To się w głowie nie mieści! Tak Wujaszek Fericze komentuje Polską Federację Fitness.

wujaszek fericze
"Lepiej się nie otwierać w ogóle bo co z tego, że człowiek się otworzy jak klubowicze nie będą mieli warunków do trenowania, a my nie będziemy mieli warunków do pracy."
Czas czytania: 2 min

“Lepiej się nie otwierać w ogóle bo co z tego, że człowiek się otworzy jak klubowicze nie będą mieli warunków do trenowania, a my nie będziemy mieli warunków do pracy.”

Krzysztof Ferenenc znany od lat w branży fitness jako Wujaszek Fericze obecnie prowadzący program Kanapowcy w TTV wypowiedział się na temat działań Polskiej Federacji Fitness. Wcześniej już kilka osób miało wątpliwości co do postępowania federacji w związku z podnoszeniem samodzielnie reżimu sanitarnego co miało by umożliwić otwarcie klubów fitness szybciej.

Obecna decyzja Polskiej Federacji Fitness to otwarcie klubów 1 lutego bez względu na decyzje rządu i w tym czasie również pozwy o nielegalność lockdownu oraz odszkodowania za takie działania.

Wujaszek Fericze skomentował głównie rekomendowany reżim sanitarny według Polskiej Federacji Fitness, który przypomnijmy mówi:

– 1 os. / 12m2 [lekko podwyższony względem strefy czerwonej przed lockdownem]

– Odstęp między pracownikami oraz ćwiczącymi —> 1,5 m.

– Dezynfekcja rąk przed wejściem do klubu oraz po wyjściu z klubu.- Dezynfekcja szafek przez klubowiczów po każdym użyciu

– Rekomendowane wyłączenie co drugiego pionu szafek w szatni celem uniknięcia zagęszczenia ruchu

– Zalecane w miarę możliwości —> pomiar temperatury klubowiczów przed wejściem do klubu

– Obowiązkowe maseczki wśród pracowników oraz klientów [w przypadku klientów

– wyjątkiem będzie realizowanie treningu]

Szczegółowy dokument z rekomendowanymi wszystkimi wytycznymi sanitarnymi [który również może być pomocny w przypadku kontroli Sanepidu czy Policji] znajduje się pod poniższym linkiem:https://polskafederacjafitness.pl/…/KONCEPT_WYTYCZNYCH…

Krzysztof nie kryje swojego rozczarowania i jak mówi “myślałem, że gramy do jednej bramki, ale obecnie mam co do tego wątpliwości”. Nie podoba mu się, że ma być 1 osoba na 12m2 bo co w przypadku gdy zajęcia są w mniejszych salach? Co z mniejszymi klubami?
Chodzi o to, że przy zaproponowanym przez PFF reżimie sanitarnym prowadzenie zajęć w takich warunkach jest całkowicie nieopłacalne, a dla klientów nie przyjemne. Przy 30 minutowych przerwach między zajęciami nie da się prowadzić rentownie interesu. Sądzimy, że przerwa 15 minutowa w zupełności wystarcza.

Według Wujaszka to bzdura i totalna katastrofa, która krzywdzi właścicieli klubów jak również instruktorów, którzy mają większe stawki jeśli na zajęcia przyjdzie odpowiednia grupa osób. Przy zaproponowanych wytycznych jest to nie możliwe do zrealizowania. Pomysł dotyczy chyba tylko dużych klubów, a małe lepiej żeby się nie otwierały bo tylko poniosą straty i zniechęcą klientów do uczęszczania na zajęcia.

Miejsc będzie brakowało dla klubowiczów co również wiąże się z niezadowoleniem klientów.

Internauci również skomentowali te zalecenia nieprzychylnie. Takie zasady to byłby cios dla mniejszych klubów w tym licznych studiów treningu personalnego. Co ustali w tej sprawie rząd to czas pokaże, ale ludzie liczą na to, że branża fitness się nie wycofa z akcji #otwieraMY i 1 lutego będzie można zobaczyć wiele otwartych lokali. Według Tomasza Napiórkowskiego co najmniej połowa klubów deklaruje otwarcie jak powiedział na konferencji prasowej PFF.

Czekamy i trzymamy kciuki za wszystkich. Dajcie znać w komentarzach co o tym myślicie.

Polecamy także:

https://megaforma.zakupstrone.pl/nowy-protokol-sanitarny-umozliwi-funkcjonowanie-branzy-fitness/
Artur Cichecki

Social Media

Najpopularniejsze

Zapisz się do newslettera

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty