#ZdrowaPolska – Nie potrzebujemy większej liczby szpitali. Potrzebujemy więcej zdrowych ludzi!

zdrowi-ludzie-niosacy-rozne-ikony_53876-43069
Czas czytania: 2 min

Akcja  #ZdrowaPolska ma na celu promować zdrowy styl życia wśród wszystkich Polaków. W obliczu pandemii stan zdrowia polskiego społeczeństwa niestety mocno się pogorszył. Brak ruchu, zła dieta, izolacja, odgórne obostrzenia, sprawiły, że chorujemy – nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.

Dlatego musimy działać prewencyjnie. Czas w końcu zapobiegać. Nie tylko leczyć. Szeroko zakrojone działania, obejmujące cały obszar naszego kraju, mają docelowo polepszyć kondycję i zdrowie Polaków.

Głównym celem akcji #ZdrowaPolska jest zmiana priorytetów prozdrowotnych i położenie nacisku, na fakt, że wczesna edukacja, prowadzenie zdrowego stylu życia, podejmowanie mądrych decyzji i prawidłowych zachowań może skutecznie zapobiec licznym zachorowaniom na wiele chorób, w tym na choroby cywilizacyjne takie jak: cukrzyca, otyłość, choroby układu krążenia czy depresja.

Chcielibyśmy zwrócić uwagę na przyczyny tych chorób, a nie na ich objawy. Obecnie, w Polsce gigantyczne pieniądze przeznacza się na opiekę medyczną w formie szpitali, refundacji leków czy wizyt u specjalistów. Dużo mniejsza kwota rozporządzana jest na edukację zdrowotną i profilaktykę.

Leczymy objawy, a nie przyczyny. Czy naprawdę potrzebujemy na to jeszcze więcej funduszy? Może lepiej podjąć misję stworzenia zdrowego, polskiego społeczeństwa, które nie uskarża się na ciągłe bóle, które wie jak o siebie zadbać i co robić, żeby nie zachorować?

Polityka zdrowotna w Polsce jest w ciężkim stanie. Brakuje personelu, kolejki do specjalisty są ogromne, szpitale są zadłużone. Sytuacja nie poprawia się, mimo coraz większych nakładów ekonomicznych. Na ochronę zdrowia w latach 2018-2024 rząd planuje wydać około 860 mln złotych. W latach 2008-2014 ta kwota była blisko dwa razy niższa. Mimo to, nic się nie poprawia.

Razem z naszymi partnerami w ramach akcji #ZdrowaPolska chcemy za pomocą działań edukacyjnych, wywiadów ze specjalistami, spotkań, seminariów, filmów, podcastów oraz licznych publikacji, wspierać profilaktykę prozdrowotną, aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie i higienę psychiczną Polaków.

Chcemy również położyć nacisk na role branży fitness w budowaniu zdrowia i kondycji. Obecnie utożsamiana jest ona z branżą rozrywkową, tymczasem jest to jeden z kluczowych filarów edukacji i kultury fizycznej.

Musimy zmienić nasze myślenie, przewartościować priorytety. Nasze zdrowie powinno być ważne już wtedy kiedy je mamy, a nie dopiero, kiedy je stracimy.

Misja akcji #ZdrowaPolska:

 • Promowanie zdrowego stylu życia
 • Profilaktyka chorób, w tym także cywilizacyjnych
 • Polepszenie świadomości zdrowia Polaków
 • Edukacja w dziedzinie zdrowego odżywiania
 • Propagowanie aktywności fizycznej
 • Zwrócenie uwagi na stan psychiczny i emocjonalny Polaków
 • Budowanie właściwych nawyków
 • Współpraca w dziedzinie promocji zdrowia
 • Kształtowanie postaw zdrowotnych Polaków
 • Zachęcanie do troski o zdrowie zarówno swoje jak i swoich bliskich
 • Zwrócenie uwagi na problem złego żywienia dzieci

Chyba nie ma na co czekać! Dołącz do akcji i zostań zdrowym Polakiem, który potrafi zadbać o siebie.

Potrzebujemy silnego, szczęśliwego narodu. Chcemy cieszyć się, uśmiechać, żyć pełnią życia. Teraz – kiedy możemy i mamy na to czas.

Postawmy na profilaktykę. Zainwestujmy w zdrowie!

www.projekt-sukces.pl

Polecamy także:

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju