Rząd ostrzega: Jeśli branża fitness otworzy się od 1 lutego, zostanie wyłączona z pomocy z tarczy.

Składniki Zdjęcie Gotowanie Dla Mężczyzn Post na Facebooku
Czas czytania: 2 min

Jeżeli, mimo obostrzeń, branża fitness otworzy się od 1 lutego, to będzie wyłączona z pomocy z Tarczy Branżowej i Tarczy Finansowej PFR 2.0 – powiedziała PAP wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk, odnosząc się do zapowiedzi przedstawicieli klubów fitness.

Przyjęłam argumenty dotyczące sytuacji tego sektora w Polsce, ale na ten moment nie została podjęta decyzja o zniesieniu obostrzeń” – powiedziała po czwartkowym spotkaniu z przedstawicielami branży fitness, którzy poinformowali, że 1 lutego otworzy się ok. 2000 obiektów sportowych. Zaznaczyła, że rozumie determinację i niepokoje przedsiębiorców, ale decyzję dotyczącą otwarcia musi podjąć Rada Sanitarno-Epidemiologiczna i Rada Ministrów.

Podczas rozmów zaznaczyła, że ci, którzy zamierzają się otworzyć pomimo obowiązującego rozporządzenia, muszą się liczyć ze skutkami społeczno-zdrowotnymi. Po drugie, będą wyłączeni z pomocy publicznej, czyli z możliwości wsparcia z Tarczy Branżowej i Tarczy Finansowej PFR 2.0. Chcemy, aby pieniądze te trafiały bezpośrednio do tych przedsiębiorstw, które są odpowiedzialne i działają zgodnie z prawem.

Branża Fitness stoi przed ciężkimi decyzjami. Czy na tarczę Rządu można liczyć? Co będzie jeśli kluby fitness zostaną zamknięte jeszcze kilka miesięcy? Jak długo może trwać ten stan, kiedy przy ok 5000 zakażeń przedstawiciele branży proponują reżim sanitarny, który jest bardziej restrykcyjny niż ten w żółtej strefie?
Nasz portal od przyszłego tygodnia rusza z akcją społeczną – bezpieczny powrót do klubów fitness. Więcej informacji już wkrótce

źródło: Businessinsider

Polecamy także

To się w głowie nie mieści! Tak Wujaszek Fericze komentuje Polską Federację Fitness.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

A gdyby tak trochę pokory…

Czas czytania: 3 min Zdawać by się mogło, że nie jest niczym dziwnym, iż człowiek ze swej natury lubi być chwalony, doceniany i podziwiany. Bez względu na branżę, w

Udręka to niesłychana, kiedy bolą nas kolana…

Czas czytania: 4 min Ileż to razy w przypadku sportowców, osób aktywnych, czy nawet niespecjalnie usportowionych ludzi można usłyszeć: bolą mnie kolana. Staw kolanowy w ludzkim organizmie jest niewątpliwie

Głowa to podstawa!

Czas czytania: 3 min Kiedy trenujemy, czynnie uprawiamy sport i po prostu dbamy o swój wygląd i muskulaturę, często martwimy się o przysłowiowe spadki mięśniowe, kontuzje, czy ewentualnie serce.