowadzonych zmian dot. Narzędzi finansowych, finalne warunki nadal są daleko od oczekiwanych, aby branża mogła faktycznie odczuć wsparcie Państwa. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ! Zarówno ze względów finansowych [koszta kancelarii] jak i oczekiwanych efektów, koniecznym jest zbudowanie jak największej reprezentacji. Działając w rozproszeniu, pojedynczo czy partyzancko – na dłuższą metę nie osiągniemy wiele. To, że lockdown jest niekonstytucyjny i nielegalny – wszyscy wiemy. Najwyższy czas wykazać to w sposób formalny i otworzyć naszą branżę.”

Odnośnik do wpisu:

https://www.facebook.com/polskafederacjafitness/

Jak zareagowali na to ludzie? Nie do końca pozytywnie. Widać pobudzenie do działania, ale po wcześniejszych mocno nagłośnionych akcjach czują się zrezygnowani. Twierdzą, że ewentualne spory o odszkodowania mają wątpliwą szansę powodzenia. Z drugiej strony jednak sugerują, że łatwiejszą drogą będzie otwarcie całej branży w jednym momencie.

Czy tym razem branży fitness uda się zjednoczyć?

Ludzie zastanawiają się czy będą teraz walczyć o konkretne kwoty czy kolejny raz tylko o nagłośnienie całej sprawy. Pojawiają się głosy, że nic nie zdziałają i nic nie zrobią oraz, że branża nie potrafi się zjednoczyć. Wiele osób krzyczy w mediach społecznościowych jednak na protestach ich twarzy nie widać. Dlaczego? Bo w czasie protestu prowadzą w swoich garażach, piwnicach i parkingach pojedyncze treningi personalne z klientów, którzy im jeszcze zostali. Chcą przetrwać to jasne, ale kiedy sytuacja jest tak dramatyczna powinni być w stanie poświęcić te kilkaset złotych, które w tym dniu zarobią i pojechać na protest. Za chwilę już może nie być nawet tych pojedynczych i solidarnych z trenerem klientów, a wtedy na strajk będzie już za późno i zostaną z niczym.

Ciekawy komentarz również porusza dość istotną kwestię mianowicie tego, kto zapłaci ewentualne odszkodowania? Jak wiemy będą to podatnicy i ta konkretna osoba, która zostawiła komentarz mówi, że nie chce pokrywać czyichś strat tylko obciążenie powinno spaść na polityków. Oczywiście tak się nie stanie ponieważ politycy są bardzo dobrze przed tym zabezpieczeni co tworzyli przez lata, a w ostatnim czasie wprowadzali szereg ustaw i nowelizacji pod tym kątem.

Na wierzch wypływa bardzo widocznie inicjatywa otwarcia siłowni i fitness clubów na podstawie stwierdzenia, że rozporządzenia nie są ustawą i jest to niezgodne z konstytucją czyli zakaz prowadzenia działalności gospodarczej jest bezprawny. Właściciele tych mniejszych klubów oraz trenerzy personalni są nastawieni na działanie i gotowi aby to zrobić. Aby jednego dnia w terminie 18 stycznia otworzyć wszystkie miejsca do ćwiczeń. Pojawia się jednak obawa w przypadku nagłego wzrostu zachorowań, ale czy uzasadniona?

Artur Cichecki

Polecamy także:

Czy Polska Federacja Fitness chce pomóc czy zarobić na pozwach?

Social Media

Najpopularniejsze

Zapisz się do newslettera

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty