Top 4 suplementy na… szczęście i obniżenie poziomu stresu?

Poradnik-suplementacyjny-jak-leki-i-suplementy-oddziałuja-na-siebie
Czas czytania: 2 min

Tabletki i kapsułki – hitowe suplementy są naprawdę na wszystko! Znajdziesz też coś dla siebie, bo z suplami możesz się odchudzać, budować masę, poprawiać IQ… No nie. Żart. A jednak pewne substancje mają bardzo dobre działanie… Jeśli będą odpowiednio stosowane. Podrzucamy Ci dziś TOP OF THE TOP.

Wielu ludzi uważa, że suplementy to przesada. My uważamy, że w rozsądnych ilościach i odpowiednio dobrane suplementy to skarb. Ale oczywiście… Przesadzać nie można. Co więc przyda się na poprawę kondycji… Umysłowej?

Olej rybi – EPA/DHA/OMEGA-3

Jakiekolwiek badania byśmy teraz chcieli przywołać, jedno jest jasne i wspólne dla wszystkich wyników: olej rybi jest skuteczny w poprawianiu kondycji psychicznej i działa praktycznie na wszystko, od wspomagania nastroju po poprawę koncentracji. Dodatkowo, posiada udowodnione działanie przeciwzapalne i reguluje poziom stresu.

Suplementy wspomagające sen

Jak wiadomo, brak snu jest początkiem bardzo wielu problemów, od niepokoju chronicznego czy depresji, po nerwicę i problemy trawienne, a następnie problemy z regulacją wagi. Dlatego też suplementy takie, jak np. ashwagandha, są wysoce wskazane celem regulacji snu i przede wszystkim poprawy jego jakości.

Monohydrat kreatyny

Kreatyna, poza pozytywnym działaniem dla osób trenujących, jest też dobra dla stabilizacji nastroju; pomaga opanować wahania nastrojów, pomaga także zapanować nad stanami depresyjnymi. Oczywiście, musi być spożywana regularnie i w odpowiedniej dawce.

Kurkuma

Co ciekawe, ostatnie badania wykazały, że kurkuma jest skuteczna przy leczeniu lekkich symptomów depresyjnych oraz poważnych zaburzeń depresyjnych! Dodatkowo, kurkuma (poprzez zawartą w niej kurkuminę), wspomaga osoby z zaburzeniami natury schizofrenicznej – zwłaszcza uspokaja. Wreszcie, jeśli nawet czujesz, że żaden z powyższych problemów Cię nie dotyczy, kurkuma pomaga opanować wszelkie stany zapalne w organizmie.

Jak widać, niektóre nawet naturalne suplementy, są ekstremalnie skuteczne.

Polecamy także:

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju