Powinniśmy zrobić wszystko żeby otworzyć mówi Tomasz Napiórkowski założyciel PFF.

Gdzie są FIT INFLUENCERZY_
"Nie będziemy się z Wami spierać prawnie Wy jesteście instytucją od tego żeby wypracować z nami reżim sanitarny albo po prostu zaakceptować nasz."
Czas czytania: 3 min

“Nie będziemy się z Wami spierać prawnie Wy jesteście instytucją od tego żeby wypracować z nami reżim sanitarny albo po prostu zaakceptować nasz.”

Słowa te wypowiedział Tomasz Napiórkowski podczas debaty live na profilu magazynu lif-e, którą prowadził Adrian Kaźmierczak, a gościem oprócz Tomasza był Krzysztof Ferenc, który miał zastrzeżenia co do proponowanego reżimu sanitarnego proponowanego przez PFF.
Głównie chodziło o zalecenie 12m/os co w praktyce tyczy się powierzchni całego obiektu.

PFF dąży do otworzenia klubów 1 lutego i chce aby podczas pokazania siły i jedności branży obiekty były zorganizowane i dobrze przygotowane na ewentualne kontrole, które są bardzo prawdopodobne. Polska Federacja Fitness podkreśla, że wszystkie przygotowane przez nich postulaty to jedynie zalecenia, a nie obowiązek. Zaznacza jednak, że nie przestrzeganie ich może skutkować narażaniem się na dodatkowe problemy z sanepidem czego chcą w jak największym stopniu uniknąć.

30 minut przerwy między zajęciami w klubie fitness? Wujaszek Fericze ma wątpliwości czy jest to rozwiązanie, które pozwoli na opłacalne prowadzenie klubu?

“Więcej godzin nie będziemy w stanie zapełnić” mówi Tomasz Napiórkowski.
Takie propozycje podparte są danymi, które posiada PFF na temat przewidywanej ilości klientów. Będzie ona mniejsza w stosunku do dawnych standardów. Kiedy obostrzenia będą miały wpływ ekonomiczny wtedy mogą zacząć się rozmowy wewnątrz branży na temat luzowania obostrzeń bo póki nie będzie odpowiedniej frekwencji w klubach nie ma to większego sensu.

To na co trzeba uważać co uderzy w branżę to wojna informacyjna, która zacznie się 1 lutego wraz z otwarciem fitness klubów.

Nikt nie wykreśla branży fitness z tarczy, nikt nie wykreśla PKD i ma być to jedynie próba zastraszenia dla tych, którzy chcą otworzyć się mimo wątpliwej jakości prawnej zakazów.

Polska Federacja Fitness stanowczo twierdzi, że wiele klubów się otworzy we wskazanej dacie, ale zaznacza, że jest to wybór każdego przedsiębiorcy i każdy ponosi odpowiedzialność indywidualnie.

Czy po otwarciu 1 lutego wpuszczamy wszystkich do klubu czy tylko kadrowiczów i zawodowców?

To będzie indywidualna decyzja każdego klubu. Jedne kluby będą się otwierały tylko na zawodowców inne będą dostępne dla wszystkich z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Osoby zrzeszone w PFF otrzymują pomoc prawną jak mówi Tomasz Napiórkowski składki członków Federacji jedynie minimalizują koszty wydatków związanych z kancelarią prawną, a resztę pieniędzy nadpłacają z prywatnych funduszy.

Zaplecze prawne PFF będzie walczyło również przeciwko poszczególnym funkcjonariuszom.

Policja jak również sanepid będą musieli liczyć się z tym, że za przekroczenie uprawnień i przede wszystkim za naruszenie dóbr osobistych w przypadku niesłusznych prób skazania czy wręczenia mandatu będą kierowane postępowania wobec konkretnych funkcjonariuszy.

Tomasz Napiórkowski zapewnia, że pomoc prawna jest przygotowywana indywidualnie pod każdy podmiot, który jest zarejestrowany w PFF. Składki pokryją również część procesów sądowych. Natomiast składki na pewno nie pokryją wadium czyli określony procent od kwoty odszkodowania o które będzie walczył dany podmiot.

Czy jest dla kogo się otwierać?

Ludzie mają dość. Widać to po otwartych restauracjach, że ludzie są przygotowani na możliwość legitymowania ich w otwartych lokalach więc będą na to również przygotowani na siłowniach i w fitness klubach. Chcą już wrócić do normalności, wyjść z domu i ćwiczyć w normalnych warunkach.

Gdzie są fit influencerzy?

Krzysztof Ferenc potępił zachowanie influencerów z branży fitness za to, że nie wspierają działań, które mają na celu przyspieszenie otwarcia klubów.

“Jest mi bardzo wstyd za większość influencerów” – Wujaszek Fericze

Oczywiście nadmienił, że są drobne wyjątki jednak większość dba raczej o własny interes niż o wspólny. Mają możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców, a mimo wszystko ich głosu nie słychać. Może taka sytuacja, którą mamy większości jest na rękę gdyż zarabiają na prowadzeniu klientów online i nie spieszy im się do powrotu pracy stacjonarnie w tradycyjnym wydaniu.

“Wybierają hajs w zamian za wolność, której z każdym dniem i oni i reszta ma jej coraz mniej” – napisał jeden z internautów.

Wspólnie wzywamy w imieniu branży aby ludzie, którzy mają duże zasięgi wspierali działania otwartych klubów, zachęcali do chodzenia na siłownię i podkreślali jak istotnym elementem w naszym życiu jest aktywność fizyczna. Wzywamy do wspierania tych większych firm i tych mniejszych, które są tworzone głównie przez pasjonatów poświęcających całe swoje życie na tworzenie biznesu robiąc to co kochają najbardziej.

Są kluby, które liczą na wsparcie finansowe.


Warto również wspomnieć, że wiele osób nie dostało pomocy finansowej od państwa jednak Krzysztof Ferenc upomina aby nie wrzucać wszystkich do jednego worka i są kluby, które spełniają warunki aby taką pomoc otrzymać. Stąd ciężka decyzja o nieuczestniczeniu w akcji #otwieraMY.

Trzymamy kciuki za całą akcję bez względu na jej nazwę czy to będzie veto, otwieraMY, silniejsirazem. Najważniejsze aby w tym momencie się zjednoczyć i mówić jednym głosem.

Przeczytaj również:

https://megaforma.zakupstrone.pl/rzad-ostrzega-jesli-branza-fitness-otworzy-sie-od-1-lutego-zostanie-wylaczona-z-pomocy-z-tarczy/
Artur Cichecki


Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Zupa krem z pomidorów i soczewicy

Czas czytania: < 1 min Zupa krem z świeżych pomidorów z dodatkiem soczewicy Składniki: 500ml wody bulion warzywny ze słoiczka bądź w kostce 1/2 cebuli 1 marchew 5 pomidorów 50g

Sałatka z komosą ryżową i fetą

Czas czytania: < 1 min Sałatka z komosą ryżową, fetą, żurawiną, cukinią i pomidorkami Sałatka z fetą świetnie się komponuje z suszoną żurawiną która dodaje sałatce słodkości i równoważy słoną

Tarta kokosowa

Czas czytania: < 1 min Krucha tarta z kokosowym kremem budyniowym i prażonymi migdałami Sładniki na spód: 200g mąki orkiszowej 1 jajo kurze 100g masła lub oleju kokosowego 50g ksylitolu