Żyj jak terminator – historia Arnolda Schwarzeneggera

Historia Arnolda Schwarzeneggera
Czas czytania: 5 min

„Zawsze chciałem inspirować ludzi, ale nigdy nie zamierzałem być wzorem do naśladowania dla wszystkich. Moje życie obfitowało w zbyt wiele zwrotów i sprzeczności. Jestem Europejczykiem, który został amerykańskim przywódcą’ republikaninem, który kocha demokratów, (…) specjalistą od sprawności fizycznej, który pali cygara, obrońcą środowiska, który uwielbia hummery…” Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger. Zasady sukcesu.

Historia Arnolda Schwarzeneggera została dosyć szczegółowo opisana w książce „Pamięć Absolutna – Nieprawdopodobnie Prawdziwa Historia Mojego Życia”, a i tak wydaje się, że mogło by powstać takich książek jeszcze co najmniej kilka aby zmieścić jego barwne życie.

Arnold Schwarzenegger jest ikoną kulturystyki i mimo wieli lat i kolejnych mistrzów to się nie zmienia i prawdopodobnie już nie zmieni. Wpisał się w historię tego sportu i to w dużym stopniu właśnie dzięki niemu bodybuilding stał się tak popularny na całym świecie. Ludzie marzyli o tym aby wyglądać jak Arnold choć i byli tacy, którym się to nie podobało. Kiedy mówili, że nie chcieli by wyglądać jak Arnold on odpowiadał „spokojnie nigdy nie będziecie”. Od zawsze posiadał nieszablonowy styl myślenia i był gotowy zrobić wszystko aby zrealizować swoje cele stąd dla wielu osób jego osoba jest potężną dawką motywacji.

 Sukces sportowy zyskał dzięki determinacji i konsekwencji. Wychodził poza schematy i nie mając do dyspozycji takich maszyn, suplementów czy pozyskania w szybki sposób wiedzy z internetu potrafił sprawdzać różne rozwiązania, testować na sobie inne metody treningowe, odżywiać się tak by przynosiło to jak najlepsze rezultaty. Większość osób szuka wymówek aby się w jakiś sposób usprawiedliwić przed brakiem działania. Arnold szukał za wszelką cenę rozwiązań i nie uznawał kompromisów chyba, że to była jedyna słuszna droga by piąć się wyżej.

„DLA MNIE ŻYCIE TO CIĄGŁE BYCIE GŁODNYM SUKCESU. ZNACZENIEM ŻYCIA NIE JEST BY EGZYSTOWAĆ, BY PRZETRWAĆ, LECZ BY IŚĆ DO PRZODU, IŚĆ W GÓRĘ, OSIĄGAĆ I PODBIJAĆ”. – ARNOLD SCHWARZENEGGER

Oprócz tego, że był wybitnym kulturystą, osiągnął również sukces w światowym kinie oraz w polityce. Kompletnie różne dziedziny, a jednak nie przeszkodziło mu to by wspiąć się na wyżyny. Nie bał się podejmowania nowych wyzwań i wiedział, że jest się w stanie wszystkiego nauczyć jeśli poświęci na to odpowiednią ilość czasu.

W swoim życiu kierował się zasadami, które warto poznać by móc osiągać sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym.  Poniżej kilka zasad Arnolda Schwarzeneggera.

  • Zaufaj sobie i wyznacz cel.

Bez znaczenia jest to co inni myślą na Twój temat. Wiara w to, że marzenia staną się rzeczywistością dzięki Twojej ciężkiej pracy pozwoli realizować Ci kolejno swoje cele.

  • Wyciągaj wnioski ze swoich błędów.

Kiedy poniesiesz porażkę potraktuj ją jako lekcję i ucz się na swoich błędach by w przyszłości już ich nie popełniać. Nie przegrywa tylko ten co nic nie robi. Jeśli do czegoś dążysz porażka jest normalną rzeczą i musisz się z tym oswoić.

  • Słuchaj mądrzejszych.

Mając przy sobie osoby, które już przebyły drogą, którą Ty chcesz przebyć możesz się od nich wiele nauczyć i nie popełnić wielu błędów. Twój czas realizacji marzeń może znacznie się przyspieszyć. Nie ma nic złego w poproszeniu o poradę czy pomoc.

  • Wyjdź poza schematy.

Jeśli wierzysz w siebie i ufasz sobie to rób to co uważasz za słuszne. Czasem może wydawać Ci się, że robisz odwrotnie niż wszyscy, ale jednak wychodzenie poza szablonowe myślenie często daje dobre rezultaty i warto mieć w sobie odwagę by to zrobić. Jeśli będziesz iść tam gdzie wszyscy – dojdziesz tam gdzie wszyscy.

  • Zdrowa rywalizacja.

Rywalizacja jest bardzo dobra ponieważ podnosi nas do coraz wyższego poziomu. Pozwoli Ci to wydobyć z siebie cały Twój potencjał i da motywację do działania. Konkurencja nie powinna być Ci straszna tylko pomocna w działaniach.

  • Możesz chcieć więcej.

Kiedy w jednej dziedzinie osiągasz już wszystko o czym marzyłeś możesz robić inne rzeczy, na które masz ochotę. Wykorzystaj to co już masz do tego aby osiągać kolejne cele. Warto wyznaczać nowe ponieważ to jest Twoim motorem napędowym do działania.

  • Ignoruj tych, którzy w Ciebie nie wierzą.

Wiele osób może stanąć na Twojej drodze i próbować podcinać Ci skrzydła. Kilka nieudanych prób nie oznacza, że to koniec. Będą Ci, którzy uważają, że Twoje plany są nierealne do spełnienia tylko dlatego, że ich samych przerastają. Twoje wady mogą dla niektórych okazać się zaletami. Musisz tylko znaleźć odpowiednie miejsce dla Ciebie i wykorzystać tam swój potencjał.

  • Daj coś od siebie.

Sam w pojedynkę możesz nie osiągnąć tyle co w dobrym i zgranym zespole. Na swojej drodze będą ludzie, którzy zechcą Ci pomóc. Jeśli Ty napotkasz kogoś komu możesz pomóc to zrób to niczego nie oczekując w zamian. Dobra energia wraca w często najmniej spodziewanych momentach kiedy myślisz, że już wszystko się rozsypuje. Warto mieć z kim dzielić swój sukces więc zadbaj o dobre i wartościowe towarzystwo dla siebie, które pomaga Ci się rozwijać, a nie ciągnie Cię w dół. Razem można więcej.

Arnold Schwarzenegger – Terminator

Bariera językowa nie była dużym problemem dla Arnolda by zostać światowej sławy aktorem. Wiedział, że musi opanować szybko nowy język, a jego pozorna wada czyli akcent stał się wielkim atutem podczas grania roli terminatora. Jego sposób mówienia brzmiał dzięki temu jak maszyna co mocno podkreślało rolę Arnolda.

Zaczął swoją karierę skromnie w niskobudżetowej produkcji Herkules w Nowym Jorku jako młody 22 letni kulturysta gdzie w kolejnych latach grał już główne role w wielkobudżetowych produkcjach znanych później na całym świecie. Mimo iż wiedział, że napotka wiele przeszkód na swojej drodze i nie każdy casting zakończy się sukcesem to jednak podjął wzywanie i osiągnął wielki sukces.

Kiedy miał zakończyć karierę aktorską zajął się polityką jako przewodniczący prezydenckiej rady do spraw kultury fizycznej i sportu. W 2003 roku został wybrany gubernatorem Stanu Kalifornia wygrywając kolejne wybory. Pojawiły się nawet spekulacje czy może kandydować na prezydenta Stanów Zjednoczonych natomiast w konstytucji istnieje zapis, że prezydentem Stanów Zjednoczonych może zostać osoba urodzona na ich terenie. Arnold urodził się w Austrii.

Udowodnił, że człowiek z małej prowincji jeśli bardzo pragnie może podbić świat i odnieść wiele sukcesów w różnych dziedzinach życia.

Artur Cichecki

Polecamy także:

z 16-ego miejsca po 3-krotny tytuł mistrza Polski!
Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Powiązane posty

Nowy producent EMS w Polsce

Czas czytania: 2 min W Polsce pojawił się nowy producent sprzętu EMS. Easy Motion Skin podbija Polski rynek. Na Polskim rynku mamy już kilku producentów i dystrybutorów różnego rodzaju