Top 10 trendów w branży fitness wg. American College of Sports Medicine

trendy fitness
Czas czytania: 2 min

Pandemia na całym świecie ma wpływ również na trendy w branży fitness, które w stosunku do ubiegłego roku uległy zmianie.

Według „Worldwide Survey of Fitness Trends for 2021” opublikowanego przez American College of Sports Medicine, do 10 najważniejszych trendów w branży fitness będą należeć:

Treningi online

Ten trend, opracowany z myślą o treningu w domu, wykorzystuje technologię cyfrowej transmisji strumieniowej do dostarczania grupowych, indywidualnych lub instruktażowych programów ćwiczeń online. Treningi online są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Mogą to być zajęcia prowadzone na żywo, tzw. stream, lub w formie zapisanej wcześniej przez instruktora fitness.

Werbles

Wśród nich są urządzenia takie jak pomiary aktywności, inteligentne zegarki, monitory tętna i urządzenia śledzące GPS, które mogą liczyć kroki i śledzić tętno, temperaturę ciała, kalorie, czas siedzenia a także sen. Wielu ludzi coraz bardziej docenia nowoczesną technologie, dzięki której są w stanie oszacować możliwości własnego organizmu.

Body Weight Training:

Trening, który wykorzystuje minimalną ilość sprzętu, dzięki czemu jest bardziej przystępny cenowo. Ten trend nie ogranicza się tylko do pompek i podciągania, ale pozwala ludziom „wrócić do podstaw” dzięki aktywności fizycznej.

Zajęcia na świeżym powietrzu

Obejmują spacery w małych grupach, przejażdżki grupowe, piesze wycieczki. Uczestnicy mogą spotykać się w lokalnym parku, na boisku, lub na ścieżce rowerowej podczas krótkich imprez, eventów całodziennych lub planowanych tygodniowych wycieczek pieszych.

Trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT)

Obejmuje krótkie czas intensywnej aktywności, po których następuje krótki odpoczynek lub regeneracja. Pomimo różnych obaw sceptyków, te 30-minutowe lub krótsze sesje nadal są popularną formą ćwiczeń na całym świecie.

Wirtualny trening

To połączenie ćwiczeń grupowych z technologią oferującą treningi zaprojektowane z myślą o łatwości i wygodzie użytkowników, dostosowanymi do harmonogramów i potrzeb. Trening wirtualny jest zwykle odtwarzany w siłowniach na dużym ekranie.

Exercise is Medicine®

Ta globalna inicjatywa zdrowotna ACSM zachęcająca pracowników służby zdrowia do uwzględniania oceny stopnia aktywności fizycznej i związanych z nią skierowań pacjentów do określonych specjalistów w dziedzinie fitnessu.

Trening siłowy z wolnymi ciężarami

Instruktorzy koncentrują się na nauczaniu właściwej formy ćwiczeń ze sztangą, kettlebells, hantlami i / lub piłkami lekarskimi. Opór stopniowo rośnie wraz z osiągnięciem prawidłowej formy.

Programy treningowe dla osób starszych

Społeczeństwo na całym świecie się starzeje. W związku z tym faktem, specjaliści zajmujący się zdrowiem i aktywnością fizyczną projektują ćwiczenia dla osób starszych, które pomogą dłużej zachować sprawność fizyczną i cieszyć się zdrowiem.

Trening personalny

Trening indywidualny nadal jest silnym trendem, ponieważ osoba trenera personalnego staje się bardziej dostępny online, w klubach fitness, w domu i w miejscach pracy, które posiadają sprzęt fitness. Trening personalny obejmuje testy sprawnościowe i wyznaczanie celów z trenerem pracującym jeden na jeden z klientem, aby rozpisać klientowi treningi dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Jak myślicie, w którym kierunku zmienią się trendy fitness w przyszłości?

Polecamy także:

FAME MMA na FIWE Music?

Social Media

Najpopularniejsze

Zapisz się do newslettera

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty