Trendy fitness na 2022 rok. Sprawdź, jak będziemy ćwiczyć w nowym roku!

Jakie są trendy fitness w nowym roku?
Czas czytania: 3 min

Amerykański portal The List opublikował listę prawdopodobnie najpopularniejszych trendów fitness na 2022 rok. Sprawdź, czy znajdziesz w nich coś dla siebie.

Ćwiczenia wirtualne z opcją hybrydową

Ich popularność zaczęła się przez covid-19, ale wiele osób kontynuuje ten trend. Kluby fitness zaczną więc oferować zarówno zajęcia offline, jak i online. Klienci będą mogli wybrać, która forma bardziej im pasuje lub mieszać opcje ze sobą.

Minisesje treningowe

Dla osób, które nie mają motywacji lub czasu na 45-minutowe treningi, 10 minut ćwiczeń „porozrzucanych” w ciągu dnia może przynieść efekty. Codzienne obowiązki mogą być okazją do krótkich ćwiczeń cardio czy siłowych: można wbiec na piętro, nieść torby z zakupami zamiast użyć wózka w sklepie, czy po prostu iść szybszym krokiem.

Domowa siłownia z inteligentnymi urządzeniami

Siłownie i kluby fitness może wrócą do łask, ale popyt na urządzenia do ćwiczeń w domu nie osłabnie. Technologia będzie cały czas się rozwijać, a już teraz mamy rowerki stacjonarne z wirtualnym trenerem czy interaktywne urządzenia montowane na ścianach. Zakup domowych urządzeń do fitnessu stanie się jedną z form inwestowania w zdrowie, jak coroczne badania czy masaż.

Bardziej innowacyjne technologie do noszenia „na sobie”

Oprócz urządzeń do fitnessu, zarówno profesjonalni trenerzy, jak i osoby początkujące, coraz częściej korzystają z produktów takich jak opaski czy smartwatche, aby śledzić swoje postępy i motywować się do ćwiczeń. Marki fitness będą korzystać z danych na tych urządzeniach, aby tworzyć coraz bardziej spersonalizowane oferty dla swoich klientów.

Chodzenie

Nie potrzeba do niego wyposażenia ani karty członkowskiej do siłowni. Ma za to element towarzyski. Chodzić można ze znajomymi, a ze względu na niski poziom wysiłku, bez problemu można w trakcie prowadzić rozmowę. Nawet 15 minut dziennie wystarczy do poprawy stanu zdrowia, szczególnie układu krążenia i serca.

Holistyczne podejście do ćwiczeń

Zamiast skupiać się na jednym celu, np. powiększeniu bicepsów czy schudnięciu w udach, lepiej jest zmienić cały styl życia, łącznie z nawykami żywieniowymi. Oprócz ćwiczeń kardio czy siłowych, warto dodać jogę czy dni odpoczynku i zapomnieć o liczeniu kalorii, a skupić się na tym, co dobrze wpływa na nasze ciało i ducha.

Ćwiczenia siłowe

Czujemy się dzięki nim silni, pomagają uniknąć kontuzji, wzmacniają kości, pomagają w utracie masy ciała i poprawiają ogólny stan zdrowia. Istnieje wiele mitów na temat ćwiczeń siłowych, na czele z tym, że ćwicząc z ciężarkami, zaczniemy wyglądać jak kulturysta. Odchodzą one jednak powoli do lamusa. Plusem treningu siłowego jest niska cena podstawowego sprzętu, takiego jak ciężarki oraz fakt, że na efekty nie trzeba długo czekać.

Siłownie tylko dla kobiet

Hashtag #WomensOnlyGym jest w 2021 roku coraz bardziej popularny na TikToku. Siłownie i kluby fitness zauważyły, że podczas pandemii coraz więcej kobiet zaczyna ćwiczyć. Postanowiły więc wyjść im naprzeciw z ofertą siłowni “bez gapiących się mężczyzn”.

Ćwiczenia na dworze (także z psem)

Kiedy w pandemii pozamykano siłownie, wiele osób zaczęło ćwiczyć na zewnątrz. Zwłaszcza posiadacze psów, którzy wyjść i tak muszą, mogą połączyć przyjemne z pożytecznym i poćwiczyć razem z pupilem. Szybki marsz, trucht czy kilka przysiadów sprawią, że czas minie szybciej, jednocześnie z pożytkiem dla zdrowia.

Rozciąganie

Ćwiczenia rozciągające zalecane są codziennie. Nawet 10-minutowy trening może zrobić różnicę w naszym samopoczuciu. Sprawią, że nasza postura będzie lepsza, poprawimy jakość snu i zmniejszymy ryzyko kontuzji. Nasze komórki dostaną więcej tlenu, co nas orzeźwi i pomoże jaśniej myśleć. Nie ma jednego sposobu rozciągania. Ważna jest jakość, nie ilość.

Bardziej spersonalizowane aplikacje do ćwiczeń

Przychodzi czas na aplikacje sportowe biorące pod uwagę różne możliwości ruchowe użytkowników, masę ciała, ograniczenia czy stan zdrowia. Zrozumienie dla różnorodności osób ćwiczących pomaga w motywacji i uzyskiwaniu lepszych wyników.

Ćwiczenia HIIT

HIIT (trening interwałowy o wysokiej intensywności) to trend, który zostanie z nami na dłużej. W tym treningu ćwiczenia wykonywane są krótko, ale w bardzo szybkim tempie. Intensywność tego rodzaju ćwiczeń zniechęca wiele osób, jednak nie ma się czego obawiać. Tempo można dostosować do własnych warunków, a korzyści są olbrzymie.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju