Siłownie zamknięte na zawsze? Bunt właścicieli klubów fitness!!

Siłownie i kluby fitness to nie jest branża rozrywkowa ani towarzyska. Jesteśmy branżą prozdrowotną i blisko nam do branży medycznej. Zdecydowanie powinniśmy być otwarci w czasie pandemii nawet gdyby rzeczywiście była.
Czas czytania: 3 min

Siłownie i kluby fitness to nie jest branża rozrywkowa ani towarzyska. Jesteśmy branżą prozdrowotną i blisko nam do branży medycznej. Zdecydowanie powinniśmy być otwarci w czasie pandemii nawet gdyby rzeczywiście była.

W internetowej telewizji wRealu24 o siłowniach i fitness klubach rozmawiał założyciel Polskiej Federacji Fitness – Tomasz Napiórkowski.

Ponad połowa rynku fitness mimo zakazu jest otwarta jednak właściciele nie obnoszą się z tym ponieważ wiedzą, że będą nękani przez liczne kontrole sanepidu i policji. Od 16 października do dnia dzisiejszego starty branży fitness to 2.5mld złotych! Pomoc od Państwa z PFR, która wpłynęła lub wpłynie to 380mln oraz z tarczy 6.0 to około 46mln.

Kwota nie pokryta z pomocy to około 2mld złotych. Więc właściciele nie mają wyjścia i dlatego otwierają swoje obiekty. Część obiektów jest otwarta tylko przy zachowaniu reżimu sanitarnego, a część oprócz zachowania reżimu sanitarnego stosuje się również do nielegalnego rozporządzenia, tak dla świętego spokoju i dodatkowego zabezpieczenia prawnego aby uniknąć dalszych kroków ze strony urzędników.


Czy branża fitness wróci na normalne obroty?

Potrzebna będzie zmiana komunikatu wysyłanego przez branże, który ma być oparty w dużej mierze o kwestie zdrowotne nie jak do tej pory sylwetkowe. Jaki by ten przekaz nie był mocno trzeba zaznaczyć w świadomości społeczeństwa, że branża fitness jest ważna. Ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi, nie powinna być spychana na margines oraz traktowana jako zbędna rozrywka. Trendem nr 1 stał się obecnie trening online, ale zwolennicy tradycyjnych treningów tylko czekają na całkowite otwarcie branży by móc komfortowo wybrać się do swojego klubu, poćwiczyć i spotkać się z ludźmi.

Większość klubów w Polsce to lokalne biznesy tworzone przez pasjonatów, które tworzą przyjemny klimat. Kluby sieciowe to zaledwie kilkaset obiektów. Być może efekt tych wydarzeń ma właśnie zmienić te proporcje?

Czeka nas fala problemu z nadwagą.

Polacy w czasie tego całego zamieszania tyją od 4kg-10kg! Przestawienie się na pracę zdalną, brak ruchu powoduje zwiększanie masy ciała co będzie w najbliższym czasie sporym problemem dla wielu osób. Część ludzi często z nudów podjada co stanowi dodatkowy problem. Część osób zajada stres, który obecnie jest na wysokim poziomie w całym społeczeństwie. To są poważne problemy, które będzie trzeba rozwiązać, a branża fitness będzie najlepszym wyjściem. Przy uruchomieniu dobrych i nośnych kampanii społecznych będzie można “zaszczepić” choć to słowo obecnie mocno nie na miejscu POTRZEBĘ powrotu do klubów i zadbanie o siebie całościowo.

Dodatkowym problemem, który już jest powszechny to ból, który towarzyszy osobom mającym siedzący tryb pracy. Ból w okolicach szyjnych, ból piersiowego czy dolnego odcinka pleców oraz postępujące wady postawy ze względu na zaburzenia i dysproporcje mięśniowe.

Branża fitness nie jest powodem wzrostu zakażeń i jej przedstawiciele chcą spotkać się z radą medyczną, która okazuje się tym blokującym otwarcie elementem i przekonać do podjęcia decyzji o oficjalnym otwarciu i ustaleniu konkretnej daty.

W branży fitness pojawiają się głosy, że Tomasz Napiórkowski jako założyciel Polskiej Federacji Fitness pomimo iż niewątpliwie robi dużo dobrej roboty i to dzięki federacji właśnie jest w mediach o branży fitness coraz głośniej to za bardzo skupia się na polityce i brakuje mu przysłowiowych jaj do rozmowy z rządem. Brakuje tu stanowczości choć nie brakuje konsekwencji w działaniu.

Czy Tomasza Napiórkowskiego kiedyś ujrzymy jako polityka? Tego nie wiemy natomiast sądzimy, że sposób komunikacji dostosował do tego z kim rozmawia. Mocno zirytowana branża fitness, która stoi na skraju bankructwa w wielu przypadkach co będzie można zaobserwować w najbliższych kliku tygodniach liczy na mocny i dosadny sprzeciw. Na głos, który ma w sobie swego rodzaju bunt argumentując to tym, że obecny tok postępowania nie wiele zmienia w rzeczywistości.

Planujemy zaprosić Tomasza do nas na rozmowę w transmisji na żywo i postaramy wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z działaniami PFF.

Materiał z rozmowy dostępny tutaj:

Siłownie zamknięte na stałe? Tomasz Napiórkowski wRealu24

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Głowa to podstawa!

Czas czytania: 3 min Kiedy trenujemy, czynnie uprawiamy sport i po prostu dbamy o swój wygląd i muskulaturę, często martwimy się o przysłowiowe spadki mięśniowe, kontuzje, czy ewentualnie serce.

Full body workout – trening dla każdego?

Czas czytania: 2 min Najbardziej znany trening w świecie siłowni – full body workout, czyli trening całego ciała. Jak uważacie, jaki procent społeczeństwa wykonuje ten właśnie trening? Ma swoich