Policja i urzędnicy nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swojego postępowania. Mogą stracić pracę!

Bezprawne interwencje policji w siłowniach i klubach fitness!
Interpretacja prawna z Ministerstwa Rozwoju, które jak się okazuje projektowało rozporządzenia mówi jasno, że członkowie PZPL mogą trenować w klubach na zasadzie współzawodnictwa sportowego, zawodów sportowych i zorganizowanych zajęć sportowych. Policja nie zdaje sobie sprawy z odpowiedzialności za swoje czyny.
Czas czytania: 2 min

Interpretacja prawna z Ministerstwa Rozwoju, które jak się okazuje projektowało rozporządzenia mówi jasno, że członkowie PZPL mogą trenować w klubach na zasadzie współzawodnictwa sportowego, zawodów sportowych i zorganizowanych zajęć sportowych. Policja nie zdaje sobie sprawy z odpowiedzialności za swoje czyny.Policja ustanawia swoje interpretacje?

Jeśli Ministerstwo Rozwoju odpisuje na zapytanie czy członkowie PZPL mogą trenować w klubach na określonych w rozporządzeniu warunkach i zgodnie z nimi, a policja, kiedy widzi takie pismo i mówi, że ma swoje interpretacje to z czym mamy w tej chwili do czynienia? To jakiś obłęd i całkowity absurd komentują prawnicy.

Cytując to co pojawiło się na stronie Polskiej Federacji Fitness:
“Zarówno §9 pkt.1 jak i §9 pkt. 16 i 17 – mają zastosowanie wobec klubów fitness TAKŻE w przypadku PZPL. Jedynym organami, które to obecnie kwestionują, to policja i sanepid. Warto tutaj podkreślić, że żaden z tych organów, to nie organy opiniotwórcze, a wykonawcze.”

Na to naszej zgody nie będzie” – powiedział Tomasz Napiórkowski w konferencji.

Policja i sanepid nękają kluby fitness nieustannie od kilku dni w opinii prawników działając całkowicie bezprawnie. Jak się okazuje nie zdają sobie sprawy ze swojej odpowiedzialności. Przekraczanie uprawnień wiąże się ze sporymi konsekwencjami. Jeśli zostaną skazani z jakiegokolwiek artykułu kodeksu karnego to tracą możliwość wykonywania zawodu. Właściciele klubów fitness po ostatnich wydarzeniach powiedzieli otwarcie, że miarka się przebrała i nie pozostaną bierni w działaniach. Już teraz sięgają po pomoc prawną i zapowiedzieli składanie pozwów przeciwko pojedynczym funkcjonariuszom, którzy uniemożliwiają im normalne prowadzenie działalności gospodarczej i swoich biznesów.

Do niektórych klubów wchodzi każdego dnia po kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu (tak się wydarzyło we Wrocławiu) i spisuje klientów oraz pracowników tym samym uniemożliwiając prowadzenie działalności jak również korzystanie z obiektów. Co ciekawe również klienci zapowiedzieli składanie pozwów i skarg na poszczególnych funkcjonariuszy, którzy prowadzą w stosunku do nich czynności.

Część policjantów zaczyna podawać fałszywe dane bo w rozmowie z jednym z menadżerów klubu wiemy, że weryfikując ich dane okazuje się, że nie ma takich policjantów w danym rejonie. Więc warto wziąć to pod uwagę kiedy się przedstawiają czyli wszystko dokładnie nagrywać i zbierać przeciwko nim materiał dowodowy. Działania, które wykonują są poleceniami komendanta, a ten nie może w inny sposób interpretować rozporządzenia niż Ministerstwo, które je ustanawia.

W opinii prawników wielu policjantów jak również pracowników sanepidu niebawem będzie miało spore problemy gdy ruszy lawina pozwów ponieważ według nich działania, które stosują nie są zgodne z prawem co jest łatwe przy posiadaniu materiału dowodowego do udowodnienia.

Działania funkcjonariuszy podejmowane są zapewne ze względu o utratę pracy jednak patrząc na to z innej strony mogą właśnie przez te działania ją stracić. Władza się kiedyś zmieni, a ludzie nie zapomną krzywdy im wyrządzonej i utraty zdrowia poprzez stres, którego doświadczają.

Klienci nie boją się tego, że zostaną spisani przez policję. Zapowiedzieli pełne wsparcie dla właścicieli klubów i swoich ulubionych miejsc do treningu.

Konferencję można zobaczyć tutaj:

Bezprawne interwencje policji w siłowniach i klubach fitness!

To jest ten moment kiedy napięcie sięga zenitu i branża się w dużym stopniu jednoczy. Właściciele klubów są ogromnie wdzięczni swoim klientom za wsparcie, a klienci dopingują tych, którzy nie ulegają presji i walczą z nielegalnymi działaniami przedstawicieli prawa.
Chcieli podzielić, a doprowadzili do zjednoczenia.

Przypominamy, że prawnicy zalecają aby jak najwięcej kontroli nagrywać, spisywać dane osób kontrolujących, numery odznak, weryfikować prawdziwość podawanych danych przez urzędników jak również wysyłać zapytania do komendy na jakiej podstawie prawnej zostają wszczynane kolejne kontrole. To pozwoli gromadzić potężny materiał dowodowy, który pomoże nam walczyć o swoje prawa i wyciągać konsekwencje z niewłaściwego postępowania urzędników i policji.

Polecamy również:

Social Media

Najpopularniejsze

Zapisz się do newslettera

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty