PZKFiTS ponad prawem? Zawodniczka może startować czy nie?

PZKFITS PONAD PRAWEM_
Według naszych ustaleń, sekretarz KS Harem skontaktował się z biurem PZKFiTS, w celu ustalenia obecnego stanowiska Związku z sprawie Pani Wiktorii Nnaka oraz prośbą o odpowiedź na kilka nurtujących pytań. Odpowiedź biura PZKFiTS jest szokująca.
Czas czytania: 3 min

O sprawie dyscyplinarnej zawodniczki Klubu Sportowego Harem Koszalin pisaliśmy jakiś czas temu. Cały artykuł razem ze wszystkimi aktami sprawy możecie odnaleźć tutaj:


Jak wygląda sprawa po prawie 5 tygodniach? Zapytaliśmy o to Zarząd KS Harem.

Według naszych ustaleń, sekretarz KS Harem skontaktował się z biurem PZKFiTS, w celu ustalenia obecnego stanowiska Związku z sprawie Pani Wiktorii Nnaka oraz prośbą o odpowiedź na kilka nurtujących pytań. Odpowiedź biura PZKFiTS jest szokująca.

To może startować czy nie może?

Wróćmy do dnia 13.03.2021 r.  W tym dniu KS Harem otrzymał kontrowersyjne orzeczenie od Komisji Dyscyplinarnej. Dlaczego kontrowersyjne? Ponieważ Komisja Dyscyplinarna rozpatrzyła nie tą sprawę. Zamiast orzec w sprawie łamania Regulaminu Dyscyplinarnego PZKFiTS przez zawodniczkę, Komisja odroczyła wydanie orzeczenia, gdyż jak stwierdzili, nie mogą orzekać w sprawie ważności umowy klub-zawodnik. W dniu 23.03.2021 r. KS Harem odwołał się od tego orzeczenia, podając jako jedną z podstaw brak zasadności wydanego orzeczenia tj.  wniosek o ukaranie zawodniczki dotyczył załamania Regulaminu Dyscyplinarnego i nie poruszał w ogóle sprawy związanej z umową.

Oczekując na odpowiedź od PZKFiTS, KS Harem chcąc wyprzedzić, w ich opinii stronnicze i nieuczciwe działanie Związku, zgłosił się do kancelarii prawniczej specjalizującej się w prawie sportowym oraz do Polskiego Komitetu Olipijskiego z prośbą o wydanie opinii zadając pytanie: Czy zawodniczka zawieszona w prawach członka klubu może startować na imprezach sportowych bez zgody klubu? Odpowiedź obu źródeł potwierdziła tylko obawy Klubu- zawodniczka bez zgody klubu, nie może brać udziału w żadnych imprezach sportowych.


Klub. Czy jest w ogóle potrzebny?Mineło ponad 5 tygodni, Zarząd PZKFiTS nie odpowiada na pisma przesłane pocztą polską, nie odpowiada na wiadomości e-mail. Zarząd KS Harem postanowił telefonicznie skontaktować się z biurem PZKFiTS. Odpowiedź jaką otrzymali jest jeszcze bardziej kontrowersyjna niż wszystkie wcześniejsze działania Związku. Pan Michał Dąbrowski, sekretarz KS Harem, w nawiązaniu do komunikatu ze strony PZKFiTS o przelożonych MP, w którym zostało wyszególnione,  że zgłoszenia indywidualne zawodników nie będą honorowane, zapytał czy jeżeli klub nie wyraża zgody na starty zawodnika, to zawodnik może w takiej imprezie brać udział? Sekretarz PZKFiTS odpowiedział:

 “No proszę Pana generalnie wygląda to tak, że Pani Wiktoria złożyła wniosek do IFBB o umożliwienie jej startów pod szyldem IFBB, ze względnu na to, że klub nie chce umożliwić jej rywalizacji sportowej i zawodniczka taką zgodę od federacji światowej otrzymała.

Tak na wszystkie starty otrzymała, będzie po prostu startowała jako zawodniczka IFBB.

Na te słowa Pan Michał Dąbrowski powołał się na opinie Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz kancelarii prawniczej ale najwidoczniej stan prawny oraz opinia PKOL’u nie jest w obiekcie zainteresowania PZKFiTS.

W takim razie, czy obowiązek posiadania przynależności do klubu sportowego, który posiada licencje klubową w PZKFiTS jeszcze funkcjonuje? Czy teraż każdy zawodnik może wystąpić do IFBB z prośbą o reprezentowanie IFBB jako zawodnik IFBB? Co z karami za pozytywne wyniki testów antydopingowych? Kto poniesie odpowiedzialność za dodatni wynik testu?

“Prezez załatwi” czyżby doniesiania były prawdziwe?

Powoli kończąc chciałbym poruszyć kwestie, o których wspomniałem w poprzednim artykule. Według doniesień, które docierały przez okres ostatnich miesięcy do KS Harem, to Pani Wiktoria Nnaka otwarcie chwaliła się pomocą jaką zaoferował jej Prezes PZKFiTS Pan Paweł Fileborn, który również pełni również rolę vice prezydenta IFBB.

Czy  “umożliwienie jej startów pod szyldem IFBB” można odczytać inaczej niż jak kolejną próbę obejścia przepisów przez Prezesa? Według chronologii zdarzeń, najpierw PZKFiTS próbował podważyć przynależność zawodniczki do klubu i bezprawnie wystąpił o deklaracje Jej członkostwa do KS Harem. Gdy ten zabieg nie wyszedł, to Komisja Dyscyplinarna podjęła próbę podważenia ważności umowy klub-zawodnik podczas posiedzenia Komisji Dyscyplinarnej. Niestety, gdy również to się nie udało, Komisja Dyscyplinarna wydała orzeczenie w innej sprawie niż tej której dotyczył wniosek złożony przez klub. Na koniec dowiadujemy się, że zawodniczka “będzie po prostu startowała jako zawodniczka IFBB” a decyzje w tej sprawie wydało IFBB, na czele z Panem Pawłem Filebornem.

Co dalej?

Dokładnie analizując wszystkie dokumenty, akta sprawy oraz działania Zarządu PZKFiTS, można stwierdzieć, że wszystkie działania jakich dopuścił się PZKFiTS w ostatnich miesiącach budzą wiele kontrowersji i pokazują w bardzo złym świetle Nasz Polski Związek. Wydaje się, że PZKFiTS nie obowiązują już zasady, regulaminy ( w tym ich własne )  czy prawo obowiązujące na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Jak teraz mają czuć się bezpieczni zawodnicy? Jak teraz mają czuć się bezpieczne kluby, które tych zawodników szkolą? Skoro niezależnie od obowiązujących zasad, Związek może zrobić wszystko co mu się podoba.

Polecamy również:

Social Media

Najpopularniejsze

Zapisz się do newslettera

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty