Siłownie otwarte dopiero w czerwcu? To możliwe!

branża fitness kiedy otwarcie
Rząd zapowiedział, że siłownie i baseny to najmniej ważne sektory, które trzeba otwierać i zostaną na sam koniec. Trudno było się pogodzić z nieracjonalnymi argumentami, które zostały przedstawione przez władze. Za niskie sufity, nieodpowiednia wentylacja, zbyt duża ilość osób. Pomimo wyśrubowanych norm sanitarnych branża wciąż pozostaje zamknięta. Teraz dostajemy informację, że otwarcie nastąpi być może dopiero w maju lub czerwcu.
Czas czytania: 3 min

Rząd zapowiedział, że siłownie i baseny to najmniej ważne sektory, które trzeba otwierać i zostaną na sam koniec. Trudno było się pogodzić z nieracjonalnymi argumentami, które zostały przedstawione przez władze. Za niskie sufity, nieodpowiednia wentylacja, zbyt duża ilość osób. Pomimo wyśrubowanych norm sanitarnych branża wciąż pozostaje zamknięta. Teraz dostajemy informację, że otwarcie nastąpi być może dopiero w maju lub czerwcu.

Zła kondycja finansowa to mało powiedziane.

Część przedsiębiorców nie ma już oszczędności aby dokładać dalej do swojego biznesu co powoduje rosnące zadłużenia. Zamknięcie na najlepsze miesiące dla branży fitness to cios poniżej pasa. Styczeń to niewątpliwie miesiąc w którym kluby fitness są bardzo chętnie odwiedzane za sprawą noworocznych postanowień. Najbliższe miesiące to byłby czas kiedy kluby mogły by chociaż częściowo odrobić straty i móc dalej funkcjonować. W minionym roku branża fitness była otwarta raczej w martwym sezonie co nie pozwoliło zarobić właścicielom na pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem biznesu i utrzymaniem pracowników, a co dopiero na odłożenie pieniędzy na kolejne wciąż przedłużające się zamknięcia.

Nieoficjalnie wiemy, że otwarcie ma nastąpić na przełomie maja i kwietnia, ale ze strony rządu słychać, że i ten termin może się przedłużyć.

Czy otwarcie fitnessu nastąpi w czerwcu?

To jeden z możliwych czarnych scenariuszy. Wiele firm istnieje obecnie tylko dlatego, że skorzystali z tarczy finansowej, która mówi o tym, że przedsiębiorstwo po skorzystaniu z niej musi funkcjonować 12 miesięcy oraz nie może zmniejszyć ilości pracowników. Właśnie wtedy spodziewamy się największej fali bankructw. Możliwe, że do czerwca zniknie wiele fitnessowych miejsc z mapy Polski.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność fitness wykazują, że ryzyko zarażenia na siłowni jest minimalne. Branża fitness swoje natychmiastowe otwarcie argumentuje również oczywistym faktem, że aktywność wspiera odporność organizmu, pomaga zachować zdrowie fizyczne jak również psychiczne co w obecnej sytuacji jest najważniejsze.

Wcześniejsze decyzje rządu były podparte zmniejszeniem przemieszczania i gromadzenia się ludzi. Zmuszaniu rodaków do przebywania w domach tak by nie mieli żadnej rozrywki. Jednak czy wyjście do klubu fitness to tylko rozrywka? To przecież przede wszystkim dbanie o zachowanie dobrej kondycji organizmu co w okresie jaki mamy jest kluczowe.

Poczekamy jak się rozwinie akcja Polskiej Federacji Fitness co do pozwu zbiorowego. Jak możemy zauważyć Tomasz Napiórkowski już tak chętnie nie pojawia się w mediach i wypowiada się tylko pod szyldem wspomnianej federacji. Dziwnym również zachowaniem jest totalne milczenie ze strony właścicieli sieci klubów. Oprócz Łukasza Dojki i marki Xtreme Fitness Gyms nie widać żadnego przedstawiciela pozostałych klubów.

Przedstawiciele Xtreme Fitness Gyms twierdzą, że działają bo zgodnie z obowiązującym prawem mogą to robić. Jak dokładnie to wygląda, tego nie wiemy. Czy obiekt jest otwarty dla wszystkich czy tylko dla zawodowych sportowców z powołaniem do kadry bądź z podpisanym kontraktem?
Czy w ogóle taka działalność obecnie się opłaca czy może to świetna strategia marketingowa?

Każdy kogo dotyczy w jakimś stopniu branża fitness zadaje sobie wiele pytań na które ciężko znaleźć konkretną odpowiedź tak więc ciągle pozostajemy w sferze domysłów i czekamy na oficjalne stanowisko rządu, które ma zająć najpóźniej w poniedziałek 11 stycznia.

Wtedy pojawią się pierwsze konkretne informacje.

Artur Cichecki

Polecamy także:

Siłownie zamknięte. Zobacz, jak wygląda współpraca z trenerem online.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Zupa krem z pomidorów i soczewicy

Czas czytania: < 1 min Zupa krem z świeżych pomidorów z dodatkiem soczewicy Składniki: 500ml wody bulion warzywny ze słoiczka bądź w kostce 1/2 cebuli 1 marchew 5 pomidorów 50g

Sałatka z komosą ryżową i fetą

Czas czytania: < 1 min Sałatka z komosą ryżową, fetą, żurawiną, cukinią i pomidorkami Sałatka z fetą świetnie się komponuje z suszoną żurawiną która dodaje sałatce słodkości i równoważy słoną

Tarta kokosowa

Czas czytania: < 1 min Krucha tarta z kokosowym kremem budyniowym i prażonymi migdałami Sładniki na spód: 200g mąki orkiszowej 1 jajo kurze 100g masła lub oleju kokosowego 50g ksylitolu