Siłownia to plac zabaw nie tylko dla dorosłych!

little_gym-1024x768-1
Czas czytania: 2 min

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim małym i dużym dzieciom tego, co najlepsze! A skoro dziś taki dzień, warto poruszyć temat aktywności dziecięcej. Konkretnie: siłowni dla dzieci. Od jakiegoś czasu siłownie dla dzieci pojawiają się regularnie w mediach i zaczynają być popularne. Byliście kiedyś w takiej?

Siłownie dla dzieci. Częste pomysły na nazwy to First Gym, Little Gym, Small Gym. Jedną z dziecięcych sieci franczyzowych np. w Polsce jest też Gym Generation. Wiadomo, że na takiej siłowni nie znajdziemy sprzętów czy obciążeń. Będzie za to dużo kolorów, maty, trampoliny, sprzęt, który kojarzy nam się z salą gimnastyczną.

Czego uczą się dzieci? Koordynacji, czasem podstaw akrobatyki, szybkości, skoczności. Podstawowych umiejętności sportowych, które później przydadzą się nie tylko na siłowni, ale w każdej dziedzinie sportu. Dlatego jest to trening ogólnorozwojowy, przeznaczony dla każdego. Zależnie od miejsca, dzieci mogą zacząć trening w wieku 2, 3 lat. Są oczywiście grupy wiekowe, a także przeszkolony personel, który prowadzi zorganizowane zajęcia. Rodzice mogą obserwować swoje dzieci przez przeszklone drzwi, w niektórych siłowniach jest możliwość przebywania w sali w trakcie zajęć.

Siłownie dla dzieci to świetny pomysł na “kącik malucha” w siłowniach dla dorosłych. Np. warszawski Gravitan posiada takie miejsce – dzięki temu gdy rodzice trenują, dzieci… również.

Mimo że pomysł tworzenia dziecięcych siłowni jeszcze kilka lat temu wydawał się kontrowersyjny, w dzisiejszych czasach zdaje się to genialne. W momencie, gdy świat powoli wychodzi z epidemicznego kryzysu, szerzenie idei aktywności fizycznej staje się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wiadome zaś jest, że w-f w szkole to jeden z bardziej omijanych przedmiotów, jakie są… Dlatego też miejsca, w których dzieci od najmłodszych lat poprzez zabawę uczą się najważniejszych sportowych umiejętności, by wykorzystać je później w dowolnym sporcie lub po prostu zachować sprawność, kondycję i odporność, są bardzo ważne.

W Polsce siłownie dla dzieci znajdziecie np.

  • W Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i innych większych miastach – The Little Gym, Gym Generation, siłownia dla dzieci w klubie Gravitan, Centrum Rehabilitacji Dziecka Oxygen Fitness & Wellness, a także boksy crossfitowe dla dzieci
  • W niektórych mniejszych miastach, w których trudno będzie znaleźć typową siłownię dla dzieci, warto rozejrzeć się za zajęciami, jak np. zumba kids – nie jest to to samo co siłownia (i nie ten sam fun!), ale za to daje dziecku świetną szkołę koordynacji i naukę rytmiki w jednym!

Koniecznie sprawdźcie oferty lokalnych siłowni dla dzieci. My z kolei już niedługo wrzucimy Wam relacje z najciekawszych.

Polecamy także:

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju