Spędzą Sylwestra i Nowy Rok na sportowo!

Jak aktywnie spędzić nowy rok?
Czas czytania: < 1 min

Jeśli nie impreza, to co?

Podczas gdy jedni szykują się do hucznych imprez sylwestrowych i będą witać 2022 rok imprezowo, inni planują obchodzić ten czas na sportowo. W wielu miastach, z okazji Sylwestra i Nowego Roku, organizowane są sportowe atrakcje. Szczególną popularnością cieszą się noworoczne biegi, a także imprezy narciarskie czy snowboardowe na stokach górskich. Tradycyjnie także Nowy Rok, na swój ekstremalny sposób, witają w wielu miastach polskie morsy.

Gdzie powitać Nowy Rok na sportowo?

W tym roku temperatura na plusie sprzyjać będzie szczególnie biegaczom. Noworoczne i sylwestrowe biegi organizowane są między innymi w Warszawie, Łodzi czy Chojnicach, które zapoczątkowały tradycję biegów noworocznych w Polsce. Atrakcje nie obejmują wyłącznie 31 grudnia i 1 stycznia. W Wieluniu pierwszy 5-kilometrowy bieg noworoczny odbędzie się w niedzielę, 2 stycznia. Nowy Rok na sportowo powitają także mieszkańcy Sierpca. Tam nie liczy się czas, a przyjemność z bycia razem: można biec, spacerować, wykorzystać kijki do nordic walking, jechać na rowerze lub – jeśli pogoda dopisze – na nartach biegowych.

Uczestnicy z całej Polski mogą natomiast wziąć udział w wydarzeniu Aktywna Piątka – biegowo witając 2022 rok, pobiegną osobno, a jednak razem. Wystarczy w dniach 30.12-3.01 zarejestrować się na DecathlonGo, uruchomić dowolną aplikację biegową i przebiec 5 km. Na najszybszych uczestników czekają nagrody.

W wielu miastach w Polsce mroźnymi kąpielami powitają 2022 rok morsy. Najdłuższą tradycję noworocznego morsowania mają morsy z Trójmiasta, które w Nowy Rok kąpią się w Gdańskim Jelitkowie. Po kąpieli przewidziane są liczne dodatkowe atrakcje dla uczestników.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju