Społeczeństwo włącza się do walki i wsparcia klubów fitness

pexels-andrea-piacquadio-905336
Czas czytania: 4 min

To co spotyka branże fitness jest niepokojące dla wszystkich. Do walki o kluby fitness stają również klubowicze i społeczeństwo, okazując tym samym niezrozumiałość co do logiki działań rządu.

W ubiegłym tygodniu opublikowano Rozporządzenie w sprawie Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021 – 2025, warty 140mln. zł. Wśród głównych celów programu jest promocja aktywności fizycznej. Naszych czytelników zaniepokoił fakt, że rozporządzenie wejdzie w życie dzień po ogłoszeniu, z mocą od 1 stycznia 2021. Wzbudziło to ogromne poruszenie, z uwagi na utrzymujące się zamknięcie branży fitness, masowe kontrole, lekcje wf online i informacje o postępującej nadwadze i otyłości. Bacznie przyglądamy się kolejnym decyzją rządu.

To w jaki sposób zaczęły wyglądać kontrole sanepidu i policji doprowadziło do tego, że społeczeństwo zaczęło coraz głośniej mówić o niesprawiedliwości, a klubowicze będący świadkami kontroli, zaczęli wspierać właścicieli klubów fitness. Coraz częściej obserwowane są komentarze: “Jeśli byli Państwo świadkami represji, chętnie wstawie się w sądzie jako świadek żeby Państwa wspomóc”, ” nie jestem prawnikiem, ale jeśli mogę pomóc, być świadkiem, zrobię to. Mam dosyć patrzenia na to w jaki sposób was traktują”

We wcześniejszych etapach lockdownu można było się spotkać, z negatywnymi opiniami na temat klubów, które pozostają zamknięte. Aktualnie sytuacja się zmieniła. Osoby aktywne uczęszczające do klubów fitness, którzy są świadkami kontroli wprost mówią, że wykraczają one poza granicę dobrego smaku.

Opinii jest wiele, zwłaszcza pod wpisami na temat kolejnych zamykanych klubów: “Brawo dla Was za dotychczasowe starania i wysiłek! Nie możemy poddawać się bezprawnemu terrorowi i niszczeniu ludzkich wysiłków i biznesów! Szacunek dla Was. Nie mam pojęcia co tak się przyczepili do klubów fitness, gdzie chodzą ludzie którzy mają siłę ćwiczyć czyli ZDROWI! Chyba, że chodzi tylko i wyłącznie o zniszczenie również tej gałęzi gospodarki” – klubowicz Total Fitness

Walczyliście dzielnie. Dziękuję Wam za odwagę i tych kilka tygodni, dzięki którym mogłam wzmacniać swój organizm w Waszym wspaniałym miejscu o bardzo pozytywnej energii. Jesteście najlepsi. Jestem z Wami. Jak wracać, to tylko do Was – klubowicz Total Fitness

Szacunek dla Was że bronicie honoru siłowni i się nie dajecie chorym wymysłom 🙂 Przeszedłem z innej sieci i u Was zostanę. Sport to najlepsza walka z wirusami. Szkoda ze niektórzy tego nie rozumieją 🙁

Nie tylko właściciele siłowni ale klienci ponieśli straty z powodu zamknięcia. Niech Jacuś zrobi poradnik jak pozwać państwo/funkcjonariuszy o zadośćuczynienie przez klientów siłowni. – komentarz pod informacją o dzisiejszym live.

Chcemy przypomnieć, że branża fitness to nie tylko klubowicze czy kluby fitness, ale cały sektor dystrybutorów, odzieży, suplementów, edukacji, usług. Przytaczamy tym samym komentarz Roberta Tracza:

Kiedyś imprezy sprtowe miały rozmach. Co roku Fibo coraz większe. Branża rosła. Teraz ledwo żyje w Polsce. Ile przetrwa??Tego nikt nie wie. Sklepy z suplami uciekly do internetu. Obroty mniejsze, marże mniejsze. Tylko dla tego aby koszta też byly mniejsze.A konkurencji już zaczyna byc co raz mniej. Kto zostanie na polu bitwy w tym segmencie?? Producenci?? Hurtownicy??Branża fitness to nie tylko kluby. Chociaż one napędzają w znaczącym stopniu tą branżę. Czasem mam wrażenie jak by ten segment był pomijany w wielu rozmowach bo przecież oni mogą sprzedawać i zarabiać. Niestety wiele osób zaprzestało kupowania czegokolwiek gdy nie trenuje. Segmwnty takie jak trenerzy, kluby i sklepy z suplami powinny razem sie wspierać bo one wspólnie tworzą ten rynek.Patrząc na tarki polskie i zagraniczne to na takich stoiskach jak z suplami zawsze było najwięcej odwiedzających. To ten segment przyciągał ludzi zwiedzających.Patrząc na rynek dziś widze dużą grupę osób z problemami ruchowymi z dietą kebabową i kawałkiem pizzy w kieszeni. Gdy pantemia ustanie znów zacznie się moda na spalacze tłuszczu. I rynek sklepów stacjonarnych zasypany zostanie suplami spod lady bo przecież to najlepszy zarobek w takim czasie. Bo klientów będzie coraz więcej. Warto pamiętać że to duża grupa klientów. A branża jest duża i należy się wspierać a nie walczyć.

Komentarzy jest bardzo dużo, nie będziemy wszystkich przytaczać. Nasz portal jest adresowany do osób aktywnych, dbających o zdrowie, szukających motywacji. To oni wielokrotnie piszą do nas podkreślając, że nie tylko właściciele klubów fitness są stratni, ale oni również. Tracą miejsca, które pomagały im budować zdrowie, odporność, a także były odskocznią od codziennych problemów. Mamy nadzieję, że wszystkie opinie zaczną być dostrzegane przez rząd. Zamykanie klubów fitness to nie jest dobre narzędzie walki z pandemią.

Polecamy także:

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty