Sieć klubów fitness Zdrofit wkracza do gry i nabiera bardziej medycznego charakteru

11
Czas czytania: 4 min

Każdy ma już przedłużającego się lockdownu, kolejnych informacji o nowych falach i odmianach koronowirusa. Brak ruchu i nagonka na siłownie mocno wpływa na zdrowie i nadwagę wśród Polaków. Potrzebę dbania o zdrowie zainicjowała sieć klubów fitness Zdrofit, twórcy popularnej akcji Postaw Zdro przez Fit. Postanowili otworzyć wybrane kluby w nowym, medycznym charakterze.

Dziś na facebooku sieci Zdrofit pojawił się oficjalny komunikat:

“Z dumą informujemy, że nadszedł moment, w którym nasza misja dbania o Wasze zdrowie przyjmuje również medyczny charakter. Obserwujemy, jak pandemia i wymuszony przez nią tryb życia oraz pracy, często w trybie home office, przyczyniły się do zaostrzenia różnego rodzaju dolegliwości i wzrostu ryzyka zapadania na choroby cywilizacyjne.

To utwierdziło nas w przekonaniu, że aktywność fizyczna staje się kluczowym czynnikiem dla utrzymania i poprawy zdrowia💕 Dodatkowo bardzo ważny jest bezpieczny powrót do ćwiczeń po przerwie albo przebytej chorobie. Zatem #WracamyDoZdrowia❣️

Mamy przyjemność zaprosić Was do 💙Zdrofit Zdrowe Miejsce💙, gdzie propagujemy zdrowy ruch jako naturalną metodę na utrzymanie i poprawę kondycji psychofizycznej.📣

Pierwsze placówki zostaną otwarte już 5.05.2021 r. w 10 lokalizacjach klubów Zdrofit w Warszawie i okolicach (lista dostępna na ➡️www.zdrofitzdrowemiejsce.pl).

Proces rejestracji wyłącznie w formie online rusza 28.04.2021 r.W placówkach medycznych Zdrofit Zdrowe Miejsce Twoje zdrowie jest dla nas najważniejsze.

Nasze filary to:

👉Fizjoprofilaktyka, czyli edukacja dotycząca zdrowego stylu życia oraz bezpieczne ćwiczenia pod okiem fizjoterapeutów.

👉Kinezyterapia, czyli leczenie ruchem, inaczej gimnastyka lecznicza, której celem jest powrót do zdrowia i przywrócenie sprawności fizycznej.
Dla kogo?
✅Dla osób, które chcą bezpiecznie powrócić do aktywności fizycznej po przerwie. Dla osób, które chcą minimalizować ryzyko problemów zdrowotnych związanych z dotychczasowym brakiem ruchu albo pracujących wiele godzin w pozycji siedzącej w ramach home office.
✅Dla wracających do aktywności fizycznej po przebytej infekcji czy kontuzji.
✅Dla borykających się z dolegliwościami, przeciążeniami wynikającymi z niewłaściwego, nadmiernego dla przeciętnego człowieka ruchu.
✅Dla osób, które chcą skorzystać ze wskazówek fizjoterapeutów w zakresie bezpiecznego, zdrowego ruchu.
Obecnie możliwość korzystania z placówek Zdrofit Zdrowe Miejsce mają osoby posiadające aktywny karnet Zdrofit oraz posiadacze kart MultiSport, które pozytywnie przejdą proces kwalifikacji, weryfikujący stan zdrowia. Na podstawie ankiety kwalifikacyjnej fizjoterapeuta oceni, czy dana osoba może korzystać z usług placówek medycznych Zdrofit Zdrowe Miejsce. Po pozytywnym zakwalifikowaniu przygotowuje indywidualny Program Usprawniania, który będzie podlegał okresowej weryfikacji. ❗️WAŻNE: Obsługa Klientów, którzy nie posiadają statusu Pacjenta Zdrofit Zdrowe Miejsce nie będzie możliwa. Bardzo prosimy o działania zgodnie z obowiązującym regulaminem Zdrofit Zdrowe Miejsce, który wymaga od korzystających z placówki medycznej pozytywnej kwalifikacji i uzyskania indywidualnego Programu Usprawniania. Zdrofit Zdrowe Miejsce to działalność niezależna na terenie klubów fitness Zdrofit. ❓Co to oznacza❓ W sytuacji, gdy funkcjonowanie klubów fitness będzie możliwe, jednocześnie będą w nich działać również placówki medyczne Zdrofit Zdrowe Miejsce. W okresach, kiedy funkcjonowanie klubów fitness nie będzie możliwe, placówki medyczne Zdrofit Zdrowe Miejsce – jako niezależne – będą działać samodzielnie.📣Szczegółowe informacje na temat lokalizacji placówek, zasadach ich funkcjonowania i warunkach korzystania z usług świadczonych na ich terenie znajdziecie na stronie:➡️www.zdrofitzdrowemiejsce.pl

Decyzja o otwarciu sieci spotkała się z ogromną radością klubowiczów i osób poszukujących miejsca do treningu. Miejmy nadzieję, że Rząd pójdzie po rozum do głowy i inaczej spojrzy na branżę fitness, postrzegając ją jako zdrowotną a nie rozrywkową.

Polecamy także:

Dieta przy Insulinooporności – MEGAFORMA

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju