VETO Branży Fitness. Od 1 lutego kluby otwarte!

veto branży fitness
"Nadszedł ten dzień, kiedy po wielotygodniowych analizach, szacowaniu ryzyka, weryfikacji kilkunastu opinii prawnych…01.02.2021 #OTWIERAMY BRANŻĘ FITNESS - BEZ WZGLĘDU NA DECYZJĘ RZĄDU W KWESTII DALSZYCH OBOSTRZEŃ"
Czas czytania: 3 min

“Nadszedł ten dzień, kiedy po wielotygodniowych analizach, szacowaniu ryzyka, weryfikacji kilkunastu opinii prawnych…01.02.2021 #OTWIERAMY BRANŻĘ FITNESS – BEZ WZGLĘDU NA DECYZJĘ RZĄDU W KWESTII DALSZYCH OBOSTRZEŃ” – opublikowała na swoim profilu Polska Federacja Fitness.

Branża fitness idzie w ślady górali?

Dlaczego nie 18 stycznia jak to zrobiły restauracje? PFF wskazuje na wielkość przygotowań związanych z otwarciem takich jak dostosowanie obiektów do reżimu sanitarnego, choć większość obiektów jest już przystosowana ponieważ przed całkowitym zamknięciem obowiązywały zaostrzone zasady sanitarne. Oprócz tego przygotowania prawne, które już stosunkowo długo trwają, a mamy jasno określone, że całkowite zamknięcie biznesu jest niezgodne z obowiązującym prawem.

Mimo otwarcia jednak działania w zakresie pozwów dotyczących nielegalności lockdownu i odszkodowań nie zostają zawieszone.

Polska Federacja Fitness oferuje pomoc dla wszystkich, którzy chcą się otworzyć pod warunkiem, że dany podmiot będzie zarejestrowany w Polskiej Federacji Fitness oraz ureguluje opłatę członkowską.

Pisaliśmy o kosztach tutaj:

https://megaforma.zakupstrone.pl/czy-polska-federacja-fitness-chce-pomoc-czy-zarobic-na-pozwach/

Rekomendowany reżim sanitarny proponowany przez Polską Federację Fitness brzmi następująco:

– 1 os. / 12m2 [lekko podwyższony względem strefy czerwonej przed lockdownem]

– Odstęp między pracownikami oraz ćwiczącymi —> 1,5 m.- Dezynfekcja rąk przed wejściem do klubu oraz po wyjściu z klubu.

– Dezynfekcja szafek przez klubowiczów po każdym użyciu- Rekomendowane wyłączenie co drugiego pionu szafek w szatni celem uniknięcia zagęszczenia ruchu

– Zalecane w miarę możliwości —> pomiar temperatury klubowiczów przed wejściem do klubu

– Obowiązkowe maseczki wśród pracowników oraz klientów [w przypadku klientów – wyjątkiem będzie realizowanie treningu]

Mimo tego, że Polska Federacja Fitness jest przekonana o niekonstytucyjności lockdownu informuje, że większość klubów otworzy się na zasadach ostatnich rozporządzeń korzystając z takich PKD jak 85.51 czyli pozaszkolna edukacja sportowa, PKD 93.11, 93.12, 93.13 czyli sport zawodowy. Reżim sanitarny to zaostrzona strefa czerwona. Więc mamy tutaj do czynienia z dobrowolnym podwyższaniem standardów sanitarnych, które są już i tak mocno wyśrubowane. Wiemy jednak, że kontrole nie dotyczą samego reżimu sanitarnego, a w ogóle otwarcia obiektu stąd zastanawiamy się czy podnoszenie poprzeczki jest uzasadnione, ale to indywidualna decyzja każdego z właścicieli.

Przeczytajmy również co proponuje Polska Federacja Fitness. To oficjalne informacje umieszczone na profilu organizacji:


“WSPARCIE PRAWNE [DOSTĘPNE DLA CZŁONKÓW PFF]:

Zorganizowaliśmy wsparcie prawne we wszystkich regionach w Polsce w zakresie:- Wsparcia prawnego podczas kontroli przez Policję oraz Sanepid + szczegółowa instrukcja w zakresie postępowania w trakcie kontroli.- Wsparcia prawnego w przypadku przekroczenia uprawnień przez osoby dokonujące kontroli klubu oraz skierowania pozwu w trybie cywilnym bezpośrednio przeciwko danej osobie kontrolującej dany obiekt.- Wsparcia prawnego w przypadku postępowania administracyjnego [wszelkie próby nałożenia kary przez Sanepid]- Opinii prawnej w formie tzw. Broszury Informacyjnej dla osób kontrolujacych dany obiekt, zawierającej szereg prawnych uzasadnień pozwalających na działanie danego klubu / obiektu [orzecznictwo sądowe, szczegółową analiza przepisów (dokument ma ponad 20 stron).Dla wszystkich zainteresowanych, którzy jeszcze nie zarejestrowali swojego obiektu / podmiotu w PFF, prosimy o rejestrację pod linkiem:https://rejestracja.polskafederacjafitness.pl/…/notific…Dla osób, które mają zarejestrowane swoje podmioty w PFF, w/w usługi i materiały są zapewnione w ramach opłaconej składki.

Mimo pomocy prawnej Polska Federacja Fitness ostrzega, że ryzyko pociągnięcia do odpowiedzialności spoczywa na danym przedsiębiorcy, a uczestnictwo w VETO Branży Fitness jest dobrowolne i ma na celu otwarcie obiektów bez względu na decyzje rządu.

PFF nie ma wątpliwości, że zamknięcie klubów przez rząd będzie trwało jeszcze długo i jeśli branża ma działać to musi otworzyć się sama.

Sądzimy, że branża fitness daje sobie trochę czasu aby przyjrzeć się temu jak przebiegają kontrole w aktualnie otwartej branży gastronomicznej, która jako pierwsza wypowiedziała posłuszeństwo rządowi i odważnie się otworzyła na własnych zasadach. Kontrole dotyczą oprócz właścicieli również klientów, którzy mogą zostać wylegitymowani natomiast z naszych informacji wynika, że klienci nie mogą zostać ukarani.

W najbliższą środę w godzinach porannych planowana jest konferencja prasowa na której zostaną podane szczegóły decyzji o otwarciu.


Przeczytaj również:

https://megaforma.zakupstrone.pl/4-miliardy-straty-w-branzy-fitness-rzad-szykuje-sie-na-batalie/

Artur Cichecki

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Trening podczas miesiączki

Czas czytania: 2 min Tytułowy wątek rozważany jest bardzo często – zwłaszcza przez kobiety, które są na początku swojej przygody z treningami. Czy można trenować podczas miesiączki? Nie ma