Raport tydzień później – siłownie w akcji.

Kiedy-otwarcie-silowni-Oficjalna-data-od-rzadu_article
Czas czytania: 2 min

Od ponad tygodnia funkcjonują siłownie, kluby fitness i obiekty sportowe. Sprawdzamy, co słychać i jak wygląda frekwencja.

A Ty, byłeś już na siłowni?

Duże sieci fitness

W dużych sieciach powrót nie wygląda najgorzej. To z reguły kluby, które posiadają dużych klubowiczów i rozbudowany zespół pracowniczy. Pracownicy od początku maja w większości wypadków nawiązywali kontakt z klientami, zachęcając ich do powrotu i opowiadając o specjalnych ofertach, które przygotowali dla nich na powrót. Takim klubom było łatwiej nawiązać kontakt a co za tym idzie – zmotywować klientów do powrotu. Nie oznacza to, że wszędzie jest różowo – w wielu klubach nadal jest pusto i cicho, klienci wracają stopniowo, na zajęciach i salach bardzo wolno zapełniają się miejsca. Prawdopodobnie przez całe lato będziemy się zmagać z taką właśnie sytuacją.

Pojedyncze kluby fitness

W małych klubach sytuacja często jest trudniejsza. Często powroty są trudne, bo kluby nie mogą pozwolić sobie na promocje i obniżki cen karnetów – szczerze, nie mogą sobie pozwolić na to także większe sieci, jednak są w o tyle bardziej komfortowej sytuacji, że często mają inwestorów, którzy mogą trochę wspomóc.

Ponadto, pojedyncze siłownie mają ograniczony personel, więc nie mają możliwości promowania się poprzez rozbudowany marketing – stawiają głównie na social media.

Jeśli chodzi o ludzi, bardzo uderzają w nie restrykcje, które dotknęły branżę – w klubie o małej powierzchni może trenować bardzo niewielu ludzi, więc też siłą rzeczy klubowicze boją się wracać, bo obawiają się, że będą mieli problem z treningiem.

Reasumując

Wydaje się, że dla naszej branży trudny, przetrwaniowy okres dopiero się zaczął. Otworzyliśmy, kolejny raz, w najtrudniejszym dla siłowni czasie – w lecie. W okresie wakacyjnym i po 224 dniach zamknięcia nasza branża po raz kolejny odbudowuje zdrowe nawyki, pomaga wrócić do formy… Działamy.

Chcemy z tego miejsca pogratulować wszystkim, którzy tę walkę podejmują. Pogratulować każdemu tej determinacji i odwagi. Bo tego właśnie wymaga odbudowanie biznesu od nowa i przekonanie ludzi do aktywności.

Powodzenia.

Polecamy także:

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju