VETO – czy jesteśmy gotowi być #silniejsirazem – kto otworzy kluby 1.02?

harder
Czas czytania: 4 min

Wczoraj w konferencji prasowej branż zamkniętych, która odbyła się w Sejmie, Tomasz Napiórkowski deklarował, że 50% rynku fitness obiecuje otwarcie 1.02. Bardzo mocno kibicujemy tej inicjatywie i chcemy, by jak najwięcej przedsiębiorców podejmowało odważne decyzje, które na ten moment wydają się jedynymi słusznymi w naszym kraju. A jednak nie możemy oprzeć się wrażeniu, że nasza branża jest zbyt podzielona na tę odwagę. Sytuacja dynamicznie się zmienia, jednak prezentujemy Wam dziś listę klubów, które już podjęły decyzje o otwarciu. Oczywiście, mówimy tylko o tych klubach, o których już wiemy – być może jest ich więcej i taką mamy nadzieję!

Poniższy artykuł dotyczy sieci klubów, ale Czytelnikom zwracamy uwagę, że bardzo wiele klubów – jak np. warszawski Impuls, X-Gym, Strefa Formy, czy Etos w Lublinie, ReShape w Zabrzu, Studio Fitness Maximus w Rudzie Śląskiej, etc. – działają cały czas lub planują otwarcie 1.02. Są to kluby nie sieciowe, co absolutnie nie oznacza, że ich sytuacja jest łatwiejsza, ale ich otwarcie zwykle nie odbija się tak szerokim echem jak decyzje podejmowane przez duże, kilkunasto- lub kilkudziecięcioklubowe sieci. Trzymamy kciuki za wszystkich, którzy w tym trudnym czasie podjęli poważne decyzje i broniąc miejsc pracy oraz swojego biznesu pozostali otwarci lub podejmują walkę od lutego. To bardzo trudny i ważny dla nas czas i tylko Wy wiecie, jak wiele ciężkich decyzji on wymagał.

Xtreme Fitness&Gyms – kluby działają cały czas

My nie zamykamy – Harder, Xtreme Fitness&Gyms oraz Jump Planet

Te sieci nie zamknęły swoich klubów. Zarówno CEO Xtreme, Łukasz Dojka, jak i Arkadiusz Wolski z Harder wypowiadali się od początku na ten temat i deklarowali, że nie zamkną swoich klubów. Podobnie zrobiło Jump City. Każdy z klubów musiał dostosować się do warunków i coś zmienić w swoim funkcjonowaniu, a jednak dali radę. Na pewno nie było łatwo i kosztowało to sporo stresu zarówno właścicieli, jak i pracowników, a jednak w dniu dzisiejszym mogą powiedzieć z dumą, że ich kluby funkcjonują. Brawo!  

Harder – sieć pozostała otwarta mimo wszystko

Pierwsi odważni – Total Fitness

Total Fitness to sieć klubów, która w ostatnim roku podejmowała już kilkukrotnie odważne decyzje – np. jako jedni z pierwszych (po Holmes Place) otworzyli się z końcem października. Wielkie brawa za to, że znów głośno mówią o otwarciu i o tym, jaka jest ta prawdziwa misja branży fitness – „od tego zależą nasze miejsca pracy, Wasze zdrowie i kondycja psychiczna” – można było przeczytać wczoraj w poście na ich Instagramie. Sama prawda i życzymy w tym działaniu nie tylko powodzenia dla Total Fitness, ale także, by pozostałe sieci podążały tym tropem.

Kolejna odważna decyzja Total Fitness

Otwarci już w tym tygodniu – Energy Fitness

Energy Fitness otworzył swoje kluby 18.01 – słusznie dochodząc do wniosku, że przecież w tym dniu miała zakończyć się „kwarantanna narodowa”, jak premier nazywał dziwny okres obostrzeń wprowadzonych bez ładu i składu. Jedynym klubem, który pozostaje zamknięty, jest Energy na Marywilskiej (centrum handlowe). Pozostałe działają. Życzymy powodzenia!

Energy działa już od 20.01

Platinium Fitness oraz Smart Gym – krok po kroku

Platinium Fitness 20.01 zdecydowało się otworzyć 4 lokale. Zawsze stanowi to już dobry krok i pozwala klientom na treningi, a pracownikom – na przynajmniej częściowy powrót do swoich obowiązków. Podobnie postąpiło drugie „dziecko” Platinium – śląska sieciówka Smart Gym, która otworzyła 3 lokale.

Fitness Platinium wybrało metodę małych kroków

Na razie czekamy na wieści…

Pr1me Fitness & Wellness, Saturn Fitness, Fun Fit, Holmes Place, kluby podlegające grupie Benefit Systems i wiele innych sieci na ten moment podaje tylko informację, że do 31.01 pozostają zamknięci. Życzymy przede wszystkim, by oznaczało to dobre wieści dla klubowiczów i pracowników i jak najszybsze otwarcie.

Holmes Place planuje dalsze działania powoli

Do odwołania.

Tymczasem u niektórych popularnych operatorów fitness, jak City Fit, McFit, Organic Fitness, Calypso i wielu innych pojawia się na ten moment informacja „zamknięte do odwołania”. Ciekawi jesteśmy, czy któreś z tych sieci zdecydują się na ponowne otwarcie już teraz i czy dołączą do veto. Jakkolwiek trudna nie byłaby sytuacja branżowa, zawsze pamiętajmy, że silniejsi jesteśmy tylko razem. Byłoby idealnie, gdyby branża zjednoczyła się w działaniach.

Calypso – jedna z sieci zamknięta do odwołania

A jednak jako portal staramy się pozostawać obiektywni i wiemy, że każdy podejmuje własne decyzje i najlepiej wie, co jest dobre dla jego klubów na dany moment. Dlatego trzymamy kciuki za wszystkie nadchodzące wydarzenia w ramach akcji #otwieraMY i za tych, którzy nadal się wahają. Spodziewajcie się update na bieżąco i śledźcie naszą stronę!

Polecamy także:

Social Media

Najpopularniejsze

Zapisz się do newslettera

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty